SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 162: Silva vs. Weidman - wyniki i dyskusja po gali.

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 37030

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 11497 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45161
Mi nie i skłaniam się ku takiej opcji, mimo wszystko Weidman zasługuje na szacunek bo to co zrobił to się mi we łbie nie mieści dalej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
No ma nerwy ze stali i cios też

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 11292 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77262
Weidman vs souza, też byłoby nizłe widowisko

“Żywi zamykają oczy zmarłym.
Zmarli otwierają oczy żywym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 3900 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 129683
.

Zmieniony przez - gautan w dniu 2013-07-07 23:15:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
oglądnąłem te 2 walki całe co nie oglądałem wcześniej:
Munoz vs. Boetsch - wyrównana 1 runda bardzo dobra, widać było, że jak Boetsch ma gas tank to sobie radził, obalenia, próby poddań, w stójce obaj trafiali, ale im dłużej ta walka trwała tym zapasy Munoza odegrały kluczową rolę i jego gnp dzięki, któremu 3 rundę mógł nawet 10-8 wygrać.

Gracie vs. Kennedy - mam nadzieje, że Gracie zostanie zwolniony - dostaje chyba 51/+51 ma w kontrakcie a na połowe z tego nie zasługuje - samo nazwisko chyba tyle warte.. 1 rundę miał całkiem całkiem, chyba 2 razy obalił i miał plecy, ale mimo, że miał plecy to nie zagroził poważnie Kennediemu RNC.. 1 runda dla Graciego (nie punktowałem walk tylko tak na oko daje) a 2 reszta dla Kennediego, który po prostu był lepszy wszędzie i Gracie padł kondycyjnie, Gracie powinien zostać zwolniony..

Oglądnałem 2 raz w 720p Andersona z Weedmanem i ostateczne wnioski: tak jak mówiłem dominacja na glebie Weidmana, ale dobrze Silva obronił próby dźwigni na nogę chyba raz balachy a raz skrętówki z tego co pamiętam. No i dalsze wnioski: Weidman ofc nie był jakoś wykończony, ale było widać, że zwolnił tempa i Silva przy próbie skrócenia dystansu przez Weidmana i szukania nóg - co Weidman robił naprawdę wolno łapał podchwyt i obronił bodajże w ten sposób 3 próby obalenia. Wniosek - Weidman już nie mógł obalić Andersona.. w stójce Anderson się z nim bawił a na punkty pewnie przegrywał, bo Anderson sobie myślał, że skończy go tak czy siak.. tak jak Rogan powiedział "this is speed difference" <-ofc dla Andersona i poziom umiejętności strikerskich dla Silvy - że tak to wyglądało, że go zgwałci Anderson..
Anderson popełnił błąd w odchyleniu - w końcu jeden bullet na to zwrócił uwagę o czym pisałem.. tego ciosu już się nie dało zamortyzować i dostał centralnie w szczene..

Wniosek: Anderson był w stanie bronić obalenia, lepiej wyglądał kondycyjnie i w stójce miał ogromną przewagę i przez swoją głupotę walkę przegrał a narożnik Weidmana dobrze o nim powiedział.. Rogan tak samo - trzeba mieć szacunek do umiejętności każdego kto wchodzi do klatki.. Anderson go nie miał - kompletnie wykluczył możliwość KO ze strony Weidmana i popełnił błąd i przegrał..
Sprawa wygląda tak przed walką stawiałem 60/40 na Andersona a teraz mimo jego przegranej w rewanżu (o ile do niego dojdzie) stawiam 70/30 na niego po dokładnym obejrzeniu walki o ile nie zrobi takiej głupoty jaką zrobił i nie da się poddać na początku to powinien to wygrać..
Wiem przedtem napisałem, że na Weidmana chyba bym stawiał, ale to jeszcze w stanie emocji byłem Robiąc takie coś to Hunt mógłby i z Pudzillą przegrać..

@bullet zrobie ankiete, ale jutro, bo może jeszcze jutro ktoś wbije z rana to mu zaspojleruje - zrobie jutro po południu / wieczorem.

„Do wszystkich którzy pisali na Twitterze, że ta walka była ustawiona, odłóżcie telefony, zamknijcie laptopy i odejdźcie od Internetu. Ludzie, którzy pisali, że Anderson nie chciał wygrać tej walki i mu nie zależało są głupi. Zaczął pajacować i został za to ukarany. Mieliśmy możliwość oglądać ten spektakl i możemy być szczęśliwi.” - z tweetera Rogana ofc podpisuje się pod tym w 100%

Zmieniony przez - Steven0 w dniu 2013-07-07 23:43:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
się tak zastanawiam, jak można mówić o dominacji na glebie skoro oni tam byli ile 2 minuty? po czym tak wywnioskowałeś, że go zdominował? że trafił dwa czy tam trzy razy, i stracił potem pozycji przy próbie poddania?

racja, gwaut totalny :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
po tym, że nie zadał tam 2/3 ciosów jak mówisz tylko z 20/30 - fakt większość była dobrze blokowana przez Spidera, ale Weidman był w stanie tam kontrolować pozycje i stworzył 2 groźne próby poddania - po tym wnioskuje, że w ten krótki czas to Weidman go tam zdominował - Sonnen też w 1R w 2 walce nie zadał jakoś znaczących ciosów a co dopiero prób poddań a go zdominował tam tak czy nie!? fakt krótki czas, ale jednak.. nie mówie, że gwałt, ale stroną dominującą na glebie był Weidman a to jest fakt. Po co się o to kłócisz, ale jak twierdzisz, że Anderson dominował na glebie to idź spać.

BTW zrobie ankiete, bo przypomniałem sobie, że teraz na widać jej od razu na forum więc nie przeszkadza - w ankiecie tj pisałem stawiam na Andersona mimo wszystko.

Zmieniony przez - Steven0 w dniu 2013-07-08 00:07:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
o nic się nie kłóce przecież a spać to możesz iść Ty ;) po co próbujesz burde jakaś zrobić
i weź Ty się chłopie tak nie spinaj o wszystko jak ktoś podważy Twoją najprawdziwsza i jedyną właściwą racje, na pohybel tym co uważają inaczej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
A to nie może być tak że nikt wyraźne nie dominował?

A w ogóle to tak jak pisałem też stawiam na Andersona w rewanżu jeśli oczywiście do niego dojdzie.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
nie może tak być Puar, bo Steven nie pozwala.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC 162: Silva vs Weidman live!

Następny temat

bjj pod mma

WHEY premium