SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ugryzienie kleszcza - co robić?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 490

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 344 dni Na forum 343 dni Przeczytanych tematów 9
Ostatnio ugryzł mnie kleszcz było tak że siedziałem sobie przed komputerem i drapałem się po nodze i natrafiłem palcem na jakiś guzek to go wyrwałem wtedy patrzyłem w monitor jak go wyrywałem i myślałem że to zwykły strup i gdy położyłem rękę na stole to po palcu chodził mi kleszcz. Nie pamiętam jak go wyrwałem ale czułem palcami że (ten strup jak to wcześniej myślałem) trzymał się dosyć mocno. Ten kleszcz żyje i jest chudy ale podejrzewam że mógł być gruby tylko go źle wyrwałem i mógł wypluć podczas wyrywania wypitą krew pod skórę razem z boreliozą. Tego nie wiem. Czy gdyby kleszcz był gruby i by się go źle wyrywało to czy mógłby być chudy po wyrwaniu? Według mnie każde ugryzienie kleszcza z automatu oznacza boreliozę i jakieś być może inne choroby. Ten kleszcz jest cały i żywy i chodzi. Wsadziłem go do słoika. Codziennie się drapię po nodze tam przy jądrach. Torba jądrowa obciera mi nogę zawsze gdy chodzę i od kilku lat mam tam czerwoną plamę ale od obtarć i kilka razy dziennie się tam drapię to kilka godzin temu gdy się tam drapałem nic nie wyczuwałem. Dopiero teraz wyczułem. To było wczoraj 1 godzinie 1 w nocy. Teraz jest godzina 17 i nie mam rumienia odkleszczowego ale nadal się martwię. Czy powinienem dać tego kleszcza na badania na boreliozę czy nie zawsze wyjdzie z badania borelioza czy swoją krew na badania na boreliozę czy od razu lepiej wziąć jakieś leki albo antybiotyki? Tak wygląda ten kleszcz i ma 3 milimetry długości ale z licząc z nogami ma 5 milimetrów długości.


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9064 Napisanych postów 82764 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699968
Daj spoko i nie panikuj . Nie pierwszy i nie ostatni kleszcz . Jak jeszcze chodzi to znaczy ze usunąłeś całego . Nie każdy kleszcz = borelioza . Im krócej siedzi w skórze tym lepiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 344 dni Na forum 343 dni Przeczytanych tematów 9
Tak całego usunąłem ale w czasie usuwania patrzyłem się w monitor jak się odruchowo drapałem po nodze dopiero później się zorientowałem że to kleszcz. Mam 31 lat jestem jeszcze prawiczkiem to ma chyba znaczenie jakbym był chory to choroby weneryczne można wykluczyć i postawić na boreliozę. Komary i muchy mnie codziennie gryzą i psy i myszy też mnie kiedyś ugryzły ale kleszcz pierwszy raz.


Zmieniony przez - konotacje11 w dniu 2023-06-08 17:27:05
...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 344 dni Na forum 343 dni Przeczytanych tematów 9
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12101 Napisanych postów 160561 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234941
Chociaż kleszcze różnią się wielkością, kształtem i kolorem, nie możemy jednoznacznie stwierdzić, czy ugryzienie kleszcza jest związane z boreliozą tylko na podstawie wyglądu samego kleszcza. Wygląd kleszcza nie jest wskaźnikiem obecności choroby. Jeśli zauważysz pojawienie się rumienia odkleszczowego (czerwonego, rosnącego plamy wokół miejsca ugryzienia) lub jakiekolwiek inne objawy, takie jak gorączka, bóle stawów czy mięśni, powinieneś jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Lekarz będzie mógł ocenić objawy i zalecić odpowiednie postępowanie.

Jeśli masz podejrzenie zakażenia boreliozą, lekarz może zlecić badanie krwi w celu sprawdzenia obecności przeciwciał przeciwko bakterii Borrelia, która powoduje boreliozę. Badanie to ma swoje ograniczenia, dlatego lekarz może także wziąć pod uwagę objawy kliniczne i inne czynniki przed postawieniem diagnozy.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 102 Napisanych postów 260 Wiek 39 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 47000
Jeżeli miałeś kleszcza mniej niż 3 dni i nie masz rumienia to nie masz co panikować. Będziesz żył ;). A swoją drogą to zamiast siedzieć przy kompie to idź lepiej laski wyrywac (tudzież chłopaków). Bo mieć 31 lat i nigdy nie ru...ć to to jest dopiero powód do zmartwienia...
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33180 Napisanych postów 23266 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278284
Nie ma co panikowac ale też nie ma co olewać sprawy , wazne że wiesz więc w razie czego łatwiej będzie drogą dedukcji połaczyc fakty . Masa ludzi ma kleszcze i nie wie o tym ale ktoś ma pecha i ten jeden starczy . Mój sąsiad kiedys nagle na wiosne zasłabł i zaczął tracić czucie w nogach do tego stopnia że paraliż prawie całkowity i nikt nie wiedział co jest i dopiero na końcu okazało się ze w wakacje poprzednie kleszcz musiał go uwalić , dziś zyje normalnie po długim leczeniu ale było groźnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2511 Napisanych postów 2358 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 77161
Niema co odrazu siać paniki, ze odrazu jeden kleszcz bedzie równać boleriozie, chyba ze jestes naprawdę takim „szczęściarzem” w takim przypadku polecam zdobić rundkę do żabki, bo kupon na lotka, bo 6 zer na koncie jest w Twoim zasięgu, a tak na poważnie. Jak zauważysz ze cos sie złego dzieje to długa do lekarza, a nie z internetem sie bawic w diagnozy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6282 Napisanych postów 76108 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755249
W jaki sposób sposób mogłeś go źle wyciągać, skoro jak sam napisałeś, gdy to zrobiłeś kleszcz ruszał się, więc nie ma możliwości, aby zostały odnóża, zrobił się stan zapalny, czy też doszło do infekcji bakteryjnych. Oczywiście ryzyko takie zawsze istnieje, a infekcji odkleszczowych jest od groma, a nie tylko sama borelioza. Bardzo ciężko jest je wszystkie zdiagnozować. Jeżeli łatwo go wyciągnąłeś, to prawdopodobnie dopiero się wbijał. Nie pozostaje nic innego, jak o tym zapomnieć. Nic nadzwyczajnego nie wymyślisz.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17709 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Obserwuj nogę, jak zacznie się robić rumień to leć do lekarza od razu, kolega miał kleszcza jak mu go na pogotowiu usuneli to do laba gdzies go dali na zbadanie pod katem chorób, no i się okazało ze miał, rumień na połowę uda, antybiotyki itp.


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2023-06-11 20:49:45

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rekonstrukcja więzadła krzyżowego - porady

Następny temat

Izotek a tatuaż

WHEY premium