SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

VI RUNDA-KONKURS-BITWA NA ĆWICZENIA-MARIAN 17-"jednoręki morderca"

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2881

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
Tym razem cwiczenie którym zadaje bedzie "jednoręki" morderca". NIgdy wcześniej tego nie robiłem , ale przez przypadek sie natknałem i postanowiłem spróbowac.

Tylko ze troche na moich zasadach.

Waga hantli to 22kg Kolejnym razem dam zdj/filmik żeby nie było wątpliwości

Robimy tak że wyciskamy 22 razy(po 11 na rękę, na zmianę) liczy się najlepszy czas.

Specjalnie zeby nagrac filmik musiałem hantle wynosic na strych bo w piwnicy miałem za nisko;/

0:13 do 1:14 ostateczny czas to 1min i 1 sekunda





p.s widze ze filmik źle obrucony ale juz sie edytuje.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136808
Pozwolisz, że zaproponuję zmianę zasad? Wg Knife'a to ćwiczenie inaczej się robi: hantel to połowa wagi ciała, a samo ćwiczenie robisz piramidkowo. 1 powt na prawą, 1 na lewą, 2 na prawą, 2 na lewą, idziemy tak aż do 5 powt na rękę, po czym schodzimy z ilością repów-4 powt na rękę, 3, 2 i jedno;) Wtedy konkurs wyglądałby tak: nie liczy się czas wykonania, bo to nie crossfit, ale właśnie ilość powtórzeń wykonana z danym ciężarem. Kto ma więcej powtórzen, wygrywa. Zły pomysł?

Ps. ja bym się zesrał robiąc to z obciążeniem o połowie masy ciała;) chodzi mi o zaznaczenie, że ciężar hantli ma być spory

Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2012-08-22 01:48:35

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
ja wiem wiem, rozumie Cię właśnie na jego filmik sie natknąłem, ale pozmieniałem aby było łatwiej, bo w moim przypadku hatla powinna wazyc jakies 41kg, wiec i tak by było ciężko. A to tylko zabawa.

Teraz juz tak nie moge zasad zmieniac. Ale dzięki za uwagę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7513 Napisanych postów 49521 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385511
no u mnie tez by hantla była spora
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 120 Napisanych postów 1691 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 37441
zrobilem juz to cwiczenie ;o , ale chyba bd poprawiac bo mi sie w polowie hantal rozkrecila. a bardzo przyjemne jest
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7513 Napisanych postów 49521 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385511
zrobiłem po 12 ale 1:10 do odłożenia hantla po 11 powtorzeniach na reke więc szału nie ma





Zmieniony przez - rutkow w dniu 2012-08-29 19:31:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rutkow -ale Ty i tak jestes ambitny w tych cwiczeniach,a to sie chwali.Wszystkiego próbujesz i walczysz jak smok

nigdy takiego cwiczenia nie robiłem ,to chyba bardziej na kondycje i wytrzymałość jest???
wg,Knife to ja powinienem uzywac hantli 57-58kg wow ,dzisaj dotarło do mnie ,ze jestem cieniasem :(

Zmieniony przez - chunga w dniu 2012-08-30 09:17:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
no raczej pod wytrzymałosc itp. ja robiłem to pierwszy raz ale nawet nieźle, spodobało mi się
tylko ze u mnie hantla tez powinna wazyc ponad 40kg wiec troche lipa;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728658
Jest to cw robione w wojsku w czasach socjalizmu(i w wojsku radzieckim)-najczesciej robiło sie mistrzostwa jednostki,okregu itp z ciezarem 17,5kg-tzw gruszka-czyli starym wzorem odwaznika odlewanego w całości z żeliwa.
Wyniki dochodziły do ponad stu powtórzeń.Najsilniejsi robili to z odważnikiem 32 kg po kilkadziesiat razy.Wiekszych już nie było.
Istotna też jest technika-tymi lzejszymi robiło się z poczatku takie a'la rwanie z wahaniem ciezaru(bez fazy wyciskania),pozniej dochodziło wyciskanie w miare spadku sił.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7513 Napisanych postów 49521 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385511
masti jak ja byłem w wojsku to teraz sobie przypominam ze byly takie zawody hehe a nie byłem w wojsku radzieckim
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7513 Napisanych postów 49521 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385511
chunga
Rutkow -ale Ty i tak jestes ambitny w tych cwiczeniach,a to sie chwali.Wszystkiego próbujesz i walczysz jak smok



chunga staram sie jak moge

chciałbym miec tyle miecha co ty


Zmieniony przez - rutkow w dniu 2012-08-30 15:38:07
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

VI RUNDA-KONKURS-BITWA NA ĆWICZENIA-rutkow-wyciskanie sztangi na skosie dodatnim

Następny temat

VI RUNDA-KONKURS-BITWA NA ĆWICZENIA-MARYLINNN-PODCIAGANIE Z WYPROSTOWANYMI NOGAMI

WHEY premium