SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening z wykorzystaniem hantli

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 754

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 57 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1125
Cześć, witam wszystkich. Przeczytałem już wiele forum na temat treningów z hantlami, przestudiowałem oraz przeanalizowałem wszystko na swój sposób. Jednak chce wam przedstawić swoją sytuacje. Mam 15 lat, jeśli chodzi o wzrost to wydaję mi się, że coś w granicach 173-175 cm, waga? Tu jest problem, dawno się nie ważyłem, ale na pewno mam niedowagę, stawiam tutaj na powyżej 50kg, co niestety bardzo mi przeszkadza, jestem po prostu za chudy i czuję się z tym źle, dlatego od pewnego czasu zainteresowałem się treningiem siłowym. Od tygodnia ćwiczę sobie amatorsko wykonując serie pompek, brzuszków i przysiadów wieczorami, ale to zdecydowanie za mało, więc postanowiłem zakupić hantle 2x po 5kg, akurat w sam raz są dla mnie, zrobiłem sobie już mały trening ze sprzętem. Codziennie również pije po treningu koktajl na masę (wziąłem go z tego forum). Wracając do tematu hantli, proszę was o dokładnie i zrozumiałe wytłumaczenie jak mam nimi trenować, co mogę czego nie? Triceps, biceps, barki, nogi, klatka piersiowa chyba mogę, gorzej z mięśniami pleców nie? Ile ma trwać czasowo ten trening, 30 min? może 40? Jak mówiłem jestem świeżakiem w tych sprawach i najbardziej boję się o swój wzrost, nie chce mieć żadnych problemów w przyszłości, dlatego zwracam się do was. Oczekuję od was dobrej i pełni zrozumiałej odpowiedzi.
Z góry dziękuje, pozdrawiam WiaDi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12097 Napisanych postów 160557 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234920
hantalami zrobisz cale cialo, zerknij na FBW, system treningowy w ktorym trenujesz cale cialo, 3 razy w tygodniu.

Zmieniony przez - TomQ-MAG w dniu 2014-09-02 22:17:32

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Choć jeśli masz 15 lat to śmiało możesz pomyśleć jeszcze o treningu domatora (bądź jakiejś mieszance crossfitowych ćwiczeń).
I tak jak Tomq - jeśli coś to całe ciało.

Zmieniony przez - IneTheEnd w dniu 2014-09-02 23:16:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 57 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1125
Z hantlami dużo raczej nie zrobię, zdaję sobie z tego sprawę, ale niestety muszę jeszcze rok poczekać do startu na siłce. Chce robić na hantlach mięśnie brzucha, nóg, barki, biceps oraz triceps, mięśni pleców chyba zbytnio nie mogę robić, bo w tym wieku nie można obciążać kręgosłupa, tak? Ale jak mam to wszystko wykonywać w ciągu tygodnia? Robię wszystkie partie mięśni codziennie po tyle serii ile dam rady czy mam sobie to jakoś rozłożyć? Np. dzisiaj barki, brzuch, jutro triceps i biceps czy coś takiego? Nie mam problemu ze znalezieniem treningu z wykorzystaniem hantli, ale mam problem ze znalezieniem =treningu z wykorzystaniem hantli dla NASTOLATKA.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Białko czy Gainer?

Następny temat

Bieganie itp

WHEY premium