SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

USAIN BOLT - sylwetka i wiadomości

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 76323

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 572 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 27442
Sog informacje na jego temat się przydadzą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
L'Equipe": Bolt pobiegnie w Paryżu za 200 tys. dol.

Francuski dziennik sportowy "L'Equipe" doniósł w czwartek, że potrójny mistrz olimpijski z Pekinu Jamajczyk Usain Bolt wystąpi 17 lipca w mityngu lekkoatletycznym w Paryżu. Według dziennikarzy za jeden bieg w stolicy Francji zainkasuje czek na sumę 200 tysięcy dolarów (153 tys. euro).
22-letni Bolt, złoty medalista ubiegłorocznych igrzysk na 100 i 200 m oraz w sztafecie 4x100 m, a także aktualny rekordzista świata w obydwu indywidualnych konkurencjach, ma kilka miesięcy na podjęcie decyzji, na którym dystansie wystartuje.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Usain Bolt przebiegł 400 m w czasie 45,54

Usain Bolt, trzykrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie (na 100 i 200 m oraz w sztafecie 4x100 metrów) i trzykrotny rekordzista świata, również w swoim drugim starcie w tym sezonie był najlepszy na 400 m, uzyskując podczas zawodów w Kingston czas 45,54

Przed tygodniem, również w Kingston, pokonał ten dystans w czasie 46,35, a jego rekord życiowy w tej konkurencji to 45,28.

Teraz Jamajczyk planuje start w Gibson Relays, największym na Karaibach mityngu sprinterskich sztafet

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Trzykrotny mistrz olimpijski Jamajczyk Usain Bolt przeprosił swoich rodaków za to, że w wywiadzie prasowym dał do zrozumienia, iż palenie marihuany na Jamajce jest czymś powszechnym.
- Chcę przeprosić naród jamajski, jeśli pozwoliłem odnieść wrażenie, że wszyscy młodzi ludzie "skręcają jointy" - oświadczył Bolt w komunikacie, który opublikował jego agent Norman Peart.

W niedzielnym wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Bild" mistrz olimpijski na 100 i 200 m oraz w sztafecie 4x100 m przyznał, że wszyscy na Jamajce próbują "jointów" i że on sam, gdy był jeszcze bardzo młody, palił marihuanę. Te słowa wywołały na Jamajce falę krytyki pod jego adresem.

- Nikt w mojej rodzinie ani wśród najbliższych nie pali. Nie spotykam się już z ludźmi, którzy palą" - oświadczył Bolt, dodając, że nigdy nawet nie dotknął środków dopingowych.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Usain Bolt uważa Cristiano Ronaldo za mięczaka

O korepetycjach z biegania, jakich ma udzielić Portugalczykowi najlepszy sprinter świata, pisały już Ciacha. Panowie od jakiegoś czasu korespondują, Ronaldo wysłał Boltowi swoją koszulkę, Bolt w ramach rekompensaty ma pościgać się z Ronaldo na 150 metrów. Z Jamajczyka wypowiedzi wynika jednak, że problemem Cristiano jest coś innego, niż szybkość.

Usain Bolt planuje odwiedzić Ronaldo 17 maja, kiedy Manchester United będzie podejmował Arsenal. Sprinter wielokrotnie mówił o swojej fascynacji futbolem. W kontekście wizyty na Old Trafford żartował, że może przebije się nawet do składu - jest lewonożny i całkiem szybki, mógłby się przydać. A tak serio o spotkaniu z Ronaldo tako rzecze Bolt:
Udzielę mu paru wskazówek, które pomogą wykorzystać w biegu jego możliwości. Zanim jednak podpowiem Ronaldo parę rzeczy, będę musiał zobaczyć w jaki sposób się porusza. (...) Jednak pierwszą rzeczą, jaką mam zamiar zrobić, to powiedzieć mu, żeby nie zachowywał się jak mięczak. Naprawdę. Bo to, co w jego grze jest teraz największym minusem, wiąże się z jego delikatnością. Ronaldo powinien być trochę bardziej jak Rooney, powinien być bardziej agresywny, wtedy przeciwnicy przestaną go tak poniewierać. Gdyby Ronaldo był równie agresywny, jak jego przeciwnicy i gdyby dostał parę czerwonych kartek, nikt by go tak nie naciskał, jak teraz.

Cóż. Strategia Bolta niekoniecznie spodoba się Sir Alexowi. Zwłaszcza fragment o czerwonych kartkach może się okazać zbyt śmiałym posunięciem taktycznym. Sugerowalibyśmy, by Usain jednak skupił się na edukacji sprinterskiej. Gdyby Ronaldo był taki jak Rooney, nie byłby taki jak Ronaldo. Forma najlepszego piłkarza 2008 roku mogłaby gwałtownie spaść, gdyby zaczął palić papierosy i przestał śpiewać rzewne piosenki w swoim samochodzie.



moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
9,4 s na 100 m - Usain Bolt: Dlaczego nie

W igrzyskach w Pekinie był wielką gwiazdą. Zdobył złote medale w biegach na 100 i 200 m oraz w sztafecie 4x100 m. Jamajski sprinter Usain Bolt wierzy, że jego obecny rekord na setkę 9,69 s jest w stanie doprowadzić do granicy 9,40 s.

"Jestem przekonany, że stać mnie na wynik poniżej dziewięciu i pół sekundy - powiedział Usain Bolt. - Mógę zatrzymać się gdzieś w granicach 9,40 s". Jamajczyk już wcześniej wypowiadał się, że jest w stanie uzyskać wynik w granicach 9,5 s na sto metrów. W opinii niektórych fachowców Bolt już w Pekinie osiągnąłby 9,55 s, gdyby na ostatnich metrach nie zwolnił. Jeden z profesorów Uniwersytetu w Stanford twierdził, że człowieka stać na przebiegnięcie tego dystansu w 9,48 s.



Według niektórych lekkoatletycznych trenerów Usain Bolt jest w stanie jako pierwszy człowiek w świecie przebiec 200 m poniżej 19 sekund. W Pekinie Jamajczyk na tym dystansie zwyciężył w czasie 19,30 s.

Jamajski sprinter jest przekonany, że w tegorocznych mistrzostwach świata w Berlinie będzie w stanie powtórzyć wyczyn z Pekinu. "Moje ambicje na tym nie kończą się - powiedział. - Chciałbym utrzymać się długo na szczycie i przejść do legendy sportu."



Bolt wygrał plebiscyt francuskiego dzienika "L'Equipe" "Champion des champions 2008" (Mistrz mistrzów).

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 349 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1029
chyba przyznacie że glupio iż Chinczycy zastrzegli prawa autorskie do filmików w Pekinu ,,,
Macie namiary na filmiki ,

CAŁE 4 LATA CZEKAŁEM NA TA OLIMPIADĘ A AKURAT NA OLIMPIADĘ POJECHALIŚMY NA OBÓZ A W KIEDY NASTAŁ DZIEN FINAŁU NA 100M TO NA ŚWIETLICY NIE BYŁO MIEJSCA I NIE OBEJŻALEM BIEGU ...

<ZAL PL >

Jestem dyslektykiem i sory za błedy ,,,,
Nie trzeba być pierwszym, a przynajmniej nie zawsze
Liczy się wiara teraz tak na to patrzę
Liczy się siła, której nigdy nikt nie zatrze
Ojczyzna w sercu, zresztą była tam od zawsze
Nie trzeba być pierwszym mam nadzieję, że to jasne
Należy walczyć o tą walkę chodzi właśnie
Szacunek dla tych, którzy poświęcają życie
Dla swoich marzeń oni od dawna są na szczycie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 349 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1029





MOŻE TEKST NIE PASUJE DO FILMIKU. ALE ? ..

NAJWIĘKSZYMI PRZEGRANYMI Z PEKINU BYLI
ASAFA I GAY ,,,
SZKODA MI ICH ,,,

jak by co wywal tego posta ,,,

Jestem dyslektykiem i sory za błedy ,,,,
Nie trzeba być pierwszym, a przynajmniej nie zawsze
Liczy się wiara teraz tak na to patrzę
Liczy się siła, której nigdy nikt nie zatrze
Ojczyzna w sercu, zresztą była tam od zawsze
Nie trzeba być pierwszym mam nadzieję, że to jasne
Należy walczyć o tą walkę chodzi właśnie
Szacunek dla tych, którzy poświęcają życie
Dla swoich marzeń oni od dawna są na szczycie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 349 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1029
Moim zdaniem największym atutem bollta są jego nogi ,,,

Jestem dyslektykiem i sory za błedy ,,,,
Nie trzeba być pierwszym, a przynajmniej nie zawsze
Liczy się wiara teraz tak na to patrzę
Liczy się siła, której nigdy nikt nie zatrze
Ojczyzna w sercu, zresztą była tam od zawsze
Nie trzeba być pierwszym mam nadzieję, że to jasne
Należy walczyć o tą walkę chodzi właśnie
Szacunek dla tych, którzy poświęcają życie
Dla swoich marzeń oni od dawna są na szczycie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Wypadek najszybszego człowieka świata

Trzykrotny złoty medalista olimpijski z Pekinu i rekordzista świata na 100 i 200 m, Jamajczyk Usain Bolt, miał w środę na Jamajce wypadek samochodowy.
Jak poinformował przedstawiciel policji David Sheriff zawodnik i jadąca z nim kobieta zostali zabrani do szpitala, gdzie lekarze nie stwierdzili u nich żadnych poważnych obrażeń.

Bolt prowadząc sportowe BMW M3 stracił nad samochodem kontrolę i wypadł z drogi na mokrej po deszczu nawierzchni.

moderator sprinterek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pare rowerkow- prosba fachowcow o maly komentarz :)

Następny temat

PeCo czy tr plyometryczny?

WHEY premium