SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening w wieku 14 lat

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5270

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1949
Mam pytanie dotyczące mojego brata. Ma niecale 14 lat i ćwiczy już dość poważnie. Ozywiście w domu z 3 kg hantlami. Skurczybyk przerósł mnie o 2 cm, ma kolo 187 i raczej juz nie rosnie. Moje pytanie brzmi: czy dosc poważny, ale lekki trening moze mu zaszkodzic. Trenje 3xtydzien 2 serie po 8-14 powtórzeń. Mówiłem mu o przysiadch, pompkach ect. ale mówi, że już nie rośnie, a pozatym trening jest lekki, więc może ćwiczyć. Czy to nie jest szkodliwe, co wy o tym sądzicie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 84035
To w koncu jak? Poważny trening? Czy z 3kg hantlami? I jakie obawy? O co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja mam 15 lat i hantle po 2 kg i chyba mogę ćwiczyć chyba to źle nie powinno wpłynąć na wzrost
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 84035
A nosisz czasem mamie zakupy? Zaszkodziło Ci to?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 975 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5555
z tym, że nie rośnie w wieku 14-15 to chyba was coś boli. Człowiek rozwija się (a więc wzrost także tu się zalicza) do 21 roku życia. Policz sobie to. Oczywiście mająć 17-19 lat nie ma co liczyć na jakiś wystrzał ale zawsze rozwój jest. Przysiady spoko ale nie powinien z obciążeniem. Nie powinien zbytnio obciążać kręgosłupa bo jest jeszcze za młody na takie ćwiczenia

Pozdro

Czas - Totalitarny nadzorca

Każdy może być wielki - trzba tylko chcieć

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1949
Chodziło mi, że ćwiczenia są dość konkretne Chodziło mi o to czy poważniejsze ćwiczenia nie zaszkodzą. Czy takie ćwiczenia mogą zabużyć jedynie wzrost, czy sa inne skutki uboczne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja też mam hantle po 2kg a mam dopiero 15 lat i chyba jak będę nimi machał
nie powinno mi to zaszkodzić na wzrost.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1949
No to Dawid_Fix ni wszysko powiedział. Wielkie dzieki dla ciebie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 84035
Co oznacza "dość konkretnie"?

Dawid uważasz, że ćwiczenia hamują wzrost?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To już lepiej niech kupi sobie te hantle co mają po 1 kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1742 Wiek 1 rok Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17683
,,Ja też mam hantle po 2kg a mam dopiero 15 lat i chyba jak będę nimi machał, nie powinno mi to zaszkodzić na wzrost.''

Heheh ja kiedyś dźwigałem kanape z tatą ( ważyła niewiem z 15 może więcej kilogramów ) i jakoś niezachamowało mi to wzrostu... Hantle 10 kilowe nie zachamują Tobie wzrostu.
Jeśli chesz mieć więkse pojęcie na temat Siłowni a wzrostu polecam WYSZUKIWARKĘ.

Destiny is in your hands.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening brzucha - do przeglądu ....

Następny temat

Pompki - zastój

WHEY premium