SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 162: Silva vs. Weidman - wyniki i dyskusja po gali.

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 37246

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 1981 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36558
Chyba nie sądzicie na poważnie, że typ przygotowany na 5 rund zaczął siadać KONDYCYJNIE w połowie pierwszej... To nie HW.

"It's faster than f***ing shit" (c) Bruce Buffer

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 257 Napisanych postów 6046 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47080
TezAndrzej
http://3.bp.blogspot.com/-7tYXuotgQyY/UdnSEWqKb6I/AAAAAAAAAF0/020KnKYVK-0/s1600/Anderson Silva Misses Chris Weidman - UFC 162.gif

Widać że się nie opyerdalają w Serra-Longo, nie jedzą tylko pizzy. Rok przerwy, tylko trening i sparringi a Weidman tak ze stójką zaszalał.

Cios kończący też piękny sierpowy, gdzie tam cep. :P

Zmieniony przez - TezAndrzej w dniu 2013-07-08 12:04:09

No właśnie Weidman ma całkiem całkiem tą stójkę, nie jest to Belfort, ale całkiem dobrze mixuje to wszystko i timingu nabiera. Do tego zaczął się po nogi rzucać przy poddaniach Może być champion na naprawdę długo.

No tam w cornerze Weidman głęboko oddychał ale spokojnie mówił, pewny swego dalej był. I może zwolnił bo Silva pajacował, a to wejście do klinczu przy siatce z głową do przodu to nie wiem co to było Ale ch** udało się
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Enediktal, zgoda że Ci co bazują na refleksie kończą się szybko, ale Anderson jeszcze niedawno był tym wyjątkiem, a nawet przez niego zmieniłem trochę zdanie co do trwałości atrybutów u tego typu fighterów.

Otóż wg mnie wiek, owszem ma znaczenie, ale znaczenie również ma utrzymanie bardzo ciężkiego treningu, czyli po prostu głód zwycięstw i motywacja. I wg mnie Silva wcale nie był past prime w tej walce- bardzo szybki, bdb refkleks, ale yebaniec chciał być lepszy od roya jj.

Dlaczego? Akcja z udawanym zwiotczeniem po ciosie go dobiła, rozluźnił wszystkie mięśnie, skupił się na tym żeby zwiotczenie wyglądało efektownie, potem już nie miał miejsce na ucieczkę.

Co innego wygłupy które wcześniej robił, a co innego ta akcja, która po prostu nie mogła się skończyć dobrze. Częśc pajacowania na pewno pomogła, bo Weidman nie próbował go sprowadzać, ale Silva nie znał miary w tej walce. Wg mnie gwoździem do trumny było oszukiwane zwiotczenie.

W rewanżu przy optymalnej ilości pajacowania IMO pocisnie Weidmana. Pytanie tylko czy będzie tym samym Silvą co w tej walce, czy to KO wsiadło mu na psychę. Imo w tej walce był w formie, miał wszystko co zawsze, ale odbiło mu za bardzo. W następnej walce może być odwrotnie Silva w ogóle nie będzie pajacował, a nawet trochę będzie się obawiał.

I teraz pytanie? Jaki Silva byłby najlepszy w rewanżu? Taki, który trochę spokorniał i dalej będzie pajacował, ale w granicach rozsądku i ze świadomością, że jego przeciwnik nie jest downem z przedszkola, z którym można grać w chvja (imo taki Silva byłby najlepszy)

A może Silva, który obsrał się konkretnie i w ogóle nie pajacuje (wtedy imo dużo by stracił bo nie za bardzo ma w tym doświadczenie, ale kto wie, może byśmy zobaczyli najlepszego Silve ever)

No i na koniec Silva który niczego się nie nauczył i znów wspina się na wyżyny robienia z siebie klauna- bardziej skupia się na tym, co wyciągnąć ze swojego arsenału pajaca niż na walce. Wtedy prawdopodobnie znów przegra

Tak więc w rewanżu najchętniej widziałbym Silve, dla którego pajacowanie jest drugorzędne i pomocne, a nie pierwszorzędne i KO-twórcze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
PRzeczytajcie to co jest w linku który dałem wyżej,warto
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
W ogóle niezła beka z tego co Silva wyprawiał Rozyebało mnie właśnie te "zwiotczenie" i w ogóle tańczył jakby udawał atak epilepsji haha

Zmieniony przez - Puar w dniu 2013-07-08 12:47:15

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 1981 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36558
zabstyl
PRzeczytajcie to co jest w linku który dałem wyżej,warto


Podpisuję się pod tym. Świetna analiza. Spider w rewanżu znowu oberwie.

"It's faster than f***ing shit" (c) Bruce Buffer

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja tez po przeczytaniu tego stwierdzilem ze Weidman drugi raz obije Andersona.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281

http://www.lowking.pl/gif/weidman/silvavsweidman17.gif


"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Dobra ta analiza ale Spider nie raz przecież przyciskał rywali a nie tylko czekał na kontrę. Z Lebenem, Franklinem choćby

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 11497 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45161




Zmieniony przez - bulletskat w dniu 2013-07-08 13:32:34
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC 162: Silva vs Weidman live!

Następny temat

bjj pod mma

WHEY premium