SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PROHORMONY - wszystkie potrzebne informacje!

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 101844

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 6919 Wiek 47 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 36463
Witam,

Widzę, że temat PH jest bardzo popularny ostatnio
Wiec poszperałem trochę po polskich i zachodnich forach
i znalazłem sporo ciekawych informacji.

Jak chcecie cos dodać (np. o Mdrol) - piszcie a ja dodam to do pierwszego posta aby był porządekInfo z forum Cybera - tlumaczenie Szakal

Poczatkowo zamierzałem zamieścić ten artykuł w dziale NWF, ale ostatecznie zdecydowałem sie wrzucić go tutaj... dlaczego? Ostatnio pojawia się coraz wiecej pytanek na temat prohormonów (właśnie w tym dziale), chociażby tematy o AnimalStack'u czy produktach firmy Designer Supplements. Bez względu na opinie ćwiczacych prohormony stały sie nową grupą wspomagającą sport obok suplementów i sterydów, a raczej pomiędzy nimi. Wiadomo, że w USA są tak popularne jak u nas Kreatyna - choc nie wiadomo jak długo to jeszcze potrwa. Warto jest więc orientować się choć teoretycznie w tym temacie, gdyż są to niezwykle interesujące i zróżnicowane związki.

Zapraszam więc do zapoznania sie ze świetnym artykułem napisanym przez David'a Tolson'a. Zawiera on podstawy teori o tych zwiazkach jak również PRAKTYCZNE porady o ich zastosowaniu. Myslę, że artykuł ten wielu osobom pomoże rozwiać dręczące ich pytania...

------------------------------------------------------------------------------------
PROHORMONY - By D. Tolson
------------------------------------------------------------------------------------
Prohormony są substancjami, które w organizmie ludzkim enzymatycznie konwertują do hormonów. Od sterydów anabolicznych różnią się siłą konwersji enzymatycznej, która jest ustalana wg legalności. Jednak ich działanie jest bardzo podobne do działania sterydów anabolicznych - przyrost masy mięśniowej i siły. W zależności od tego jakie substancje są używane, prohormony maja także zdolność do spalania tkanki tłuszczowej, poprawiania libido, wzmacniania koncentracji i wyzwalania wielu innych pozytywnych rezultatów ich używania. Artykuł ten jest poświęcony właśnie prohormonom, zagadnieniom ich stosowania oraz ich wpływowi na organizm.

Ważnym jest aby podkreślić, że prohormony nie są do końca całkowicie bezpiecznymi substancjami pozbawionymi efektów ubocznych, więc decyzję o ich przyjmowaniu powinno się podejmować z rozwagą i po odpowiednim przygotowaniu teoretycznym. Rozeznanie w tym temacie może zmniejszyć lub zapobiec wystąpieniom skutków ubocznych stosowania prohormonów, takich jak ginekomastia (sucze sutki), powiększenie prostaty, utrata włosów, trądzik, letarg jak również zapobiec poważnym zmianom w organizmie.

-----------------------------------------------------------------------------------
Hormony docelowe
-----------------------------------------------------------------------------------
Prohormony konwertują do swoich aktywnych odpowiedników poprzez 17-hydroxysteroid dehydrogenase (17HSD) lub 3-beta-hydroxysteroid dehydrogenase (3HSD). Oto hormony, do których konwertują prohormony:

> Testosteron: Testosteron jest najpopularniejszym hormonem anabolicznym. Jest on bardzo efektywny, ale niesyty wiąże się także z wieloma skutkami ubocznymi, głównie dlatego, że konwertuje do DHT (dihydrotestosteronu) i estradiolu. Ze wzrostem poziomu estrogenu wiąże się ginekomastia i gromadzenie tłuszczu. Więc nadmiar estrogenu w organizmie nie prowadzi do estetycznych rezultatów w budowie ciała choć sam w sobie także wykazuje pewne działanie anaboliczne (takie jak np. retencja wody). Androstenedione i 4-androstenediol (4AD) konwertują w organizmie do testosteronu. 4AD jest uważany za znacznie lepszy od androstenedione, ponieważ ma on wyższy współczynnik konwersji i nie konwertuje do estrogenów ani DHT, w przeciwieństwie do androstenedione.

> Dihydrotestosterone (DHT): DHT jest uważany za silnie androgeniczny związek, co znaczy, że wpływa on na rozwój cech płciowych. Jego większe ilości występują głównie w prostacie, skórze, genitaliach, mózgu. Bardzo nieznaczne ilości występują w mięśniach szkieletowych. Wysoki poziom DHT prowadzi do trądziku, utraty włosów i przerostu prostaty. Jednak DHT ma dużo wspólnego z pozytywnymi efektami takimi jak działanie na centralny układ nerwowy (koncentracja na treningu), potencjał seksualny, zapobieganie wysokiemu poziomowi estrogenów. Sportowcy używający prohormonów DHT zazwyczaj odnotowują wzrost twardości mięśni. 3 alpha androstenediol (3 alpha), 3 beta androstenediol (3 beta), i 5 alpha androstenediol (5AA) konwertują w organizmie do DHT. 3 alpha jest zazwyczaj wybierany spośród trzech przedstawionych gdyż 5AA powoduje zbyt duży wzrost estrogenów a 3 beta ma mniejszy współczynnik konwersji.

> Nandrolon: Nandrolon jest powszechnie uważany za najbezpieczniejszy i najbardziej pozbawiony efektów ubocznych steryd. Nie konwertuje do DHT, co mogłoby spowodować przerost prostaty, nie powoduje trądziku ani wypadania włosów (w minimalnym stopniu). Jednakże ma on pewne niepożądane działania związane z estrogenami. Głównym takim działaniem jest utrata libido. 19-norandrostenedione i 19-nor-4-androstenediol (norandrodiol) konwertuja w organizmie do nandrolonu. Lepszym prohormonem z podanych dwóch jest norandrodiol, gdyż nie konwertuje on w dużym stopniu do estrogenów i wykazuje mocniejsze działanie.
> Boldenone: Boldenone powszechnie określa się jako steryd czystej masy mięśniowej. Posiada mniejszą od testosteronu konwersję do estrogenów i DHT. Ponadto jest stymulatorem apetytu. Prohormonem, który konwertuje do boldenonu jest 1,4-androstadiene-3,17-dione (1,4 andro).

> 1-testosterone: 1-testosterone (1-test) jest przez wielu uważany za prowadzący hormon siły i masy. Ponadto jest on 700% bardziej anaboliczny od testosteronu i nie konwertuje do estrogenów. Sportowcy używający 1-test notują natychmiastowe zwiększenie siły i masy, przyśpieszenie regeneracji oraz zmniejszenie poziomu tkanki tłuszczowej. Niestety 1-test jest bardzo androgeniczny i może spowodować trądzik i łysienie. Prekursorem 1-test jest 1-androstene-3beta, 17beta-diol (1AD), jak również dostępny jest także sam 1-testosterone.
-----------------------------------------------------------------------------------
Cykle i regeneracja organizmu
-----------------------------------------------------------------------------------
Przyjmowanie egzogennych hormonów lub prekursorów hormonalnych może prowadzić do wachlarza niepożądanych skutków ubocznych. Najbardziej znanym jest zahamowanie działania mechanizmu przysadka-jądra (HPTA). Powodem tego jest fakt, iż w momencie przyjmowania hormonów z zewnątrz organizm hamuje/wstrzymuje własna produkcję. Jednym ze skutków takiego działania (wspólnego dla prohormonów i sterydów) jest skurczenie się jąder. Dlatego właśnie prohormony przyjmuje się cyklicznie (przez określony okres czasu), wprowadzając pomiędzy cyklami okresy regeneracyjne mające na celu przywrócić naturalna produkcje hormonów i doprowadzić organizm do normalnego funkcjonowania. Cykl prohormonalny trwa zazwyczaj od 2 do 8 tygodni w zależności od przyjmowanej substancji, dawkowania i celu, a po nim następuje okres regeneracyjny trwający tyle samo co sam cykl lub dłużej. W trakcie regeneracji po cyklowej zazwyczaj zwiększa się ilość przyjmowanych kalorii a zmniejsza intensywność treningu w celu ułatwienia regeneracji.

Po większości cyklach, w celu przyspieszenia regeneracji (wydzielania własnego testosteronu) używa się konkretnych substancji. Najczęściej używane są substancje anty-estrogenowe. Substancje te wykazują podwójne działanie mające na celu zaniżyć poziom estrogenu, który wzrasta po cyklu oraz podsycić produkcje własnego testosteronu. Używa się do tego produktów takich jak 6-OXO lub leków dostępnych na receptę Clomid i Nolvadex.

-----------------------------------------------------------------------------------
Metody łączenia i dawkowania
-----------------------------------------------------------------------------------
Większość prohormonów dostępnych jest w różnych formach, które mogą być łączone w czasie podawania. Znane metody przyjmowania to ustna, trensdermalna i sublimacyjna.
Metoda ustna jest najprostszą metoda jednak łączy się ona z niska bioaktywnością przyjmowanej substancji i jej toksycznym działaniem na wątrobę. Ponadto metoda doustna wymaga częstego przyjmowania substancji, 3-4razy dziennie. Metoda sublimacyjna jest bardziej efektowna, ale jeżeli mamy znaleźć najefektowniejszą metodę przyjmowania tego typu związków to jest nią metoda transdermalna. Prohormony przyjmowane ta metodą utrzymują się w organizmie przez długi okres czasu - 12 godzin i zachowują wysoką bioaktywność. Miejsca spryskiwań powinny być suche, najlepiej ogolone i zmieniane w czasie kolejnych spryskiwań w celu uniknięcia podrażnienia. Teoretycznie, niektóre prohormony mogą być także wstrzykiwane ale literatura mało mówi na ten temat i raczej unika się tego sposobu podawania substancji.

Używanie jednocześnie większej ilości prohormonów niż jeden jest powszechnie określane jako stacking. Takie postępowanie ma liczne zalety, gdyż różne prohormony uzupełniają się nawzajem. Większość stack’ów zawiera 4AD z powodu licznych zalet tej substancji, takich jak brak wpływu na zaniżenie libido. 4AD łączy się z 19-Nordiol lub 1-Test lub 1AD. Są to najpowszechniejsze stacki. W niektórych zestawach (stack’ach) włącza się także substancję anty-estrogenową.

-----------------------------------------------------------------------------------
Efekty uboczne i profilaktyka.
-----------------------------------------------------------------------------------
> Ginekomastia: Gyno (sucze sutki) jest jednym z najbardziej obawianych działań niepożądanych substancji androgenicznych. Jest ona skutkiem zbyt wysokiego poziomu estrogenów w organizmie i może być zaostrzona nadmierna tkanką tłuszczową i czynnikami genetycznymi. Jeżeli obawiasz się gyno nie ryzykuj z prohormonami, które silnie aromatyzują. Profilaktyka polega na natychmiastowym rozpoczęciu przyjmowania leków anty-estrogenowych takich jak Nolvadex w momencie pojawienia się objawów gyno, takich jak powiększone lub swędzące sutki. Jeżeli zauważysz objawy natychmiast przerwij cykl.

> Trądzik: W większości przypadków jest to działanie, z którym po prostu będziesz musiał nauczyć się żyć decydując się na prohormony czy sterydy. Jednak są osoby bardziej i mniej podatne więc trądzik może występować w różnym nasileniu. Profilaktyka polega na stosowaniu leków i substancji zalecanych dermatologicznie. Uwaga, jeżeli przyjmujesz Accutane (isotretinoin), prohormony nie powinny być zażywane w tym samym czasie.

> Łysienie i przerost prostaty: główna przyczyna zarówno łysienia jak i przerostu prostaty w czasie przyjmowania prohormonów jest gromadzenie się dużych ilości DHT w skórze i prostacie. Oczywiście jest to spowodowane przez prekursory DHT, więc jeżeli nasza troska spoczywa na tych działaniach niepożądanych powinniśmy owych prekursorów unikać. Profilaktyka/leczenie łysienia opiera się na wielu dostępnych lekarstwach zawierających w swoim składzie minoxidil, azeleic acid, Folligen, Nizoral, retinoic acid, i spironolactone. Finasteride (Propecia, Proscar) zapobiegają konwersji testosteronu do DHT co może zapobiec łysieniu i przerostowi prostaty, jak również powstrzymać korzyści płynące z obecności DHT w organizmie. Ekstrakt z rośliny Saw palmetto również zapobiega konwersji testosteronu do DHT.

> Efekty psychologiczne: depresja, zmęczenie, bezsenność mogą być skutkami przyjmowania prohormonów. Jeżeli przyjmujesz leki antydepresyjne dodatkowo przyjmowane prohormony na pewno nie pomogą ci pozbyć się depresji. Więc jeżeli cierpisz na to schorzenie używanie prohormonów nie jest wskazane. Bezsenność może być zlikwidowana przy pomocy leków takich jak melatonina. Jeżeli przyjmowanie prohormonów objawia się silną depresją i nieznośnym zmęczeniem zaleca się skierować na inne substancje prohormonalne lub zaniechać przyjmowania. Można z nimi walczyć również przy użyciu różnych suplementów takich jak St. Johns Wort i 5-HTP.

> Problemy z wątrobą/nerkami: toksyczny wpływ prohormonów na wątrobę i nerki to sprawa dyskusyjna. Problem wątroby jest poważniejszy. Profilaktyka polega na przyjmowaniu leków i substancji osłonowych takich jak acetyl-l-carnitine, ALA, coenzyme Q10, i zielona herbata. Ponadto na cyklu powinno się zachować zdrowe nawyki żywieniowe.

-----------------------------------------------------------------------------------
Status legalności substancji prohormonalnych
-----------------------------------------------------------------------------------
Prohormony są obecnie uznane za substancje legalne (w USA) i dopuszczone do handlu i użycia. Jednak w przyszłości może to ulec zmianie gdyż pojawiają się propozycje o zmianie ustawodawstwa w tej sprawie.

-----------------------------------------------------------------------------------
Hormony metylowane
-----------------------------------------------------------------------------------
W ostatnim czasie na rynek prohormonów napłynęły nowe związki określane jako 17 alpha-alkaliczne lub metylowane. Związki te są dość mocne i nie powinny być używane przez niedoświadczonych użytkowników. Grupa metylowa pozwala im oprzeć się metabolizmowi wątroby, czyniąc je tym samym wysoce oralnie - bioaktywnymi. Jednocześnie czyni to je w pewnym stopniu toksycznymi dla wątroby i dlatego powinny być one używane z ostrożnością. Szczególnie negatywnie oddziałują na wątrobę przyjmowane dłużej niż 2 tygodnie lub łączone z innymi metylowanymi sterydami. Zaleca się używania suplementów lub leków osłonowych na wątrobę w czasie stosowania tych związków. Ponadto stanowczo odradza się obciążania w tym okresie wątroby innymi związkami takimi jak alkohol lub leki.

Metyle powinny być używane w cyklach 1 - 2 tygodniowych. Osoby preferujące długie cykle powinny obrać następującą strategię: zastosować jeden środek główny i włączać do niego steryd metylowy w trybie 1 tydzień ON - 1 tydzień OFF lub 2 tygodnie ON - 2 tygodnie OFF.

Powszechnie mówi się, że sterydy metylowane są bardziej bioaktywne lub mocniejsze od swoich podstawowych odpowiedników. Jednak metyle zaliczyć należy do całkiem innych związków, których efekty różnią się od zwykłych prohormonów. Przykładowo, należy się spodziewać zupełnie innych efektów stosując metyl-1,4-andro i 1,4-andro. Każdy z tych związków należy postrzegać osobno.

Oto niektóre z metylowanych sterydów dostępnych na rynku:

> Metyl-1-testosteronu: Methyl-1-testosterone (M1T), szybko zyskał na popularności z prostego powodu - jest tani i silnie anaboliczny! Biorąc pod uwagę jego moc efekty androgeniczne są bardzo niewielkie. Raporty na temat tego związku różnią się, szczególnie w opisie efektów ubocznych, które raz opisywane są jako bardzo szerokie a innym razem jako niewielkie. Główne działania niepożądane to letarg, podniesione ciśnienie krwi i bóle stawów. Występuje także zmniejszenie apetytu. 4-AD jest dobrym dodatkiem do cyklu na M1T, dzięki niemu możemy uniknąć niektórych efektów ubocznych. Zalecana dzienna dawka to 5-10 mg lub 10-20 mg dla bardziej doświadczonych użytkowników.

> Methyl-1,4-androstadienediol: związek ten jest prohormonalnym odpowiednikiem sterydu o nazwie methandrostenolone, popularnie znanym jako Dianabol. Dianabol jest jednym z najpopularniejszych sterydów wśród kulturystów, gdyż powoduję duże przyrosty siły i masy w krótkim czasie. Prawdopodobieństwo wystąpienia efektów androgenicznych jest niskie, jednak występują efekty estrogenowe dlatego wskazane jest zaopatrzyć się w produkty antyestrogenowe w czasie używania tej substancji. Najbardziej powszechnym działaniem niepożądanym tej substancji jest ogólna opuchlizna. Zalecane dawkowanie to 20-30 mg, bardziej doświadczeni użytkownicy mogą się pokusić o 30-50 mg.

> Methyldienolone: związek ten jest strukturalnie potężnym sterydem pokrewnym do metyltrienolonu, metylowanej wersji trenbolonu. Jest wysoce anaboliczny, umiarkowanie androgenny i „niechętny" do produkcji efektów estrogenowych. Jest to nowy, niedawno wprowadzony na rynek związek. Jest on bardzo toksyczny dla wątroby i dlatego musi być przyjmowany w towarzystwie leków osłonowych. Rekomendowana dawka to 1-3 mg dziennie lub 4-5 mg dla wysoce doświadczonych użytkowników.

> Methyl-5-alpha-androstenediol: związek ten jest prohormonalnym odpowiednikiem metylu-dihydrotestosteronu (metyl-DHT). Posiada podobne działanie do DHT i jego prekursorów, czyli wysoce androgeniczne i anty-estrogenowe, jednak niskie działanie anaboliczne. Związek ten używany jest jako stymulant przedtreningowy. Użytkownicy notują na M5AA duże przyrosty siły i utwardzenie muskulatury. Osoby decydujące się na cykl tym środkiem powinny być świadome jego siły androgenicznej i efektów z nią związanych, takich jak łysienie. Zalecana dzienna dawka to 5-15 mg, lub 20-30 mg dla bardzo doświadczonych użytkowników.

> Methyl-4-androstenediol: domniemany odpowiednik metylu-testosteronu. Ogólnie uważany za substancję nieatrakcyjną, jednak niesie on ze sobą pewne działania pożądane. Metyl-testosteronu konwertuje do metylu-estradiolu i metylu-DHT co powoduje estrogenowe i androgeniczne skutki uboczne. Dawkowanie 150-300 mg.

-----------------------------------------------------------------------------------
Stack’i (zestawy) prohormonowe
-----------------------------------------------------------------------------------
Poniżej znajdują się zasady łączenia prohormonów w celu osiągnięcia danego rezultatu. Zalecane dawki są rekomendowane na pierwszy cykl (nie zaleca się stosowania dawek wyższych niż poniżej podane, na pierwszym cyklu), i mogą być zaniżane lub zawyżane w zależności od potrzeby. Wszystkie zestawy opierają się na połączeniu dwóch prohormonów/sterydów. Nie zaleca się łączenia więcej niż trzech substancji. Jeżeli pożądasz silniejszego efektu nie przekraczaj tej normy, tylko zwiększ dawkowanie.

Podane zestawy opierają się na cenie, działaniu anabolicznym i działaniach ubocznych.


1. Zestawy na masę mięśniową

Zestawy te pozwalają na zwiększenie masy i siły mięśni w krótkim czasie.

> 1-test + 4-AD
Cena: transdermalnie - bardzo niska; doustnie - wysoka
Efektywność: bardzo efektywne
Efekty uboczne: umiarkowane - wysoce androgeniczne i niskie - umiarkowanie estrogenowe
Dawkowanie: 1-test: 150-250 mg transdermalnie, 300-500 mg doustnie, 500-800 mg doustnie jako 1-AD. 4-AD: 200-400 mg transdermalnie, 600-1200 mg doustnie.
Komentarz: najbardziej popularny stack cieszący się dobrymi efektami. Transdermalnie, połączenie te szybko przynosi oczekiwanie efekty i mało kosztuje. Doustnie, (zazwyczaj w formie 1-AD i 4-AD) jest bardziej kosztownie ale nadal bardzo efektywne. 1-test działa silnie anabolicznie podczas gdy 4-AD usuwa niektóre działania uboczne jednocześnie działając anabolicznie. Pożądanie seksualne utrzymuje się zazwyczaj na normalnym poziomie lub jest podniesione. Stack ten znajduje się na pierwszym miejscu rekomendowanych połączeń dla początkujących, którzy chcą otrzymać dobre efekty w stosunku do efektów ubocznych.

> 4-AD

Cena: Transdermalnie - bardzo niska; doustnie - wysoka.
Efektywność: Niska - średnia
Efekty uboczne: Umiarkowanie - wysoce androgenicze i estrogenowe
Dawkowanie: 600-800 mg transdermalnie, 1.5-2 g doustnie.
Komentarz: 4-AD jest już uznawany za standard, zazwyczaj używają go osoby nie chcące od razu rozpoczynać przyjmowania tak silnych związków jak 1-test lub szukający korzyści uzyskiwanych z podniesionego poziomu testosteronu. 4-AD zwiększa masę i siłę mięśni, spala tłuszcz, podnosi popęd seksualny. Może być używany jako stymulant przedtreningowy.

> 1,4-andro + 4-AD

Cena: Transdermalnie/doustna - średnia; doustna - wysoka.
Efektywność: umiarkowana.
Efekty uboczne: Umiarkowanie androgenicze i estrogenowe
Dawkowanie: 1,4-andro: 600-1000 mg doustnie. 4-AD: 300-500 mg transdermalnie, 900-1500 mg doustnie.
Komentarz: ten Zestaw jest forma zastępczą stack’a 1-test/4-AD i jest bardziej preferowany ze względu na mniejsze efekty uboczne. 1,4-andro posiada mniejsze androgeniczne efekty uboczne niż 1-test, nie hamuje popędu seksualnego, jednak posiada słabsze właściwości anaboliczne od 1-test. Jest dobrym rozwiązaniem masującym, jednak posiada nie do końca adekwatną cenę do efektów ubocznych.

2. Zestawy odchudzające (rzeźbiące)

Oto zestawy używane w okresach przedstartowych, rzeźbiących, odchudzających. Ich celem jest utwardzenie muskulatury jak również zbudowanie suchego mięśnia przy minimalnej retencji wody. Zestawy polecane także sportowcom wytrzymałościowym.


> 1-test + 1,4-andro

Cena: Transdermalnie/doustna - wysoka; doustna - bardzo wysoka.
Efektywność: bardzo efektywne.
Efekty uboczne: Umiarkowanie androgenicze, niskie estrogenowe
Dawkowanie: 1-test: 150-250 mg transdermalnie, 300-500 mg doustnie, 500-800 mg doustnie jako 1-AD. 1,4-andro: 600-1000 mg doustnie.
Komentarz: najbardziej efektywny redukcyjny stack dla początkujących (w przypadku gdy 1-test jest podawany transdermalnie). Głównym problemem w przypadku tego połączenia jest wysoka cena. 1-test jest androgeniczny, podczas gdy 1,4-andro zaniża ten efekt. W rezultacie połączenie buduje czysta masę mięśniową, ostatecznie utrzymuję ją w czasie ostrej diety. 1,4-andro dostarcza w organizmie małe ilości estrogenów co jest bardzo pożądaną właściwością.

> 1-test

Cena: Transdermalna- niska; doustna - średnia.
Efektywność: umiarkowanie-wysoka.
Efekty uboczne: Umiarkowanie - wysoce androgenicze
Dawkowanie: 200-400 mg transdermalnie, 400-800 mg doustnie, 600-1200 mg doustnie jako 1-AD.
Komentarz: Moc kuracji porównywalna do porzedniej (prawdopodobnie bardziej efektywna w większych dawkach), jednak o zredukowanych kosztach i większych skutkach ubocznych - obydwa efekty androgeniczne, niski poziom naturalnego testosteronu i estrogenu. Niektórzy są w stanie tolerować te działania niepożądane, jednak istnieje także grupa osób podatnych na tego typu skutki uboczne. W okresach redukcyjnych łączenie 1-test z małą dawką 4-AD może być pomocne i zaoszczędzi nasze pieniądze.

> 3-alpha + 1,4-andro

Cena: Transdermalna/doustna- średnia; doustna - wysoka.
Efektywność: umiarkowana.
Efekty uboczne: Umiarkowanie - wysoce androgenicze
Dawkowanie: 3-alpha: 50-150 mg transdermalnie, 100-300 mg doustnie. 1,4-andro: 600-1000 mg doustnie.
Komentarz: kolejny popularny stack redukcyjny. 3-alpha jest prekursorem DHT i powoduje utwardzenie muskulatury i wzrost siły jednocześnie będąc anty-estrogenem. Wzrost siły jest bardzo pożądany w czasie trzymania ostrej diety. 1,4-andro przynosi w tym połączeniu korzyści siłowe/anaboliczne bez powodowania poważnych skutków ubocznych. Osoby podatne na działania androgeniczne, takie jak łysienie powinny unikać prekursorów DHT.

> 3-alpha + 1-test

Cena: Transdermalna - niska doustna - wysoka.
Efektywność: umiarkowanie - wysoka.
Efekty uboczne: wysoce androgenicze
Dawkowanie: 3-alpha: 50-150 mg transdermalnie, 100-300 mg doustnie. 1-test: 150-250 mg transdermalnie, 300-500 mg doustnie, 500-800 mg doustnie jako 1-AD.
Komentarz: połączenie wysoce androgeniczne ale pozwalające na zbudowanie czystej masy i siły. Jego działanie anaboliczne nie jest adekwatne do androgenicznego, ale jest to doskonały Zestaw dla tych wszystkich, którzy chcą unikać działań estrogenowych a nie obawiają się działań androgennych. W czasie przyjmowania tych substancji w organizmie drastycznie spadnie poziom estrogenu co może być niezdrowe w dłuższym okresie.


3. Zestawy o niskim działaniu ubocznym

Dla wielu osób, przeważnie początkujących, zapobieganie efektom ubocznym stosowania prohormonów to priorytet. Przy stosowaniu tych związków niektóre efekty uboczne, takie jak obniżenie poziomu naturalnego testosteronu, są nieuniknione. Zaniżenie skutków ubocznych zazwyczaj łączy się z obniżeniem efektywności związku i podniesieniem ceny. Tak czy inaczej dla wspomnianej grupy ludzi poniższe stack’i są idealne. W związku z niskimi efektami androgennymi stack’i takie mogą stosować również kobiety w zaniżonych (o połowę) dawkach.


> 1,4-andro

Cena: Średnia - wysoka.
Efektywność: Niska - umiarkowana.
Efekty uboczne: Niskie - umiarkowane androgeniczne, niskie estrogenowe.
Dawkowanie: 800-1600 mg doustnie.
Komentarz: używanie 1,4-andro bez dodatku innych związków nie przynosi obiecujących rezultatów. Przy zwiększonych dawkach odnotowano przyrost suchej masy mięśniowej, jednocześnie przy odnotowaniu niewielkich skutków ubocznych. Jednak przyrosty przy zastosowaniu tego związku przychodzą powoli i nie są szybko widoczne gołym okiem.

> 19-nordiol

Cena: Transdermalnie - niska, doustnie - wysoka.
Efektywność: Niska.
Efekty uboczne: Niskie - umiarkowane estrogenowe.
Dawkowanie: 400-800 mg transdermalnie, 1.5-2 g doustnie.
Komentarz: to kolejny prohormon, który do końca nie spełnia oczekiwań użytkowników. Efekty przynosi podawany w wysokich dawkach. Posiada niewielkie działanie adrogeniczne, czasami notuje się działania estrogenowe. Może zmniejszyć libido. Prohormon zalecany osobom chcącym uniknąć działań ubocznych, szczególnie androgennych.

> 19-nordiol + 1,4-andro

Cena: Transdermalnie/doustnie - wysoka, doustnie - bardzo wysoka.
Efektywność: Niska - umiarkowana.
Efekty uboczne: Niskie estrogenowe, niskie androgeniczne.
Dawkowanie: 19-nor: 300-500 mg transdermalnie, 900-1.5 g doustnie. 1,4-andro: 600-1000 mg doustnie.
Komentarz: łącząc te dwa związki otrzymujemy połączenie ich pożądanych efektów przy jednoczesny minimalnym działaniu ubocznym. Ponadto w połączeniu 19-nor mniej zaniża libido. Zestaw ten ce****e się niestety wysoka cena, która można delikatnie zaniżyć podając 19-nor metoda transdermalną.

> 19-nordiol + 4-AD

Cena: Transdermalnie - niska, doustnie - Niska - śrenia.
Efektywność: Umiarkowana.
Efekty uboczne: Niskie - umiarkowane estrogenowe, niskie - umiarkowane androgeniczne.
Dawkowanie: 19-nor: 300-500 mg transdermalnie, 900-1.2 g doustnie. 4-AD: 300-500 mg transdermalnie, 900-1.2 g doustnie.
Komentarz: ten Zestaw jest granica pomiędzy stack’ami o niskich efektach ubocznych a poważnymi stack’ami masującymi. Skutki uboczne są umiarkowane i mało zauważalne, niestety podobnie jak przyrosty. Połączenie te jest tańsze od innych stack’ów o niskim działaniu ubocznym. Jeżeli efekty uboczne zostaną odnotowane mogą być łatwo zahamowane poprzez użycie 5-AR takich jak finasteride (w przypadku androgenicznych efektów ubocznych) lub inhibitora aromatyzacji, np. Formestane (w przypadku estrogenowych efektów ubocznych).

-------------------------------------------------------------------------------------
Artykuł autorstwa D. Tolsona (moje tłumaczenie na j.polski)
Źródło: http://www.1fast400.com/?articleID=37 Opis oraz krótka charakterystyka wybranych środków:

H-Drol
łagodny, metylowany, wymaga osłonek, dobry na 1 kontakt, łagodne sidy
Zalecane dawkowanie:
50/50/50/50/75/75

Bold200
łagodny, niemetylowany, osłonki zalecane, ale nie konieczne, dobry na 1 kontakt, łagodne sidy
Zalecane dawkowanie:
600/600/600/600/800/800/800/800

Tren Xtreme
mocniejszy ph, niemetylowany, wymagane osłonki, nie wskazany na pierwszy kontakt z ph, może mocno zblokować
Zalecane dawkowanie:
60-90/90/90/90

Epi
metylowany, umiarkowane sidy,
Zalecane dawkowanie:
20/30/30/40

11-Oxo
niemetylowany, umiarkowane sidy, recomposition, bloker kortyzolu
Zalecane dawkowanie:
450/450/450/450/450/450

Furazadrol/Furungo
nie zaleca sie używać pojedynczo (dobry stacker), zalecany na wycinkę
Zalecane dawkowanie:
dawka: 250mg-500mg
długośc cyklu: 6-8 tygodni

M1,4add/Boulder Meth
mokra masa (dobrze łączyć z testem)
dawka: 90mg-120mg
długośc cyklu: 4-6 tygodni

Phera-Plex
dobry do robienia siły/masy (dobrze łączyć z trenadrolem, boldem i innym nie-metylem)
dawkowanie: 20mg-45mg
długośc cyklu: 3-6 tygodni

Trenadrol(17b-methoxy-trienbolone)
podnosi ciśnienie, dobrze łaczyc z h-drolem
dawkowanie: 2-4 kapsulek
długośc cyklu: 4-6 tygodni

M Drol
mocno toksyczny, mocno blokujący, daje duze przyrosty, warto łaczyc z Epithin E i Phera Plex konieczne apteczne PCT
dawkowanie: 1-2 kapsułki dziennie
długość cyklu: 4 tygodnie

1-ad, 4-ad, warto łaczyc 1-ad z 4-ad
1ad dawka 400-600mg ed (4-6 tab) +
4ad dawka ok 400mg ed (4 tab )

Hbomb4
dawkowanie: 400mg (2 tab dziennie)
długośc cyklu: 4-6 tygodni
No i jeszcze moze to sie przyda:

1-AD (1-androstenedione) 1-androstene-3b,17b-dione or androst-1-ene-3b,17b-dione

1-AD (1-androstenediol) 1-androstene-3b,17b-diol or androst-1-ene-3b,17b-diol

4-AD (4-androstenedione) 4-androstene-3b,17b-dione or androst-4-ene-3b,17b-dione

4-AD (4-androstenediol) 4-androstene-3b,17b-diol or androst-4-ene-3b,17b-diol

1,4AD (Boldione) 1,4-androstadiene-3b,17b-dione or androst-1,4-diene-3b,17b-dione

M1,4AD (Dianadiol) 17a-methyl-1,4-androstadiene-3b,17b-diol or 17a-methyl-androst-1,4-diene-3b,17b-diol

19-Tren X (Pro-Dienolone) 19-norandrosta-4,9-diene-3b,17b-dione or estra-4,9-diene-3b,17b-dione

Max LMG 13-ethyl-3-methoxy-gona-2,5(10)-diene-17-one

Orastan-A (Furazabol THP) 5a-androstano[2,3-c]furazan-17b-tetrahydropyranol ether

Orastan-E (Stanozol THP) [3,2-c]pyrazole-5alpha-etioallocholane-17b-tetrahydropyranol

Halodrol-50 (Turinadiol) 4-chloro-17a-methyl-androst-1,4-diene-3b,17b-diol

Promagnon-25 (Methyl-Clostediol) 4-chloro-17a-methyl-androst-4-ene-3b,17b-diol

Propadrol 12-ethyl-3-methoxy-gona-diene-17 6-17 dihydroxyetiocholove-3-ol proponate

11-OXO (Adrenosterone) 4-androstene-3,11,17-trione or 11-oxo-androstenedione

Methoxy-TRN 17b-methoxy-trienbolone

Methoxy-TST 17b-methoxy-trienosterone

19-Nor (19-norandrostenediol) 19-nor-4-androsten-3b,17b-diol or 19-norandrost-4-ene-3b,17b-diol

5AA (5-alpha-androstanediol) 5a-androstane-3b,17b-diol

M5AA (Mestanolone) 17a-methyl-5a-androstanediol

3-Alpha (3-alpha-androstanediol) 5a-androstane-3alpha,17b-diol

M1T (Methyl 1-Test aka 17aa-1-testosterone) 17a-methyl-1-androstene-3-one-17b-ol or 17a-methyl-5a-androst-1-ene-3-one-17b-ol

Superdrol (Methyldrostanolone) 2a,17a-dimethyl-5a-androst-3-one-17b-ol or 2a,17a-dimethyl-etiocholan-3-one-17b-ol

Pheraplex (Madol or DMT) 17a-methyl-etioallocholan-2-ene-17b-ol or 17a-methyl-5a-androst-2-ene-17b-ol

Ergomax LMG (Ergo Matrix) 17a-methyl-delta-2-etioallocholane

Epithio (Havoc or Epistane) 2a,3a-epithio-17a-methyl-5a-androstan-17b-ol or 2a,3a-epithio-17a-methyl-etioallocholan-17b-ol

Methyl-D (Methyl Dienolone) 17a-methyl-19-Norandrosta-4,9(10)-diene-3-one-17b-ol or 17a-methyl-17b-hydroxy-estra-4,9(10)-diene-3-one

M4OHN (Methylhydroxynandrolone) 17a-methyl-4-hydroxy-19-norandrost-4-ene-3-one or 17a-methyl-4-hydroxy-estra-4-ene-3-one

4OHT (hydroxytestosterone) 4-hydroxy-androst-4-ene-3-one-17b-ol or 4,17-dihydroxy-androst-4-ene-3-one

MDHT (methyl-DHT/mestanolone) 17a-methyl-5a-androstane-3-onePozdrZmieniony przez - czorcia7 w dniu 2009-01-18 13:53:05
4

Zapraszam na mój kanał:
https://www.youtube.com/c/krzysztofjaruszewski 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 462 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9286
swietna robota... napewno sie przyda
sog

off

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3110 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 26608
Trenadrol (17b-methoxy-trienbolone)
podnosi ciśnienie, dobrze łaczyc z h-drolem ???

trenadrol z h drolem?
z p plexem to słyszalem ale z hdrolem? z zachodniego forum to info?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 462 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9286
co Wy wszyscy z tym cisnieniem macie?

off

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 15428 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 89862
podobny temat zalozyl przeciez bodyline i tam są opinie i dawki na cykle

ban

co do cisnienia na trenadrolu to masakryczne bylo w moim przypadku
warto połaczyc trenadrol z epi
dawki od 30mg ed do 60mg ed , w zupelnosci wystarczą ... i zrobia dobre spustoszenie w organiźmie przy czym dobrze zadziałają

Zmieniony przez - Pepsko w dniu 2009-01-13 22:59:46
2

i <3 MJ

...
Napisał(a)
Usunięty przez czorcia7 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 537 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 16230
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 863 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9235
podobny czy tez nie ja tu zadnego info nie widze,jednak zainteresowani moga kontaktowac sie z autorem aby dodal pozadane szczegoly i info n.t.szukanego PH

== Oo f f ==
los ami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 6919 Wiek 47 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 36463
Mozecie dyskutowac na temat combosów, zastosowan
opisywac wasze cykle, odbloki i efekty po nich.
ALE:
Nie spamowac
Nie pytac o to co dobre lub zle

Syf bede systematycznie usowalZmieniony przez - czorcia7 w dniu 2009-01-15 20:25:50
1

Zapraszam na mój kanał:
https://www.youtube.com/c/krzysztofjaruszewski 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11102 Napisanych postów 51198 Wiek 30 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 57816
O najwazniejszych zapomniales, 1-ad . 4-ad, hbomb4, zawsze dzialaly te ph wysmienicie, te nowe co sa na rynku to juz dawno podziekowalem.

Polaczenia
1ad- 400-600mg ed (4-6 tab) + 4ad ok 400mg ed (4 tab ) jest super

Hbomb4 warto brac ale w dawkach powyzej 2 tab dziennie, w zaleznosci od wagi
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 6919 Wiek 47 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 36463
Dzieki, juz dodalem
1

Zapraszam na mój kanał:
https://www.youtube.com/c/krzysztofjaruszewski 

...
Napisał(a)
Usunięty przez czorcia7 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1179 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15548

sila walka honor

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Mdrol-Epitine...legendarne kombo

Następny temat

prop+vino

redox 2