SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tribulus Testeris, ZMA czy Swole(nowa kreatyna)?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8992

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
450 mg Mg , 30 mg Zn i 1g Ca w 3 kapsulkach.
Wiec fajna imitacja ZMA , szczegolnie (Zn+Mg) jednak boje sie ze za duzo daje teraz wapnia,bo az 1g - co wy na to?

Poza tym chyba gorzej dziala ZMA z wapniem?!

SKLAD MG, ZN, JEST DOKLADNIE TAKI JAKI U BIOTESTU, ALE SADZE, ZE NIE SA TO TAKIE SAME ZWIAZKI, WIEC I WCHLANIALNOSC MOZE BYC INNA. DOLOZ ROWNIEZ WIT B6.

CO DO CA W ZMA TO BIOTEST ZALECA WYRAZNIE
For best results, take on an empty stomach, or avoid taking with foods and supplements containing calcium.
WIEC PRZYJMOWANIE LACZNIE WAPNIA I MAGNEZU BEDZIE SIE WZAJEMNIE ZNOSILO JESLI CHODZI O EFEKTYWNE WCHLANIANIE.
NIE JEST TO WIEC NAJLEPSZA MIESZANKA

Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
'WIEC PRZYJMOWANIE LACZNIE WAPNIA I MAGNEZU BEDZIE SIE WZAJEMNIE ZNOSILO JESLI CHODZI O EFEKTYWNE WCHLANIANIE'

chyba jest jeszcze inaczej: wchłanianie samego magnezu wymaga dostarczenia wapnia, i to w proporcji 1:3. Za dużo magnezu spowoduje wypłukiwanie wapnia z organizmu. Tu chodzi o jednoczesne działanie magnezu z cynkiem, na co wapń może zaszkodzić. Trzeba go (wapń) brać koniecznie, ale o innej porze (najlepiej przy posiłku).

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dokladnie - Wapn musi byc razem z magnezem - to tak samo jak przy antyutleniaczach..

Co do TT - to co jest dostepne w Cyberpakerze -(f-y kaizen) dziala faktycznie mizernie, szczerze to wiekszy poziom Testosteronu odczuwalem po Xenadrine..
TT to ziolko (zreszta spotykane tez w polsce), wiec duzo zalezy od jakosci tego preparatu - zrodla pisane podaja, ze roznice pomiedzy producentami bywaja gigantyczne w tym przypadku.

bst
Happy HIT follower
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
chyba jest jeszcze inaczej: wchłanianie samego magnezu wymaga dostarczenia wapnia, i to w proporcji 1:3. Za dużo magnezu spowoduje wypłukiwanie wapnia z organizmu. Tu chodzi o jednoczesne działanie magnezu z cynkiem, na co wapń może zaszkodzić. Trzeba go (wapń) brać koniecznie, ale o innej porze (najlepiej przy posiłku).

WCZESNE POKOLENIA LUDZI SPOZYWALY PROPORCJE MAGNEZU DO WAPNIA (W DZIENNYCH RACJACH) W OKOLICY 1-1
NIESTETY OBECNY CZLOWIEK (GLOWNIE DZIEKI LOBBY PROMUJACEMU SPOZYCIE WAPNIA), PROPORCJE TE ZATRACIL GO GRANIC 1-5 DO 1-15
CO NIESTETY ODBIJA SIE ZNACZNIE NA NASZYM (OGOLNIE POJMOWANYM) ZDROWIU
RACZEJ WIEC POWINNISMY, DZIEKI DIECIE I SUPLEMANTACJI, DAZYC DO WYROWNAINA RACHYNKU CA-MG
WIECEJ SZCZEGOLOW NA ZADANIE

Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2285 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18850
Ja brałem Tribulusa + androstendione (prohormon) przez 6 tygodni.
Efekty przyszły nagle po 4 tygodniach w postaci znacznie zwiększonej siły, na ławie dołożyłem 15kg do swojego rekordu. Efekt utrzymywał się przez jakieś następne 4 tygodnie czyli jeszcze 2 po odstawieniu tych preparatów.
Masy przez ten czas nie nabrałem.
W sumie jak ktoś chce to brać to może, zaszkodzić nie zaszkodzi ale czy pomoże?
Może...

Pozdrawiam,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 8449 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48421
biniu
mam pytanko
poszedlem do apteki zakupilem troche tam "sprzetu" i teraz troche sie pogobilem przyjmowac to tak jak na opakowaniu czy troche zmodyfikowac "porcje"
mam tak
cynk 0,1g tab
magnez 0,3g tab
wit B6 0,5g tab
oraz zostalo mi jeszcze sporo wapnia i na pudelku pisze ze tab zawierajace dolomit oraz wit D3 pochodzenia naturalnego i sladowe ilosci magnezu 0,00342mg
do tego lykam jeszcze beta karoten E (ale to chyba neibedzie kolidowac z tamtym)
i teraz moje zasadnicze pytanie
jak to brac i czy to ze soba niebedzie tworzyc czegos "zlego" dla mnie ?



==============================


Pozdrawiam was
"maly" termitek

http://www.czat.any.pl  http://www.napisy.any.pl  http://www.hub.any.pl 

... .. .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
'RACZEJ WIEC POWINNISMY, DZIEKI DIECIE I SUPLEMANTACJI, DAZYC DO WYROWNAINA RACHYNKU CA-MG '


Poprzednio źle podalem proporcję - powinno być 2:1. Magnez z wapniem są blisko związane, gdy jest zbyt dużo magnezu, brakujący wapń jest pobierany najchętniej ze szczęk i można mieć problemy z zębami.

... Calcium. To utilize calcium effectively, the body also requires Calcium be in proportion
with Magnesium (2:1)ratio http://zaptech.org/neuroticbiologist

... Each mineral works best in proportion to other minerals. Calcium is usually referred
to magnesium; and the ratio range should be about 2-1; Ca/Mg.
http://www.nutramed.com/nutrition/calcium_magnesium.htm 

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
cynk 0,1g tab

CZYLI 100 MG ZN (ZALECANA DAWKA RDA TO 15 MG) BIOTEST ZALECA 30MG, JESLI TO JEST FAKTYCZNIE ZN W CZYSTEJ POSTACI (NIE ZWIAZEK ZN, TYLKO ZN) TO JEST TEGO ZBYT DUZO, MOZLIWOSC PRZEDAWKOWANIA - ODRADZAM TAKIE ILOSCI

magnez 0,3g tab

OK

wit B6 0,5g tab

500MG ???, TO TROCHE DUZO CHOC WIT B SA ROZPUSZCZALENE W WODZIE WIEC ISTNIEJE NIKLA SZANSA PRZEDAWKOWANIA (NADMIAR WYDALANY Z ORGANIZMU)

oraz zostalo mi jeszcze sporo wapnia i na pudelku pisze ze tab zawierajace dolomit oraz wit D3 pochodzenia naturalnego i sladowe ilosci magnezu 0,00342mg


ODRADAZAM SUPLEMENTACJE WIT D POZA GRANICE RDA (NIE PAMIETAM W CHWILI OBECNEJ JAKA ONA JEST)
KORZYSTENIEJ I LADNIEJ WYATWIAC SIE DO SLONCA I PRODUKOWAC WLASNA WIT D POPRAWNIE PRZYSWAJALNA

do tego lykam jeszcze beta karoten E (ale to chyba neibedzie kolidowac z tamtym)

JESLI W DAWKI NIE SA ZBYT WYSOKIE (CZYTAJ ETYKIETY) TO JEST OK,, ALE W TYM PRZYPADKU NALEZY UWAZAC Z DAWKAMI, ORGANIZM MAGAZYNUJE TE WITAMIMY
i teraz moje zasadnicze pytanie
jak to brac i czy to ze soba niebedzie tworzyc czegos "zlego" dla mnie

Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Poprzednio źle podalem proporcję - powinno być 2:1. Magnez z wapniem są blisko związane, gdy jest zbyt dużo magnezu, brakujący wapń jest pobierany najchętniej ze szczęk i można mieć problemy z zębami.

TO JUZ BLIZEJ TEGO CO SPOZYWALI NASI PRZODKOWIE, ALE MOWA TU CHYBA O DZIENNYM SPOZYCIU, NIE O SUPLEMANTACJI
WAPNIEM JEST OBECNIE WZBOGACANE DUZO POKARMOW (NAMWET CZASAMI WODA), NATOMIAST MAGZNEU PRZYJMUJEMY BARDZO MALO W DIECIE STAD KONEICZNOSC DODATKOWEJ DOSC WYSOKIEJ SUPLEMNENTACJI TEGO PIERWIASTKA.
TRUDNO PODAC PRZYKLADY LUDZI (PPRZY TZW NORALNEJ DIECIE) O NIEDOBORACH WAPNIA, NATOMIAST DOSC LATWO PODAC PRZYKLADY ODWROTNE, STAD MOJ NACISK NA TEN SUPLEMENT
PROBLEM OSTEOPOROZY MOZE ROWNIEZ WYNIKAC Z BRAKU MAGNEZU, NIEKONIECZNIE BRAKU WAPNIA (O ILE MNIE PAMIEC NIE MYLI)-JESLI ZAHACZYSZ MNIE O TO MUSZE POSZUKAC ZRODLA

Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
TRUDNO PODAC PRZYKLADY LUDZI (PPRZY TZW NORALNEJ DIECIE) O NIEDOBORACH WAPNIA, NATOMIAST DOSC LATWO PODAC PRZYKLADY ODWROTNE, STAD MOJ NACISK NA TEN SUPLEMENT

2:1 wg. mnie powinno być właśnie przy suplementacji. Wapń dodawany często bezmyślnie do różnych produktów jest mało przyswajalny i jego nadmiar prowadzi do kamieni nerkowych. Duża ilość protein w diecie dodatkowo upośledza przyswajanie wapnia. Owszem, zbyt mało magnezu w stosunku do wapnia powoduje wypłukiwanie magnezu z organizmu, ale i zbyt dużo magnezu do wapnia powoduje wypłukiwanie tego drugiego. Wapń jest przyswajalny tylko w obecności witaminy D3, i w takiej postaci zapisał mi go mój dentysta. Prawdopodobnie przez długotrwałe przedawkowywanie magnezu mam 'miękkie' zęby i od pewnego czasu ciągle mi się coś w nich sypie. Biorę teraz 2xdziennie Vitrum Calcium (wapń +D3), ale do posiłku, za to cynk(zinctral)+laktomagB6 20min przed (wapń blokuje przyswajanie cynku).

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co jest lepsze ?

Następny temat

pomocy znikam

WHEY premium