SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TricepsVs bicpes

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2923

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 166 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1515
Jak boli to znaczy że rośnie

Wymagajcie od siebie choćby nikt od Was nie wymagał

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 75 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 752
Ja proponuje dobrze rozgrzać nadgarstki przed treningiem

wilk_

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1621 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17763
Przede wszystkim rozgrzewka. I to nie na zasadzie 20 pompek. Potrzebuejsz calosciowej rozgrzewki. Impulsu, ktory powie organizmowi: ok, cwiczymy. Po tym dopiero zaczynasz zajmowac sie rozruszaniem stawow i lekkim (!!!) rozciaganiem miesni i wiezadel. Dodatkowo przed kazdym cwiczeniem stosujesz rozgrzewke specjalistyczna (czyli seria danego cwiczenia z malym ciezarem).

Co do barku, ktory boli. Zwroc uwage, ze jedna z glow tricepsu (konkretnei dluga) jest miesniem dwustawowym. Przyczepia sie do guzka podpanewkowego na lopatce. Znaczy to, ze wplywa na staw ramienny (popularny bark). Wniosek z tego, ze w takim ulozeniu jak przy wyciskaniu sztangielki jednoracz, przy nie dosc dobrym rozgrzaniu taki problem moze sie pojawiac.
Sprawa z nadgarstkiem jest bardzo czesta. Tam sa ogromne obciazenia przy unoszeniu ciezaru. Po prostu zmniejsz go, dobrze sie rozgrzewaj i daj czas nie tylko miesniom, ale i innym tkankom okolostawowym przyzwyczaic sie do zwiekszonego obciazenia.
Pozdrawiam.

Nie ma ludzi nieomylnych...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 4264 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18755
Mam ten sam problem z nadgarstkiem(lewym). Zmniejszyłem ciężar i pomogło..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 391 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3680
przede wszystkim to chyba nie ten dzial ! idz z tym na "Zdrowie"

-_-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1621 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17763
Ten ten, bo to bledy treningowe sie przyczyniaja do tego. W zdrowiu powiedza mu jak zaleczyc a potem zacznie dalej cwiczyc i znowu bedzie to samo...Kontuzje zwiazane z treningiem mozna spokojnie rozpatrywac tutaj.

Nie ma ludzi nieomylnych...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 306
Dokładnie. Zapewne nie rozgrzewasz dostatecznie mięśni przed treningiem. To bardzo ważne! Być może ciężar za duży i dlatego bolą barki no i zła technika wykonywania ćwiczenia. Radziłbym Ci spróbować francuskiego leżąc ze sztangą oraz pompek na poręczach.

"Człowiek najedzony, wyspany i systematycznie ćwiczący to zupełnie inny człowiek - zdrowy człowiek"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 337 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2633
SzpoT francuskie jes ok.....ale pompki na poręczach przy bólu barków .
Martiins...a próbowałeś zamienić francuskie jednorącz na wyciskanie francuskie sztangielki w staniu oburącz? czy też masz podobne objawy?

ludzie myślcie to nie boli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 337 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2633
MArtiins..jeśli chodzi o uginanie ze sztangą...robisz prostą czy łamaną?

ludzie myślcie to nie boli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 7776 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 40781
mnie też bolały nadgrastki ale kupiłem sobie w aptece ściągacze na nadgarstki i zakładam je w czasie treningu i jest OK POLECAM taki zakup

Mam przyjazną materie i jem węglowodany

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan na masę do oceny.

Następny temat

Plan do oceny

WHEY premium