SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 170: Evans vs Cormier!

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 22816

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Ja pyerdolę... gorzej być nie mogło jeśli chodzi o tą galę. Plus już tak nie jara mnie zestawienie Rondy z Sarą, bo się okazało jak pisałem wcześniej, że wcale zapasy Sary nie są na poziomie judo Rondy.

Z całym szacunkiem do Sonnena, ale lepiej niech znajdą kogoś innego. Gustaffson jest wolny teraz? Jeśli tak to byłoby idealnie.

" No ale jak sie chce pokonać Jonesa, to chyba lepszego sprawdzianu nie może dostać"

No ba, ponadto trudno mi sobie wyobrazić jak w ogóle JONES by miał wygrać z Cormierem (ale może nie doceniam Jonesa, nie wiem). Chyba że przez decyzję. Nie no, dużo o tym by powiedziała właśnie walka Szweda z Cormierem. Jestem za! Tylko że gala już tuż tuż, wątpię że się zgodzi

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 9936 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 103395
przecież Gustaffson jest w mainevencie z Manuwą w MARCU
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
To może sobie odpuści tamten pojedynek, mam nadzieję

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 9936 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 103395
Cormier vs Patrick Cummings what a f***ing joke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 254 Napisanych postów 1914 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36729
Puar

No ba, ponadto trudno mi sobie wyobrazić jak w ogóle JONES by miał wygrać z Cormierem (ale może nie doceniam Jonesa, nie wiem).


Ja wręcz przeciwnie, nie wyobrażam sobie by Cormier mógł w jakikolwiek sposób zagrozić Jonesowi. Jones jest szybszy, ma szerszy repertuar ciosów, walczy mądrzej. Dla mnie to trochu jednostronna walka by była na korzyść Bonesa ofc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 1981 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36558
PanParowka
Puar

No ba, ponadto trudno mi sobie wyobrazić jak w ogóle JONES by miał wygrać z Cormierem (ale może nie doceniam Jonesa, nie wiem).


Ja wręcz przeciwnie, nie wyobrażam sobie by Cormier mógł w jakikolwiek sposób zagrozić Jonesowi. Jones jest szybszy, ma szerszy repertuar ciosów, walczy mądrzej. Dla mnie to trochu jednostronna walka by była na korzyść Bonesa ofc.


Nie zgadzam się z tym zupełnie.
Szybkość: obydwaj są szybcy i eksplozywni, Cormier ma b. szybkie łapy, Jones b. szybkie łokcie i kopnięcia. Jak dla mnie żaden nie ma przewagi.
Repertuar ciosów: różną się stójką, ale repertuar technik ilościowo porównywalny. Cormier błyszczy boksersko, Jones już nie. Za to Jones ma bardzo kreatywne kopnięcia i łokcie, ale Cormier też potrafi kopać.
Obydwaj walczą mądrze, bez podpalania się, wykorzystują swoje atuty i zazwyczaj inteligentnie unikają zagrożeń.

Jeśli już przewaga Jonesa to w warunkach fizycznych - wzroście i zasięgu.

Nie jestem w stanie przewidzieć kto by przeważał w tym pojedynku. Dla mnie 50/50, chociaż oczywiście bym kibicował Cormierowi, bo to jeden z moich ulubionych zawodników.

"It's faster than f***ing shit" (c) Bruce Buffer

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 1633 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8963
xper
Cormier vs Patrick Cummings what a f***ing joke

Panowie, szykuje sie najwiekszy mismatch w historii UFC (a przynajmniej ostatnich 5 lat). Jak popatrzylem sobie na statystyki tego goscia, to az musialem sprawdzic czy nasze walentynki to nie przypadkiem prima aprilis u Amerykanow.

Patrick Cummings
Rekord 4-0. Przeciwnicy mieli nastepujace rekordy:
5-15
0-3
2-1
3-1
Nie walczy w topowym gymie (nie jest kims a la Glover, ktory byl przez lata sparring partnerem Liddella.

Czy ow Patrick Cummings zasluguje na bycie w UFC? Sprawa dyskusyjna. Czy zasluguje na pojedynek z top contender? Z drugiej jednak strony, jesli mamy nie miec walki wcale, a miec, no to kazdego pazernego takie zestawienie jednak cieszy.


EDIT: Cummings jest "Former 2x all American, US National", wiec jednak na pierwsze pytanie, czy zaslugje na bycie w UFC, jest twierdzaca. Tym samym jego szanse siegaja dna, bo gdyby to chociaz byl jakis killer striker, to jakies szanse by mial zakladajac, ze Cormier by chcial walczyc w stojce. A tak?

Zmieniony przez - mmmateusz w dniu 2014-02-14 10:30:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
KondiCapo FIGHT24.PL
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 8247 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 78867
Jaką przewagę ma Cormier na Jonesem oprócz wymienionych? Może zabrzmi to śmiesznie ale jest niższy Obaj mocno stawiają na zapasy, Cormier ma lepsze i tak a dzięki wzrostowi będzie łatwiej obalać jemu i samemu nie zostać obalonym. I cardio ma lepsze.

Eu sou movido pela capoeira
Eu sou movido pelo berimbau

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 2583 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34961
Nie zgadzam się z tym zupełnie.
Szybkość: obydwaj są szybcy i eksplozywni, Cormier ma b. szybkie łapy, Jones b. szybkie łokcie i kopnięcia. Jak dla mnie żaden nie ma przewagi.
Repertuar ciosów: różną się stójką, ale repertuar technik ilościowo porównywalny. Cormier błyszczy boksersko, Jones już nie. Za to Jones ma bardzo kreatywne kopnięcia i łokcie, ale Cormier też potrafi kopać.
Obydwaj walczą mądrze, bez podpalania się, wykorzystują swoje atuty i zazwyczaj inteligentnie unikają zagrożeń.

Jeśli już przewaga Jonesa to w warunkach fizycznych - wzroście i zasięgu.

Nie jestem w stanie przewidzieć kto by przeważał w tym pojedynku. Dla mnie 50/50, chociaż oczywiście bym kibicował Cormierowi, bo to jeden z moich ulubionych zawodników.



Najlepszy post na temat tej potencjalnej walki jaki widzialem

Dodalbym od siebie ze nawer Cormier jest IMO szybszy - Jones w stojce jest raczej statystyczny i bazuje glownie na zasiegu, kopnięcia ma szybkie ale nie pięści

No i Cormier ma zdecydowanie potężniejszy cios

Gustaffson pokazal ze TDD i dobra stojka to sposob na Bonesa, a to wszystko Cormier ma jakby nie patrzec

Szkoda ze Rashad sie przestraszyl

Ulubieńcy: Cain Velasquez, Mark Hunt, Luke Rockhold, Genki Sudo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Gustaffson pokazal ze TDD i dobra stojka to sposob na Bonesa, a to wszystko Cormier ma jakby nie patrzec


Gustaf pokazał że JJ ma problem z kimś o podobnych warunkach, bo nie może wykorzystać swojego największego skilla- wykorzystywania warunków ( a to jest skill). Gustaf aż tak dobrze nie wykorzystuje warunków, ale to nie było mu potrzebne z JJ, min dlatego tak świetnie wypadł.

Patrz Schilt vs Choi


Zmieniony przez - Dremor w dniu 2014-02-14 16:09:45
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFN 33 - wyniki i dyskusja po gali

Następny temat

KSW 25 live! Zanim napiszesz czytaj 1szy post

WHEY premium