SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uderzenia w szyje BOKS

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3678

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 28 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 473
Witam mam pytanie w sprawie boksu czy można zadawać ciosy w tętnice szyjną chodzi tu o boki szyi wiem że nie dopuszczalne jest zadawanie w przód jak i tył szyi na pewnej stronce to znalazłem.



Cios zadany w tętnicę szyjną podrażnia ją, co doprowadza do osłabienia akcji serca, a w efekcie spowolnienia całego organizmy. Zmniejsza się szybkość krążenia krwi, obniża się jej ciśnienie, oddech staje się wolniejszy.

Co do stronki może być błąd też nie widziałem boksera bijącego w szyje trudne do zbicia miejsce ale co tam...Chce być pewny w 100% że nie wolno.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po pierwsze, w boksie zawodnicy maja zazwyczaj uniesione barki aby chronić brodę. Trudno zatem uderzyć w szyję.
Po drugie, rękawica bokserska ma tak dużą powierzchnię, że nie sądzę aby cios zadany z jej pomocą doprowadził do takich efektów jak opisane wyżej.
Reasumując - można zadawać uderzenia w szyję.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 28 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 473
Nie mają uniesionych barków chyba że nastąpi taka konieczność fakt to jest jedno z najtrudniejszych miejsc ale początkujący bokserzy nie będą zwracać uwagi na szyje tylko na szczękę bo są tak nauczeni ale i tak jest to warte uwagi i trzeba to spróbować chociaż podczas sparingu dzięki za pomoc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Steiner
...to jest jedno z najtrudniejszych miejsc...
Zamiast w szyję można uderzyć kilka centymetrów wyżej - pod ucho. Można znokautować.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Obóz treningowy Wing Chun 11-18.09.2015 - Kotlina Kłodzka

Następny temat

Ćwiczenie siły na oponie a także rąbanie drewna

WHEY premium