SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uderzenia w szyję.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 26420

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przeglądając youtube, można znaleźć wiele filmików o uderzeniach w szyję, które odbierają przytomność, na, tak zwane, "pressure points", czyli punkty nacisku.



Jak według Was to się ma do prawdziwej sytuacji podbramkowej, albo walki?
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Jak się trafi na leszcza i w sytuacji statycznej,to można kogoś wyłączyć,ale w sytuacji dynamicznej raczej nie.Filmik to tylko pokaz na manekinach po określonych technikach i zatrzymaniu.Ktoś jako tako obeznany w walce,ma odruch chowania szyi,przykleja brodę do barku i weź takiemu zrób uderzenie ręka nóż,czy uderzenie tzw. kraba,gdy się jeszce porusza.Wklejałem kiedyś tu filmik z żołnierzami marines gdy eksperymentowali z uderzeniem w szyję.Jest też na YT.








Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2012-05-15 19:19:28

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na tych przykładach widać, że nie uderzają zbyt mocno, sam przed chwilą parę razy uderzyłem się w bok szyi, ale nie straciłem przytomności, był tylko ból. Od czego to zależy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 5162 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 22175
czytałem o tym, to jest tak tamo jak byś dostał kopniaka w szyje tylko ręka.
Natychmiastowo odcina dopływ krwi do mózgu i człowiek odpływa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Ja nie miałem okazji nigdy spotkać się na treningach z takimi bajecznymi technikami ale skuteczność ich w walce oceniam podobnie, jak Słaby56.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
















Z zaskoczenia jest zaj**iste. A w walce ciężej takie coś zrobić, ale nawet jeśli nie trafi się tak żeby odciąć przeciwnikowi prąd, to będzie to dla niego nieprzyjemne.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1025 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2631
No takie czary mary. Widziałem już lepsze. Uderzenie z odległości pół metra od delikwenta, a delikwenci padali jak muchy. Nikt tego nie potrafił oczywiście poza mistrzem. Potem ktoś chciał sprawdzić mistrza, który się skupiał, skupiał, skupiał i ... czasu mu brakło bo dostał dwie sztuki na kinol i było po sprawie.

Przystoi aby Ojczyzna droższa nam była niz my sami sobie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
Podobnie jak za starych dobrych czasów gdy trenowałem jeszcze TKD przyjechał wielki żółty miszcz z którymś tam danem i na seminarium miedzy omawianiem jakimś tam technik chwile zaczepiliśmy o samoobrone w TKD (hosin sul) i usłyszałem newsa ,że wyjscie z dopiętego Mata Leo jest jak najbardziej mozliwe za pomocą jakichś tam szczypań (nie powiem wam jakich bo po pierwszym zdaniu przestałem słuchać)

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1054 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6563
a jak to działa u gości z wytrenowanym karkiem i kapturami ? czy to bez znaczenia

"przegrywałem całe życie... dla tego odniosłem sukces"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
KondiCapo FIGHT24.PL
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 8247 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 78867
Powinno chyba działać tak samo, w końcu te tętnice nie są schowane pod mięśniami tylko są zaraz pod skórą, no nie? Chociaż mogę się mylić.

Poprawka mała - siostra studentka medycyny pokazała mi atlas swój i opowiedziała trochę. Są dwa mięśnie na stronę które praktycznie całkiem zakrywają dojście do tętnic szyjnych, ale nie są one jakieś potężne, wielkie. Więc nawet jak ktoś ma mocno kark przytyrany to powinno zadziałać, tylko trzeba mocniej uderzyć.

Zmieniony przez - KondiCapo w dniu 2012-05-16 12:26:39

Zmieniony przez - KondiCapo w dniu 2012-05-16 12:39:06

Eu sou movido pela capoeira
Eu sou movido pelo berimbau

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 318 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5250
Uderzanie w szyję? Broń cię panie boże. Jak się potem z tego wytłumaczyć w sądzie? Już sobie nawet wyobrażam, że odszkodowanie do wypłacania napastnikowi za taki numer z uderzeniem w szyję znacznie przekroczy cenę portfela z całą zawartością i dokumentami jaki się przy sobie nosi.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zgrupowanie szkoleniowe WSBPiI APEIRON 2012

Następny temat

Boks + siłka (FBW)

WHEY premium