SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wartości odżywcze posiłków

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3415

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 167
To jest przykładowy dzień wolny, nie pracuje wtedy mogę sie poświęcić na pakerni:) Po obiedzie trening, przed treningiem 25 g kreatyny i po tez 25 g kreatyny (tak mi zalecił znajomy, który to wcina). Teraz liczę na ustosunkowanie się do tego :)
Sry ze tak się ociągałem ze zrobieniem tego dziennika, po prostu na początku wydawało mi się to skomplikowane. teraz na szybko sobie w domu wszystko poważyłem, przynajmniej większośc najczęściej uzywanych przeze mnie składników i juz te manewry w dzienniku zywieniowym miały rece i nogi. Wiedziałem co dodaje i jakie ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości.



PS. Z czego tu ucinać?
No i jedna z koleżanek twierdzi , że nie ma sensu się spinać, odmierzać tych posilków itd, mierzyc kalorycznośc. Dla mnie to wazne, bo raz na zawsze skończę z podjadaniem. Bo ciekawi mnie jaki będzie efekt! A jak dieta okaże się rewelacyjna? To już nie będę chciał wróćić do swoich starych nawyków żywieniowych. A w moim wieku coraz trudniej upilnować wagi. także to jest jedyne wyjście.



Zmieniony przez - davidstar w dniu 2016-10-11 21:02:05

Jeszcze pytanie odnośnie smażenia, jajecznica wiadomo że na smalcu w moim przypadku, zwazyłem niewielką kostke którą się dodaje na patelnie , ok 80 g. Jak to dodałem to wywaliło kaloryczność posiłku na 1750kcal :) i teraz jak to potraktować, ? koleżanka wyżej napisała ze 5 gram. Nie rozumiem, na 5 g to nic sie chyba nie usmazy:P chyba ze chodzi Ci o to ile rzeczywiście tego tłuszczu w postaci smalcu trafi do mojego organizmu?

Zmieniony przez - davidstar w dniu 2016-10-11 21:10:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Matko kto wcina 25g x 2 kreatyny ? chyba ktoś jakiś cykl robi, nie bardzo wiem po co. Dla takich amatorów ...
Chleb zostawiłąbym w jednej porcji, spokocka do wymiany z jajkiem/ mięsem/ rybą szynki są mocno przetworzone. Rozdzielaj białko tak, by w każdym posiłko było go minimu 20g.
Czyli podwieczorek do zmiany.
Tej makreli to nawaliłeś...
Brakuje tłustych mięs, orzechów, urozmaiconych źródłeł węglowodanów.

Co do smalcu co Ty chcesz na 80g smażyć?! Zwariowałeś? Jak ktoś wyżej napisał 5g to optymalna ilość...usmażysz wszystko na takiej ilości od placków, po omlety i mięso...
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Czytajmy ze zrozumieniem wyliczanie ile procent dziennej podaży kcal zawiera śniadanie nie ma racjonalnego uzasadnienia i to jest niepotrzebne komplikowanie sobie życia. Aż sobie wyguglalam kostki smalcu waża przeciętnie 200 g. Chcesz prawie pół kostki dodać do jajecznicy? To będzie niejadalne ( może się mylę). Wydaje mi się, że zle wazysz, albo mylisz gramy z dekagramami, 200 gramow polędwicy? 220 g ryżu ( ponad dwie torebki)? Ryż, tak jak wszystko ważymy surowe, przed obróbką. 4000 kcal to wielkie chłopy na masie jedzą. Twoje śniadanie waży prawie kilogram, cos tu nie gra.


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2016-10-11 22:09:17
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Pewnie ważone po obróbce
Ale niech autor się wypowie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 167
Doszło do nieporozumienia nie pytajcie jak ale waga wazyła razy 2 kapnąłem się jak przeanalizowałem jeszcze raz wagę poszczególnych produktów, papryka 0,5 kg? to juz była przesada:D ustawiłem wage jak nalezy pojawił się symbol kg, wcześniej nie było nic i myślałem że waży tak jak trzeba...reasumując, teraz dziennik zywieniowy wygląda zupełnie inaczej!

Kreatyna 5 g! Jak są te łychy z miarką to 1/3 takiej łyżki. Przed i po treningu. 10g w sumie. mieszam w szejku w wodzie i wypijam. Czy to jest właściwa ilość? Czy powinienem brać po treningu? Ile czasu przed treningiem powinienem wypić szejka? Od razu przed rozgrzewką? 15 minut wcześniej, pół godziny? I czy na początku przygody z siłownią REGULARNĄ powinienem ją zazywac? znajomy mi mówił ze narazie powinienem jechac bez niej bo kiedys dojdzie do tzw blokady, że będzie mi bardzo cięzko przejść na większe ciężary wtedy kreatyna pozwala przeskoczyć tą przeszkodę.










Zmieniony przez - davidstar w dniu 2016-10-12 18:14:47

Pytanie odnośnie polędwicy - mówi się że to jest jeden z najlepszych produktów wędliniarskich, kg kosztuje dużo i to jest wyznacznik tego ze jest tam DUZO mięsa, a nie jak w innych tanich wędlinach pomielonych skór, racic i napletów :) Tak się utarło. No ciężko zupełnie z wędlin zrezygnować. .. czy są jakieś wędliny które są zdrowe, niskoprzetworzone?

Zmieniony przez - davidstar w dniu 2016-10-12 18:19:49

Zmieniony przez - davidstar w dniu 2016-10-12 18:20:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Polędwica jest dość mocno przetworzonym mięsem. Polecam zamienić ją na kawałek, np szynki, schabu. Upiec sobie i masz na jakiś czas. Część można zamrozić. Warzyw możesz śmiało dać więcej. Nie ma ich zbyt wiele.


Zmieniony przez - domer w dniu 2016-10-13 09:46:39
2

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Z wędlin to jem suche dojrzewające kiełbasy - coś w typie chorizo, są tez polskie, jako dodatek do omletów, czasem kabanosy (wiem, zuooo), boczek, szynki surowe - czasem, bo ceny i dostępność są średnie. Ale ja nie jestem ortodoksem i tej wędliny to jest 15-20 g i to nie codziennie. O jeszcze jak mam wenę, to pasztet robię, można tez się bawić w domowe wędliny - kiedyś jakąś mielonkę do słoików robiłam, dobre, ale do tego i tak się sól peklową dodaje, wiec mimo, że domowe, to jakościowo d.. nie urywa..
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68467
Do słoikowych mielonek nie potrzeba dodawać soli peklowej - wystarczą przyprawy i zioła. Kolor nie będzie różowy, ale co z tego, kiedy skład i smak dobry...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
Jw jajecznica na masle klarowanym albo chociaz 82% do tego cebulka i boczek...moge jesc codziennie :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
O kreatynie CI pisałam, ze na tym poziomie ciało jest w stanie dać z siebie dużo, wiec nie ma co wspomagać się na starcie kreatyną
Skup się na diecie, by ona był względnie dopasowana do Ciebie i urozmaicona.
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny

Następny temat

Diete na masę 88 KG - kilka pytań

WHEY premium