SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Witamina D - a mięśnie

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10595

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Zgadza się - jest magazynowana. Można więc opalać się w weekendy, ale też z umiarem, żeby się z kolei nie poparzyć. Najlepiej opalać się w krótszych sesjach, ale bez kremów z filtrami, bo filtry hamują syntezę witaminy D.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 874 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 104137
Czy pora przyjmowania wit. D ma znaczenie? Czy np wzięcie jej na noc nie będzie kolidowało z naturalnym rytmem dobowym (w końcu syntetyzujemy ją w dzień)?

Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 228 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3085
Bardzo ciekawy temat, proszę o info jaka forma jest najbardziej bioprzyswajalna? Może jakiś konkretny suplement ktoś podpowie najlepiej w najkorzystniejszym przeliczeniu w ilości na złotówki ;)

Trener personalny / psycholog

Jeśli pomogłem, albo dowiedziałeś się czegoś wartościowego - przyznaj SOG-a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6270 Napisanych postów 76034 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754872
Ja w tej chwili stosuje Puritian's Pride 200kaps 5000IU.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 215 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1018
Bardzo trudno określić dawkowanie dla ludzi, z tego względu, że temat rozchodzi się również o ekspozycje ciała na promienie słoneczne .

Poruszę istotną sprawę tranu, w którym to jest witamina D, ale jest i także witamina A, nie ma niestety wapnia - a więc albo pozostaje porzucić tran na rzecz bardziej wymagającego środka, albo łączyć tran z preparatem D3 + Wapń - Sławomir pewnie będzie polecał Olimpa, a ja myślę, że tran w połączeniu z Calcium D3 firmy Olimp, dodatkowo może witamina K będzie bardzo obiecującą suplementacja .

Ale tak jak wspomniałem wcześniej dawkowanie witaminy D nigdy nie bedzie proste - to tzw. trudna witamina .

DJ FAFA Pan uprawia Fitness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 228 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3085
Domer - dziękuję ))

Trener personalny / psycholog

Jeśli pomogłem, albo dowiedziałeś się czegoś wartościowego - przyznaj SOG-a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
A co do pytania Mohlera... Pora przyjmowania nie ma znaczenia, bo witamina D to hormon steroidowy, bardzo długo działający, bardzo długo utrzymujący się i magazynowany w organizmie. Ważne natomiast, aby brać ją przy posiłku, gdyż wchłania się tylko przy obecności tłuszczu.

Szybki, podobną supelentację proponowałem w tym artykule o witaminie K i o SVDRM. Więc tak: witamina D, witamina K, kwasy omega 3 i wapń. Witaminę A można dorzucić, bo jest niezbędna do aktywacji receptorów witaminy D.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 215 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1018
jeśli wszystkiemu wierzyć mamy fajną alternatywę, ale czy organy wewnętrzne się nie przekręcą ...

DJ FAFA Pan uprawia Fitness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Organy wewnętrzne są narażone na kalcyfikację przy wysokim dawkowaniu witaminy D, ale właśnie witamina K przeciwdziała tej niedogodności.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po przekroczeniu punktu krytycznego (dawkowanie witaminy D), nawet witamina K czy minerały Ca nie pomogą. Suplementując witaminę D na własną rękę można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest ekspozycja ciała (skóry) w okresach wiosenno-letnich na promienie słoneczne.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Strzelanie w plecach i klatce

Następny temat

KOBIETY RZĄDZĄ W CHAMPION GYM Już 8 marca – w Dzień Kobiet zaczyna się sportowy week

WHEY premium