SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Vince Gironda Dips

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7158

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1907 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8317
Witam.
Od pewnego czasu na klatke robie tylko dipsy czyli pompki na poreczach.
Szukajac w internecie jak je najlepiej wykonywac na klatke natknalem sie na pompki na poreczach zalecane przez Vince Gironda.
Twierdzi on , ze takie pompki sa najlepsze na rozwoj klatki.
Co o tym sadzicie?
Czy nie nabawie sie kontuzji robiac je w taki sposob?
http://www.ironguru.com/Home/tabid/637/articleType/ArticleView/articleId/29/Wide-Grip-Gironda-Pec-Dips.aspx

Zmieniony przez - kilobb w dniu 2007-10-23 19:50:50
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zbyt gleboko nie ma co schodzic poniewaz barki podziekuja pieknym za nadobne wiec wg mnie glebokosc zejscia ok. Nie jestem tez zwolennikiem takiego katowania sie - przy 29 powt. chyba zrobiles przerwe i ja bym na tym skonczyl a nie katowal sie dalej na maxa. Takie postepowanie raczej wyjdzie na - niz na + w dluzszej perspektywie no i jak wypadla 2, 3 ... seria ?

Proponuje zebys sobie podwiesil obciazenie i robil po 8 - 12 powt. w 4 - 5 seriach.

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
ja bym nie robil, choc nie probowalem - oceniam tylko obrazek.

preferuje naturalne ruchy, nie staram sie raczej przez jakies wymyslne pozycje docierac bardziej do tej czy tamtej grupy - a to na zdjeciu wyglada mi nienaturalnie, przekombinowanie.

no ale to takie moje podejscie.

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1907 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8317
Naturalne czyli jakie?
Jak zrobic dipsy naturalnie ale zeby byly na klatke?
Samo pochylenie tulowia wystarczy? Jak maja wtedy wedrowac lokcie? Naturalnie jest do tylu ale wtedy bardziej pracuja tricepsy.
Jak zaczalem je robic jak na zdjeciu bolaly mnie barki i zbytnio sily nie mam na takie wygibasy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 289 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13888
ruch jest chyba podobny jak przy wyciskaniu sztangi na skośnej głową do dołu (patrz szczególni ostatnia fotka )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1907 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8317
Wg mnie kazde dipsy sa podobne do wyciskania glowa w dol.

Przeanalizowalem troche to cwiczenie i wydaje mi sie , ze zbytnio nie rozni sie od innych typow dipsow na klatke. Ono tylko przez ulozenie rak i nog do przodu wymusza poprostu odpowiednia pozycje i rozchodzenie sie lokci na boki.
Tak poprostu powinny wygladac kazde dipsy na klatke i niewazne jest tu ulozenie rak i nog byle lokcie szly na boki a nie do tylu a tulow byl pochylony do przodu.
Przy takim ulozeniu nadgarstkow inaczej poprostu rozsunac lokci sie nie da.
Zastanawia mnie tylko to 33 cale miedzy poreczami. Taka odleglosc sprawia ze bola mnie barki i nie mam sily na tak duzo powtorzen jak normalnie.
Chyba zostane przy swoich dipsach klatko-tricepsowych :).
Chwilowy ma racje. Nie ma sensu sie rozdrabniac.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
no, teoria jaka jest, wiadomo - klatka - lokcie szeroko, tulow pochylony, glebsze zejscie i niekoniecznie prostowanie rak do konca, na triceps - odwrotnie.

w praktyce pochylam sie i rozszerzam lokcie na tyle, na ile jest to wygodne - slowem, robie tak, zeby bylo jak najlatwiej/mozna bylo dowiesic najwiekszy ciezar. z tym ze ja traktuje porecze jak cwiczenie w pierwszej kolejnosci na triceps, na ktory nie mam cwiczenia izolowanego. natomaist napewno akcentujac klatke trzeba zejsc dosc gleboko - oczywiscie na tyle, na ile jest to komfortowe dla stawow.

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
robilem tak pompki, mile urozmaicenie. ciezko mi porownywac efekty miedzy klasyczna technika dips a podana wyzej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 248 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4210
Jeśli chodzi o kwestie samych pompek na poręczach, w wersji na klatkę to jest to stanowczo najlepsze ćw jakie kiedykolwiek ktoś wymyślił. Zgłębiając się dalej, moim zdaniem pompując stosując reverse grip,czyli taki jak tu poleca Gironda, znacznie bardziej pracuje nam klatka niż stosując klasyczny chwyt, a to za sprawą tego że przy reverse grip łokcie automatycznie rozchodzą nam się na boki, nie ma możliwości by były wąsko, co za tym idzie, daje to efektywniejsze rezultaty. Przy normalnym chwycie, nawet jak staramy się flarować łokciami na bok to mimowolnie podczas ruchu one schodzą do środka i te pompki tricepsowe bardziej się robią.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja wielokrotnie wykonywalem to cwiczenia w czasach gdy cwiczylem na silowni, obecnie mam przerwe. wg mnie jedno z najefektywniejszych cwiczen na klatke. przy czym ja wykonywalem na poreczach rownoleglych, bo nie moglem na zadnej z pobliskich silowni znalezc poreczych w ksztacie litery V.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 243
witam mam pytanko do ekspertów czy te pompki na poręczach wykonuję poprawnie??


Tylko wiara i wytrzymałość uczynią z ciebie mistrza

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
szobzi wg mnie za szybko i zbyt płytko
z tego co pamietam to deebee w tescie actizlaba robi dipsy girondy- tam trzeba podbic

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HIT do OCENY

Następny temat

Trening,,13latka''

WHEY premium