SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na wytrzymałość pod MMA

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2543

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 213 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1888
Witam wszystkich ponownie

A więc pierwsze amatorskie zaowdy za mną. Niestety nie poszlo tak jak bym sobie tego życzył. Nie zrobiłem wagi ( poszedłem kat wyżej ), doświadczony przeciwnik, i niestety porażka. Jednak musze wykorzystać tą porażkę jako lekcje i chce popracować nad rzeczą, pod względem której byłem najgorzej przygotowany. Czyli wytrzymałość mięśniowa. Po niedługim czasie zaczely mi opadać ręce, a nogi wydawały się 4x cieższe. Tak więc trzeba to poprawić jak najszybciej :)

Czy ktoś z was ma jakiś dobry trening na wytrzymałość mięśniową, który możecie z czystym sumieniem mi polecić? Oczywiście mam do dyspozycji całą siłownie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
Ostatnimi czasy popularny jest CrossFit, może tego spróbuj (sam trenowałem, także nie rzucam słów na wiatr)? Wydaje mi się, że bieganie w różnych formach, tj. dłuższe dystanse i interwały też powinny być odpowiednie, ewentualnie jakieś plyo i powinno być OK.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221405
"Po niedługim czasie zaczely mi opadać ręce, a nogi wydawały się 4x cieższe. Tak więc trzeba to poprawić jak najszybciej :)"
A czasem nie jest tak że "nerwy cię zjadły" przed pierwszą walką? A na to żaden super trening nie pomoże
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 213 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1888
Właśnie byłem bardzo zdziwniony ale nie byłem zdenerwowany. Może dlatego że waga była o 8 a ja walczyłem około godziny 16 i już poprostu emocje zdążyły ze mnie zejść. W ostatniej chwili zostałem wyczytany, więc szybko się rozgrzałem i nie miałem nawet czasu się denerwować. Po 2 minucie walki już było coraz cieżej. Byłem wolny, nie miałem siły atakować i dodatkowo gęba szeroko otwarta. Ale kondycje wiem jak poprawić. Gorzej z wytrzymałością
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221405
"Po 2 minucie walki już było coraz cieżej. Byłem wolny, nie miałem siły atakować i dodatkowo gęba szeroko otwarta. Ale kondycje wiem jak poprawić. Gorzej z wytrzymałością" A przegrałeś w stójce czy na glebie?(chociaz zgaduję że pewnie na glebie),jak dla mnie to rób po prostu więcej sparringów w płaszczyżnie w której dostałes baty,Imo w parterze trzeba umieć "rozkładać siły" bo bardzo szybko można tam "spuchnąć" wiem po sobie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 213 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1888
Powiem tak. Pewnie dlatego, że była to moja pierwsza walka to po 1 wymianie ( przegranej ) po której znalazłem się na ziemi kompletnie nie wiedziałem co robić. Wyłączyło mi się myślenie i dalej szedłem z nim na wymiane, mimo, że przegrywałem. Potem go obaliłem, biłem w parterze ale po chwili sędzia nas podniósł. Była to może 2:30 minuta walki i wtedy już zaczeły się schody. Miałem rozbity nos, nie miałem siły ani pomysłu na atak, a do tego cieżko oddychałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221405
"Powiem tak. Pewnie dlatego, że była to moja pierwsza walka to po 1 wymianie ( przegranej ) po której znalazłem się na ziemi kompletnie nie wiedziałem co robić." wiesz, to ja cie spytam, czujesz się bardziej uderzaczem czy grapplerem?wiedziałeś coś o swoim przeciwniku(czy to bardziej udzerzacz czy chwytacz?)to Imo ma duże znaczenie.
pisałeś:"Miałem rozbity nos, nie miałem siły ani pomysłu na atak,a do tego cieżko oddychałem" trochę ciężko tak przez internet gdybać ale samo "przyjęcie" ciosu zabiera bardzo dużo energii i sił wierz mi to również mogła być przyczyna twojego "opadnięcia z sił", no ale to już tylko gdybanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 213 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1888
Jeżeli chodzi i mnie to nie czuje się ani chwytaczem ani uderzaczem. Lubie obie płaszczynzy ale nie ma co ukrywać, bezpieczniej czułem się z nim na ziemi. Przynajmniej z nim. A o przeciwniku nie wiedziałem nic. Po prostu po walce troche pogadaliśmy. Ok dzięki za odp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 354 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4438
spróbuj rushfita GSP to jest całkiem niezłe i możesz też robić ten trening Bas Rutten's MMA Workout u mnie to podziałało i oczywiście duuużo sparingów my przed zawodami robimy po 10 5 minutowych rund zarówno stojki jaki parteru oraz pełnego mma
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Stres zrobił swoje to po pierwsze. To że "nie byłeś zdenerwowany" wcale nie oznacza że nie było stresu dużo rzeczy ma wpływ na kondycje w dniu walki, jak spędziłeś ostatni tydzień, stres z tego etapu też sie wlicza.

Ale do rzeczy

Czy ktoś z was ma jakiś dobry trening na wytrzymałość mięśniową, który możecie z czystym sumieniem mi polecić? Oczywiście mam do dyspozycji całą siłownie.

Wystarczy sztanga






lub dobra bieżnia, czyli interwały!! https://www.sfd.pl/Trening_Interwałowy_HIIT_Upgrade-t383862.html

lub skrawek wolnego miejsca czyli tabata https://www.sfd.pl/Tabata_czyli_trening_metaboliczny.-t453687.html


I oczywiście jak najwięcej sparingów, no i startuj w zawodach zdobywaj doświadczenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 257 Napisanych postów 6046 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47080
Zamiast bieżni polecam bieganko w terenie :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Crossfit

Następny temat

Wyciagac sruby z nogi??

WHEY premium