SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Witamina K: anabolik (?) - analiza badań

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6289

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
podobne zaleznosci tycza np T ...

optimum optimum
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Intencja Łukasza jest jasna - obawia się, czy taki silny wpływ witaminy K i D na poziom IGF-1 nie poskutkuje wzrostem narażenia na nowotwory. To słuszne myślenie, bo forma - owszem - ale nie za każdą cenę. Jeżeli jednak jedna i druga witamina działa przeciwnowotworowo, to chyba nie ma się czego obawiać.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 41556
Jak już podkreśliłem w swoim pierwszym wpisie nie uważam, że przyjmowanie witamin D i K2 w rozsądnych dawkach, to zły pomysł. Wyniki badań dosyć jasno wskazują, że możemy uzyskać wiele korzyści z takiej suplementacji.

Natomiast ogólnie chciałem zasygnalizować, że podnoszenie stężenia IGF-1 może przynieść również niepożądane efekty i nie mówimy tutaj o błahych kwestiach, więc myślę, że nie należy starać się zwiększać stężenia tego hormonu wszystkimi możliwymi sposobami, niezależnie od sytuacji, mając na uwadze jedynie wzrost masy mięśniowej. Takie podejście nie wydaje mi się rozsądne.

Zmieniony przez - LukaszK w dniu 2012-11-24 18:17:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Ogólnie też tak uważam. Jak napisałem: masa - owszem - ale nie za każdą cenę. Trudno to jednak wytłumaczyć sportowcom, zdeterminowanym na odniesienie sukcesu. Dlatego zawsze staram się poszukiwać jakiejś zdrowszej alternatywy dla 'twardych' środków anabolicznych.

Ale taka dyskusja ma głęboki sens, bo uświadamia nam to - o czym pisał Biniu, że niekoniecznie rzeczy dobre dla naszych mięśni są jednocześnie dobre dla zdrowia.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
ktos decydujac sie na sport parawyczynowy musi godzic sie z em kompromisami dla zdrowia

taki wymog rywalizacji na najwyzszym poziomie - i to niezalenie od sportu (no moze pomine szachy )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Jasne, dlatego trzeba szukać złotego środka - kompromisu pomiędzy zdrowiem a formą.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 66
.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 41556
Odnośnie szukania kompromisu między zdrowiem a formą, myślę, że w wielu przypadkach jedno powinno iść w parze z drugim.

Mam na myśli przeciętne osoby, mające przykładowo jakieś zaburzenia mikroflory jelitowej i problemy z układem trawiennym. Wtedy eliminacja występujących zaburzeń powinna w dłuższym rozliczeniu przełożyć się na poprawę stanu zdrowia i wyników sportowych.

Ogólnie w niektórych przypadkach działanie wbrew "naturalnym mechanizmom" może jedynie chwilowo wiązać się z poprawą formy.

Trochę inaczej jest u osób należących do "genetycznej elity". Takie osoby mogą pozwolić sobie na trochę więcej w zakresie stosowania różnych niezbyt korzystnych dla zdrowia metod niż osoby, które już na starcie mają jakieś problemy zdrowotne lub tendencje do ich występowania.

Ale nawet w przypadku osób uprawiających sport wyczynowo, można wymienić wiele typowo prozdrowotnych zabiegów dietetycznych, które mogą przyczyniać się również do poprawy wyników sportowych i niektórzy sportowcy mogli się już o tym przekonać.

Zmieniony przez - LukaszK w dniu 2012-11-29 10:27:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Masz rację! Też często powtarzam chłopakom, że najpierw trzeba wykorzystać własny potencjał adaptacyjny, poprzez odpowiedni trening, właściwe żywienie i suplementację oraz eliminację rozmaitych błędów, a dopiero potem rozglądać się ewentualnie za czymś mocniejszym.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
ale z reguly droga jest odwrotna
stad problemy o ktorych m.in. tutaj wspominam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zawody w wyciskaniu sztangi i Maraton fitness

Następny temat

SUPLE, TRENING

WHEY premium