SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WYSKOK !!!

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 19649

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 383 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11373
wiem qrde zeby blok to nie tylko wyskok ,trzeba umiec przełożyc ręce a do tego potrzebny jest niezly skok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6


Przyglądam się temu forum juz od jakiegos czasu, no i zaintrygowalo mnie to co sienia nim dzieje. Ja gram w siatkowke 7 rok. Nie polecam 14 latkom zaczynania treningow silowych. Wszystko przyjdzie w swoim czasie. No niestety ja tego czasu juz nie mam:).Mam 19 lat i szukam czegos co pozwoli mi wzmocnic moj wyskok (niekoniecznie w krotkim czasie) ale zadnych super dunkow ni innej chaly-bo to niszczy. Wzrostem jak na siatkarza nie grzesze (185 cm) takze troszke mnie obijaja szczegolnie w bloku. w ataku lapie 330 w bloku 305 -co daje 87 i 62 cm. szukam czegos co pomoglo by mi poprawic te wyniki o 10-15cm. Czy da sie to zrobic??? Pytam bo widze ze niektorzy sa niezle obeznani w tym temacie. pozdrawiam

Every success makes you better, every loss-stronger

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2234 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10857
ja przy Twoim wzroscie w ataku łapałem na 350cm

moderator ogólnorozwojówki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 383 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11373
330cm marzenie
a 350 kosmos
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 475 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2196
jesli masz odrobine predyspozycji i mase zapalu to 330 jest do osiagniecia. Ale to dluuuuga droga i raczej pelna poswiecenia. No i niestety trzeba podejsc do tego z glowa, bo zdrowie sie ma tylko jedno niestety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 2326 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 78561
Dla przeciętnego człowieka o wzroście ok.180cm w zasięgu jest 330-340cm w ataku. Ale jak wpomniał Kazaja do tego trzeba ogromu pracy i wyrzeczeń.
A tacy ludzie troszkę wyżsi z lepszą genetyką to moga nawet osiągnąć granice 350cm.

Jedyną rzeczą której powinniśmy się bać jest sam strach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 103 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1402
Ja chcialem tylko dodac Kazaja ze moze wszyscy robia te treningi na jumpa bo ich marzeniem jest zrobic wsad ? Nie pokladaja nadziei w prawdziwej koszykowce i robia to dla przyjemnosci a zawisnac w powietrzu z pilka nad 3,05 jest dla niech priorytetem. Ja mam 16 lat i 181 wzrostu i wlasnie do takich osob naleze.
Co do wyskoku profesjonalnych graczy to jest to wynik dlugiej, paroletniej pracy ale po zalozmy drugim roku ostrego treningu zyskuja 80 % calkowitego przyrostu jumpa to kazdy kolejny centymetr jest coraz ciezszy do osiagniecia.

Z reszta sie generalnie zgadzam i fajnie by bylo gdyby tazoo napisal jakas literature zeby mozna bylo poczytac bo osobiscie mnie to bardzo interesuje i nie wiem czy nie ksztalcic sie dalej w tym kierunku.

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 383 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11373
nie ma bata;chce miec 330cm musze zap*****lac;
jeszcze dwa lata i tyle bede mial:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 132 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2221
Hmm szkoda ze tak pozno zauwazylem ten ciekawy temat;)Hm Tazoo piszesz ze ok 9-10 lat sie juz interesujesz sila miesni, teraz ciwczysz na silowni, napisz jak zaczynales budowanie jumpa?moze juz byles wprawionym zawodnikiem a moze poprostu zaczynales sama plyometryka/sprintami i polowi budowales sile bez ciwczen z obciazeniem?:)Hm ja i Mario gramy w siatke dosc amatorsko ale jednak w klubie, gramy przeciw najlepszym druzynom w polsce i ja jako rozgrywajacy z wzrostem ok 175cm i przecietnym skokiem(ok 80cm przed kontuzja) nie mam szans zablokowac zawodnika ktory ma 195cm-2m niezly wyskok i do tego wspaniala technike:)wiem ze nigdy nie osiagne z takimi warunkami odpowiednich wyskokosci na bloku(rozgrywam) ale jednak chce cwiczyc skoka aby moc wygrywac lokalne turnieje oraz chociaz powlaczyc z tymi naprawde mocnymi ekipami:)pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 383 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11373
n4n wylecz najpierw noge wtedy wezmiemy sie za porzadny trening
a poza tym mimo ich wzrostu i gigantycznego bloku i tej wspaniałej techniki mijałem ich blok caly czas po prostej i po skosie:D:D:D
lewa raczka czasem pomaga

Zmieniony przez - 4mario w dniu 2005-12-20 17:58:44
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy nie za późno na rzuty oszczepem?

Następny temat

Skateboard? Sugestia

WHEY premium