SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

USAIN BOLT - sylwetka i wiadomości

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 76334

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084


Zmieniony przez - sprinterek w dniu 2009-05-27 23:25:24

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Jamajczyk Usain Bolt odebrał w środę w Toronto nagrodę Laureusa za najlepszego sportowca 2008 roku. 22- letni lekkoatleta otrzymał wyróżnienia dziesięć miesięcy po pobiciu podczas pekińskich igrzysk trzech rekordów świata (100, 200 i 4x100).
"To wielki zaszczyt dla mnie stanąć w jednym szeregu z Rogerem Federerem, Michaelem Schumacherem, Lancem Armstrongiem i Tigerem Woodsem" - powiedział najszybszy sprinter w historii, który Laureusa odebrał z rąk rekordzisty świata w biegu na 400 m Michaela Johnsona.

Bolt w tegorocznym rankingu pokonał najlepszego pływaka w historii Amerykanina Michaela Phelpsa, hiszpańskiego tenisistę Rafaela Nadala, mistrza świata Formuły 1 Brytyjczyka Lewisa Hamiltona i włoskiego motocyklistę Valentino Rossiego.

Kandydatów do nagrody Laureusa zgłaszają dziennikarze z całego świata. Wyboru dokonało 46 członków jury, w której skład wchodzą byli sportowcy.

Zwycięzca w kategorii kobiet został wyłoniony w maju. Za najlepszą została uznana rosyjska tyczkarka Jelena Isinbajewa. Z powodu kryzysu finansowego gala, która miała uświetnić najlepszych sportowców na świecie została odwołana.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Trzykrotny mistrz olimpijski, jamajski sprinter Usain Bolt zapowiada atak na "deszczowy rekord" na 100 metrów w Ostrawie podczas środowego mityngu z cyklu Grand Prix IAAF. W 2005 roku, w deszczu i chłodzie, Asana Powell ustanowił rekord mityngu w Ostrawie czasem 9,85.

Bolta, który przyleciał do Ostrawy w sobotę, powitał deszcz i niska temperatura - zaledwie 13 stopni.

Meteorolodzy zapowiadają, że w środę warunki atmosferyczne będą podobne do pogody podczas mityngu w 2005 roku.


- To jasne, że wolałbym lepsza pogodę, ale jestem przygotowany na każde warunki. Zamierzam pobić rekord mityngu niezależnie od pogody. W Ostrawie jest dobra nawierzchnia i super publiczność, a to zawsze pomaga - powiedział Usain Bolt, który ze złymi warunkami atmosferycznymi na bieżni zmagał się we wtorek w kanadyjskim Toronto.

Bolt podczas zawodów "Festival of Excellence" w Toronto uzyskał na 100 metrów czas 10,00 przy wietrze minus 0,9 m na sekundę i padającym deszczu.

Jamajski sprinter, który w Ostrawie wystąpi po raz trzeci w historii mityngu - Jamajczyk biegał tu na 200 metrów w 2006 i 2008 roku - nie zamierza poświęcać się wyłącznie sportowi. Czechy są pierwszym przystankiem w europejskich startach Bolta przed MŚ w Berlinie. Lozanna, Paryż i Londyn to kolejne mityngi, na których pojawi się trzykrotny mistrz igrzysk.

- Będę dużo trenował, ale znajdę na pewno czas na spacer po Ostrawie - zapowiedział Bolt.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Bolt: Nigdy nie osiągnę 9.40 na setkę

- Niektórzy twierdzą, że stać mnie na przebiegnięcie setki nawet w 9.40 s, ale moim zdaniem to nierealne - powiedział dla "Przeglądu Sportowego" Usain Bolt.

Czy w środowym mityngu Zlata Tretra w Ostrawie jest pan w stanie poprawić własny rekord świata w biegu na 100 metrów 9.69 s? Organizatorzy nagrodziliby taki wyczyn kwotą 100 tysięcy dolarów.

USAIN BOLT: Na pewno nie, bo na razie nie mam tak wielkiej formy. Liczę na dobry wynik, czyli czas poniżej 9.90. Tym bardziej, że mam biec w towarzystwie Marcusa Brunsona, Ronalda Pognona i Samuela Francisa. Siedząc w hotelu stale spoglądam jednak za okno i modlę się o pogodę w Ostrawie, żeby w środę była przynajmniej taka jak we wtorek, bo wtedy już nie będzie źle.

Czy kiedy zwiększy pan moc, to znów wyraźnie poprawi rekord świata na setkę?

- Niektórzy twierdzą, że stać mnie na przebiegnięcie jej nawet w 9.40 s, ale mnie wydaje się to nierealne. Natomiast czas w granicach 9.50-9.60 chyba zdołam osiągnąć. W odpowiednich warunkach, bo nie jestem maszyną. Miewam lepsze i gorsze dni. Bolt to biegacz do pokonania, chociażby przez Tysona Gaya. On jest w tym sezonie w rewelacyjnej formie i trudno powiedzieć, czyim zwycięstwem skończyłby się dzisiaj nasz pojedynek na którymkolwiek dystansie.

Wolałby pan rywalizować z Gayem na 100, czy raczej na 200 metrów?

- Jest mi to obojętne. Mam wkrótce zaplanowane starty na obu dystansach w mistrzostwach Jamajki w Kingston, a potem wystąpię w trzech mityngach: w Paryżu, Lozannie i Londynie. Więcej prób przed mistrzostwami świata w Berlinie nie przewiduję, bo przecież trzeba trochę potrenować.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
pobiegł w Ostravie 9,77s +2,1

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 134 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 985
kurcze ja to chciałem napisac <zly>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
hehe

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34596 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434075
widziałem ten bieg i jestem pod wrażeniem jego wspaniałej formy w tak wczesnej fazie sezonu letniego chyba w Berlinie będzie rekord

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
biegal w zlej warunkach atmosferycznych - 13 stopni! niezle pobiegl i mam nadzieje ze pobije kolejny rekord w Berlinie na MŚ jak bedzie dobra pogoda!

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34596 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434075
ciekawe do jakiej granicy może jeszcze ten swój rekord wyśrubować

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pare rowerkow- prosba fachowcow o maly komentarz :)

Następny temat

PeCo czy tr plyometryczny?

WHEY premium