SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Usunięcie ósemki a siłownia

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 41898

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 30 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 420
Witam
W środe usunięto mi ósemke i lekarz powiedział, że musze unikać siłowni tak przez 2 tygodnie, bo niby chodzi o jakieś przekrwienie czy coś :D czy naprawde trzeba czekać tak długo jak szwy będą ściągane już po tygodniu?

Pytam bo czekają mnie kolejne zabiegi i jakbym miał każdorazowo czekać to będe miał chyba z 2 lub 3 miesiące przerwy bez siłki po usunięciu kolejnych zębów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
WItaj



Po usunięciu zęba z reguły zaleca się, by przez kilka dni unikać intensywnego wysiłku fizycznego. Jeśli lekarz tak zalecił to dobrze byś odczekał. Usuwanie zęba to poważny zabieg i nie można go lekceważyć. Lepiej odpuścić te kilka treningów niż pójsć na siłownię, pogorszyć swój stan i później nie trenować kilka tygodni czy miesięcy. Zatem przemyśl czy faktycznie te kilka dni wolnego Cię zbawi.


Pondto po takim zabiegu poleca się przez 2 dni spożywac tylko letnie potrawy, więc dobrze jakbyś to miał na uwadze. Myślę, że dobrym rozwiązaniem w Twojej diecie będzie picie szejków białkowych lub węglowodanowych. Mięso najlepiej gotowane, pokrojone na małe kawałeczki. Jeśli będziesz się dobrze odżywiał to te kilka dni przerwy nie będzie miało żadnych negatywnych konsekwencji dla Twojej formy, więc nie ma się czym przejmować.

Pozdrawiam

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 360 Napisanych postów 3449 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 56832
Na moje lekarz ma trochę racji, przy dużym wysiłku zwiększa się ciśnienie itp. Przykładowo wyciskając na ławce ze skosem ujemnym, więcej krwi napływa Ci do głowy, co może spowodować jakiś mały krwotok, a to na pewno nie przyspieszy i nie poprawi gojenia się.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 30 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 420
OK ale czy nie wystarczy np. kilka dni albo wykonywanie po prostu ograniczonego "asortymentu" wybranych ćwiczeń?

A co ze sportami typu piłka nożna, sztuki walki?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 360 Napisanych postów 3449 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 56832
Ja bym poczekał.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 181 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5206
no więc ja szwy po wyrwaniu 8mki rozwiazalem po 3 dniach, a na siłke wróciłem po tygodniu - tak mi zalecił dentysta - nic mi sie nie działo więc nie wiem po co 2 tyg czekać...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 30 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 420
hehe no ja też wolałbym wrócić wcześniej do treningów niż za 2 tygodnie, a jak będzie to zobaczymy ;) myśle że wcześniej zaczne grać w piłke czy jakieś "lekkie ćwiczenia" np. na brzuch, pompki, potrenuje na worku
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 181 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5206
ale te 'szwy' - jeżeli masz to co ja to taka mocniejsza żyłka - same sie rozłażą po 2-3 dniach więc moim zdaniem 2tyg to zdecydowanie za dużo.

Jeżeli licząc lekkie ćwiczenia to ja na basen poszedłem następnego dnia, ale to było głupie i bolało.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2144
Ja mam trochę inne doświadczenie odnośnie ósemki . Po usunięciu okazało się że jest przetoka do zatoki ,po prostu dziura po wyrwaniu zęba sięgała aż do zatoki przynosowej . Wyłączyło mnie to z "życia" na dwa miechy .Zero siłki , dżwigania czegokolwiek i.t.d. Nie życzę nikomu .Nie ma żartów z górnymi ósemkami .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 13
Po każdym zabiegu, gdzie naruszane były tkanki cała należy poczekać z treningiem. Wzrost ciśnienia krwi podczas wysiłku fizycznego może podprowadzić do mniejszego lub większego, ale jednak krwotoku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Na przyszłość przed odpowiedzeniem w temacie warto zerknąć na jego datę, ten jest sprzed 10 lat
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Epiduo

Następny temat

Oparzenie a siłownia i sauna

WHEY premium