SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na worku

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4070

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
hehe nie no szału nie ma ale jak wszyscy wyżej pisali bardzo zle nie jest bo coś tam kumasz:P

zrób film z nogami, żeby trwał te 3min(jak 1 runda) i wtedy Ci wszystko powiemy:P

a tutaj trochę dziwnie głowe odchylasz, szczególnie na poczatku, broda ściagnieta do ciała, pamietaj bo to ważne:)

jak bijesz podwójne lewe proste, to udeż jeden wróc do postawy poprawnej i drugi, ręka musi wrócić bo na co bić taki słaby "cios"

ogólnie ściagnij ręce do tułowia, prawa do brody, lewa troche wyżej i powoli stary:P pierw bij pojedyńcze wolne ciosy, ze skretem i z pełna garda abyś był schowany:) i rozkrecisz sie;) każdy kiedyś zaczyna więc sie też nie łam że tak wolno lub coś nie idzie:)

Idz na sekcje, 18 lat to nic takiego:P jak byłem jakiś czas temu w Wawie na treningu to staruszek siwy trenował:)

powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 348 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3124
wszedl wszedl :D kurczak bokser to przyklad niektorych co cwicza na worku mysla ze robia dobrze a robia zle

ten kurczak pewnie mysli ze jest silny i szybki a w rzeczywistosci wolny jak keczup a ciosy z waty :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
To teraz coś ode mnie.
Wady:
- zero wyczucia dystansu
-łokcie za szeroko
-garda do d*py każdy prosty przejdzie jak chce
-bezmyślne ciosy (np. trzy prawe sierpy)
-często się odkrywasz
-za dużo chodzisz na nogach
-technika też do d*upy
-uniki w ogóle bez sensu
-przy sierpach łokieć wyżej
-lewe proste łatwe strasznie się odsłaniasz
-za wysoko głowa
-za nisko ręce
-nie zatrzymuj worka

Zalety:
-Dobra pozycja
-Balans ciałem
-Lewy prosty krzyżowy

To będzie na tyle. Widzisz ile wad, a ile zalety? Nie nauczysz się bić bez walki i bez trenera. Idź do klubu. Ambicje to nie wszystko

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1054 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6563
"jak bijesz podwójne lewe proste, to udeż jeden wróc do postawy poprawnej i drugi, ręka musi wrócić bo na co bić taki słaby "cios"

Jest taka akcja - lekki podwójny lewy prosty, żeby zejść do półdystansu i tam np. mocny prawy na korpus, albo górę. Jak pisałem wyżej, nie można się trzymać kurczowo tego "książkowego abc" boksu, bo będzie się biło jak robot - bez polotu.

"przegrywałem całe życie... dla tego odniosłem sukces"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 268
Na kick boksingu też się nauczysz podstaw uderzeń rękami, wtedy nie zrobisz sobie krzywdy ćwicząc w domu. Ogólnie to chodzi o uderzenia dwoma kostkami z pięści, tej przy palcu wskazującym i środkowym, przy utrzymaniu prostego nadgarstka. Tym sposobem przynajmniej sobie nie uszkodzisz nadgarstka. Ale lepiej się nauczyć tego na treningach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
@dariusz222

stary wiem o co Ci chodzi.
ale zauważ że on jest non stop w pół dystansie, pare chwil jest jak go tam nie ma.
no ale załóżmy że jest w dystansie, to czy widziałeś aby po tych "2 lewych prostych" doskoczył i bił np sierpami:)? dlatego tłumacze mu tak że powinna wracać:)

a i moim zdaniem lepiej taki jeden lewy puścić i wtedy na korpus niż dwa:)

pozdrawiam

Zmieniony przez - Boksero w dniu 2010-10-22 17:58:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 209 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5921
Serdeczne dzięki za wszystkie rady i zainteresowanie, a szczególnie za poważne podejście, a nie wyśmiewanie się.
ok, nagrałem dłuższy filmik w jednym ciągu wraz z nogami.
Starałem się zastosować do waszych rad, chociaż jak teraz to oglądam to nie bardzo mi się to udało.
Co do boksu, to niestety nie mogę się przemóc.




Zmieniony przez - RoyJones w dniu 2010-10-24 13:39:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 3602 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 38012
jest duzo lepiej ale zapisz sie na sekcje a bedzie jeszcze lepiej:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 198 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6644
praca na nogach nie wygląda za ciekawie, ciosy są nadal bardzo słabe

szacunek za prace jaką w to wkładasz, ale sam nic więcej nie osiągniesz...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
No faktycznie lichutko. Nie nauczysz się bić na worku. Do tego potrzebne są sparingi trener, partner. Ktoś kto Ci podpowie co masz robić, poprawi. Tak przez internet nie da się tego wytłumaczyć. Bardzo fajnie, że chcesz się nauczyć boksować i widać, że się do tego przykładasz.

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Klitschko: Haye musi ze mną walczyć!

Następny temat

Mata leo vs krótka szyja

WHEY premium