SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wada postawy -> trudności z ćwiczeniami ze sztangą. pomoc.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 743

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 107 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 440
Witam,

Po krótce, w ciągu ok 10mc z przerwami będąc na diecie i ćwicząc przytyłem ok 15-18kg - fakt, że tłuszczu trochę się też zebrało, ale mega chudy ektomorfik ważący niecałe 70kg przy 186cm wzrostu musi nabrać troche tłuszczu.

Wracając do tematu, zawsze miałem koci grzbiet. Bary do przodu, okrągłe plecy, klata zapadnięta.
Z tą wadą postawi walcze już z 2lata raz mocniej raz słabiej, ale postępy są.
W tej chwili dzięki ćwiczeniom i wzroście tkanki mięśniowej udało mi się wyćwiczyć nawyk prostego siedzenia i chodzenia i nie jest już tak źle.

W czym problem? a w tym, że mam duże problemy z ćwiczeniami ze sztangą tj. przysiad ze sztangą z tyłu głowy, wyciskanie sztangi zza karku - głównie chodzi mi o przysiad-bo to dla mnie ważne ćwiczenie.
Chodzi o to, że nie jestem w stanie odgiąć na tyle rąk do tyłu aby swobodnie trzymać sztangę, jak założę sobie sztangę za głowę to mam strasznie naciągnięty mięsień łączący bark z cyckiem, to tego mam strasznie łopatki spięte i mięśnie pomiędzy nimi blokują mi ruch.
Po jednej serii przysiadów rozrywa mi normalnie ścięgna pomiędzy barkiem a klatką :///

Wytłumacze bardziej na podstawie foto:
http://img215.imageshack.us/img215/2851/problemyzesztanga.jpg
Pod literką 1 - tam mnie mocno boli jak próbuje wygiąć ręce tak pod sztangę.
Pod literkami 2 - blokuje mnie poprostu.

http://img24.imageshack.us/img24/2075/problemyzesztanga2.jpg

Może tutaj tak dobrze tego nie widać, ale dam radę tak bezboleśnie tylko w takim zakresie odgiąć ręce. Brakuje mi jakiś 5cm w tył u z 8 w dół.

Czy są jakieś techniki - ćwiczenia które pomogą mi dojść do stanu w którym będę wykonywał te ćwiczenia normalnie??

Zmieniony przez - __lolek_ w dniu 2011-06-16 10:01:55

Zmieniony przez - __lolek_ w dniu 2011-06-16 10:02:50
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
złap sztange bardzo szeroko przy talerzach powinieneś dać rade i stopniowo zwężaj chwyt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
Wyciskaj z przed klaty, podobny ruch i mnie kontuzjogenny(tak,tak zaraz ktoś powie że to nie kontuzjogenne, ale ja przestrzegam bo przez wyciskanie zza karku nabawiłem sie właśnie owej kontuzji barku)

Możesz spróbować trzymać sztange z przodu na barkach.



Zmieniony przez - spaiter w dniu 2011-06-16 18:11:42

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan FTW do oceny.

Następny temat

Idea planu FBW by Wodyn

WHEY premium