SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uderzenie w ucho - problem ze słuchem

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 30760

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
dostałem wczoraj na treningu średnio mocnego ale bolesnego sierpa w ucho (w to miejsce nei ma bezbolesnych)
do dziś źle słyszę na to ucho. Ciężko ocenić bez przyrządów, ale wydaje mi się być spuchnięte w środku (sprawdzałem metodą "palcową"-mały palec ręki wchodzi luźniej w zdrowe niż w to z urazem)
Czekać aż przejdzie czy martwić się i iść do laryngologa? Jakoś dotychczas miałem szczęście i tak celnego ciosu w to miejsce nie dostałem więc nie mam doświadczenia
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Witaj



Ucho zbudowane jest z kilku części: ucha zewnętrznego, srodkowego i ucha wewnętrznego. To pierwsze występuje jedynie u ssaków. Częśc zewnętrzna i środkowa odpowiadają za słuch, jeśli zaś chodzi o ucho wewnętrzne to zawiera również elementy odpowiedzialne za równowagę.

Ucho środkowe jest małą przestrzenią w czaszcze wypełnioną powietrzem. Ma ono kilka zadań, m.in mechaniczne wzmocnienie i doprowadzenie fal dźwiękowych do ucha wewnętrznego.

Ucho środkowe złożone jest z :

-błony bębenkowej,

-jamy bębenkowej,

-trzech kosteczek słuchowych,

-trąbki słuchowej,

-powierzchni zewnętrznej okienka owalnego,

Możliwe, że podczas uderzenia doszło do uszkodzenia którejśc z tych części, dlatego niezwłocznie powinieneś w takiej sytuacji udać się do laryngologa. Nie rób nic na własną rękę żeby nie pogorszyć swojego stanu.

Pozdrawiam








Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-01-23 10:53:11

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
do laryngologa ! nie grzebać !
1

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
myślałem, że mnie uspokoisz, że wszystko będzie ok,samo przejdzie... ;-( <głaskanie>

a tu trzeba stać w kolejce w rejestracji, do rodzinnego, do laryngologa...

Dodatkowy objaw jaki zuważyłem: coś dziwnego z ciśnieniem, czasem mam prawe,czasem lewe ucho przytkane, czuję dziwny rezonans jak mówię
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
mozże być jak najbardziej taki objaw !
ucho masz połączone z gardłem - i to połączenie wino być drożne

jak to się mówi - pewnie i by samo przeszło ale lepiej dmuchać na gorące a nawet na zimne

oczywiście mogę .,...


dobry nick ... szele , fred perry .... itp mówili na niego ... jak mówili
1

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
no i ****a mac i sztanga fajek
dobrze boofi że mnie wysłałeś do laryngologa: 20% utraty słuchu, przerwana błona ucha... no i nie jestem już dziewicą
Antybiotyk, maść, 0 wysiłku fizycznego
Jak to 0 wysiłku? Nie mogę nawet biegać? ACT, małe ciężary? Pompki, przysiady , skłony? Nic?
Zły jestem jak cholera, ani przytulanie mnie nie pociesza ani nawet taka skinhead girl, nawet jeśli następny taki wieczór nie zdarzy nigdy się
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 384 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8029
Chodzi o to, żeby nie wywoływać zmian ciśnienia w uchu - żeby nie narażać błony na dlasze uszkodzenia.
Słuchaj lekarza - dobrze mówi. Możesz za tydzień albo dwa spróbować jakieś lekkie aeroby - ale póki co oszczędzaj się - mięśnie wrócą, a jak trwale uszkodzisz błonę bębenkową to lipa - słuch niestety nie wróci do normy.

Pzdr. i zdrowiej

War is the only proper school for a surgeon.

Primum non nocere.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4416 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
true, true...

radzę nie lekceważyć sprawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
wiem,zdaję sobie sprawę,tylko jak się 5x w tygodniu coś robi od kilku lat to pomyśleć, że 10 dni mam na dupie siedzieć-trafia szlag

a może joga? ;) nie ale serio,może się rozciąganiem jakimś oszukam?

Co prawda tydzień przerwy dość pasuje mi akurat w pracy, ale całkowita bezczynność - to mnie przeraża... Czy seks naruszy mi ciśnienie w uchu? Czy tylko w majtkach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
tylko joga , 0 seksu

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
mhm, medytacja i zielona herbata, osiągnę nirwanę dzięki temu ze ktoś mi ostro w******lił
pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
cholera,mija kilka dni na lekach i wcale nie jest lepiej,najgorsze jest to,że jutro do pracy,a moja praca polega na mówieniu. Powiedzcie,jaka jest szansa,że
1)odzyskam słuch - i kiedy, psia mać??!!!
2)wyrówna mi się ciśnienei i nie będę miał tego pogłosu w głowie jak mówię?

Zmieniony przez - rudeboyJanek w dniu 2006-05-22 17:43:13
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Observatio quoad spondyloarthritis ankylopoetica (prosze na polski)

Następny temat

czy przy niedoczynności tarczycy budowanie miesni i siły jest utrudnione?

WHEY premium