SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na masę - Pomocy!

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2894

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1146
Była.. pytałem. Lekarz powiedział, zeby nie frosowac itd (nie moge grac w siatkówkę, mało w kosza, w nożną to nie ma mowy, biegi długodystansowe odpadaja). Ale jednak chcę jakoś delikatnie wrócic nogi do formy ;) A tekstu wynika to samo, co chce robić - rehabilitacja cwiczeniami :)

Zmieniony przez - Departed w dniu 2011-10-08 13:21:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
OK.
To jeśli z tekstu wynika ze "łapiesz się pod rehabilitacujne ćwiczenia" i dodatkowo lekarz kazał "nie szarżować" to zostaw zakres powtórzen jaki masz na tych przysiadach.

Wracajac na str. 2 bo to chyba ostatnia wersja Twego planu... pistolety i siady to niemal dublowanie tego samego. Zastąp czymś innym.

Do pleców mozesz dorzucić inverted rows lub unoszenie tułowia z opadu jeśli masz możliwosc wykonywania któregoś z tych ćwiczeń.

Rozciąganie ekspandera przed sobą w zasadzie możesz wywalić,bo masz dwa ćwiczenia atakujace całośc klatki+przednie aktony barkó i triceps.
ale...jeśli ten ekspander stawia wystarczajacy opór mozesz go użyć do innych ćwiczeń.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1146
Z tymi "odwróconymi pompkami" nie będzie problemu (wezmę stary drązek rozporowy i zaczepię o coś stabilnego). Dorzucam wykroki - 1 seria, bo na razie chcę wzmocnić mięśnie ud i kolan - później zwiększę ilość serii. Expander mam regulowany na 5 sprężyn, ale w obecnej chwili nie chcę juz dorzucać ćwiczeń, bo nie wyrobie tego w 1 dzień (szczerze mówiąc ten plan juz jest obszerny Plan po poprawkach wygląda następująco:



Łydki:
 Wspięcia na palcach – 2 serie [max]

Uda:
 Przysiady ze sztangielkami – 4 serie [max]
 Wykroki - 1 seria [max]

Plecy:
 Podciąganie nachwytem – 4 serie [max]
 Pompki na 2 krzesłach (nogi na wyższym meblu) – 4 serie [max]
 „Inverted rows” – 4 serie [max]

Klatka:
 Pompki na poręczach – 4 serie [max]
 Pompki z nogami wyżej – 4 serie [max]

Biceps:
 Uginanie przedramion ze sztangielkami – 2 serie [max]

Brzuch:
 ABS II
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
przysiady 3s
wykroki 2s
podciąganie na drazku 3s.
inverted rows 2s.
pompki na poręczach 2-3s.
pompki z nogami na podwyzszeniu 2-3s.
uginanie na bica i coś na trica rób zamiennie co trening w dwóch seriach
łydki 2s.
brzuch

co do pompek na poręczach i pompek znogami na podwyzszeniu. Na jednym treningu rób jedno w dwóch seriach a drugie w 3 seriach a w następnym treningu na odwrót.
i nie staraj się robić wszystkie na max a zostaw sobie ze 2 powtórzenia zapasu.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1146
Wielkie dzięki :) Brakowało mi porządnie ułożonego treningu :D Pozdrawiam. Aha, jeszcze jedno. Czy moge to robić co drugi dzień, czy muszę robić przerwy weekendowe? Na przykład w poniedziałek, środe, piątek i weekend przerwy?

Zmieniony przez - Departed w dniu 2011-10-08 19:14:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
rób trzy razy w tygodniu

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1146
OK. Dzięki za te wszystkie odpowiedzi :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Forum od tego jest żeby każdy sobie pomagał ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10633
Korzystam z planu zaproponowanego przez QUEBLO i mam pytanie. Z racji tego, że posiadam hantle tylko 2x10kg mogę robić przysiady z plecakiem czy wpłynie to negatywnie na technikę ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
a nie szkoda Ci plecaka? szelki pourywasz przy 20kg...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w treningu

Następny temat

Trening domatora

WHEY premium