SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na wyskok

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5646

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 187
A wiec tak. Ja jutro idę na siłkę i będę testował ile mogę brać w przysiadzie itp.
Dokładnie na nogi ile mogę brać. I zobaczymy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
Nie musisz robic 1 powtorzenia na maks, zrob tak zeby 4 bylo ledwo to policzymy ile bierzesz na maks.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 187
Ok. no to oczekujcie mojego postu jutro :)
I dziękuje za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 187
No dzisiaj byłem na siłce i np brałem 80 kilo w przysiadzie. ale to nie był taki pełny przysiad. Bo jak zrobiłem taki że dupa siedziałem na ziemi prawie to nie miałem siły wstać. robiłem taki trochę wyżej ale tylko trochę jak kąt prosty ud z łydkami. Nie wiem czy to dobrze czy nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
hmm najlepiej zebys zlamal poprostu ten kat 90 stopni, delikatnie ale jednak
ale mimo wszystko, przy 80kg nie dales rady wstac? to przyjmijmy max 75kg
to ja proponuje prosty przyklad, rozgrzewka samym gryfem 10 powtorzen (zeby rozgrzac stawy itp) i normalna progresja po 4 powtorzenia dynamicznie
40kg-50-60-70...daj znac jak Ci to pojdzie, zwlaszcza ostatnia seria na 70kg
Do dolu schodzisz kontrolujac ciezar i starasz sie jak najszybciej wstac (jakbys chcial wyskoczyc), mozesz nawet przy latwiejszych seriach wstawac na palcach ze sztanga - tylko sie nie przewroc. Pod piety mozesz dac jakies podkladki (talerze cienkie czy cos - latwiej bedzie o rownowage).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 112 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4973
Jako były koszykarz powiem tak, wyskok poprawisz jak będziesz grał, grał, grał.i nabierzesz trochę masy mięśniowej bo to również ma wpływ. Wszelkiego rodzaju programy na wyskok typu air dunk i podobne - nie polecam gdyż b. łatwo o kontuzje (coś o tym wiem). Jak się przyłożysz to osiągniesz wyskok jaki planujesz- mnie się swego czasu udało :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 187
Sołtys. Z tym że nie mogłem wstać bo zrobiłem taki przysiad ze dupą siedziałem prawie na ziemi. A pod pięty podkładam sobie 2.5kg talerze takie małe że się nie przewracam do tyłu. A tak to normalne 4 przysiady z 80kg zrobiłem ale jak zacząłem od 40 i skończyłem na tych 80 to mi trochę ciężko było. Nie wiem może dlatego że to było po 1.5h ćwiczenia już na siłowni. A ten trening to bardziej rozbuduje moje mięśnie niż poprawi skoczność co nie? hmmmm. No zobaczymy co z tego będzie. I jeszcze jedno pytanie. Co ile mam to ćwiczyć? na siłkę chodzę 3 razy w tygodniu. Pon,śr,pi. To w który dzień bądź w które dni mam ćwiczyć nogi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 400 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9758
nie podkładaj nic pod stopy.
one muszą być oparte o podłoże całą powierzchnią!

bierz trochę mniej a schodź do końca, lecz pamiętaj tylko o tym żeby kolana pracowały w jednej płaszczyźnie.

a co do ćwiczeń nóg wydaje mi się że wariant poniedziałek + piątek byłby najbardziej optymalny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
lysyleb co Ty mi rozpisujesz dni treningu nog, wiesz kiedy ma treningi siatki?
ja bym zostal na razie przy jednym treningu przy Twoim poziomie zaawansowania, jest jeszcze duzo czasu, zdazymy cos dolozyc.
Napisz w jakie dni masz treningi siatki to wtedy ulozy sie plan silki.
Ogolnie nogi powinienes robi jako pierwsze gdyz to najwieksza grupa miesni i potrzebujesz najwiecej sily. Talerze dalej podkladaj.
Trening poprawi Twoja sile, treningami przerobisz to na dynamike i wyskok.
Pamietaj tylko zeby faza wstawania ze sztanga byla jak najszybsza, jest malo powtorzen wiec mozesz sie postarac zrobic to w miare eksplozywnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 400 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9758
nie czytałem wcześniejszych postów, a to była tylko sugestia.
ja aktualnie także ćwiczę pod wyskok i jestem z tego zadowolony.
mam dwa razy 2 tyg trening na nogi i jestem zadowolony.

z tym się zgadzam że nogi jako pierwsze, progresja na każdym treningu.

ale co do talerzy pod pięty to bym tego zaniechał, niech zmniejszy ciężar na sztandze ale niech się stara utrzymać na całych stopach.

ot moja opinia,
pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Witam:) chiałbym abyście ocenili mój trening i osiągi.

Następny temat

rozkłd treningów przy superseriach

WHEY premium