SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na kaloryfer-Pomoc/uwagi

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 788

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.Jestem nowy na forum.Mam 19 lat i prosiłbym o uwagi odnośnie mojego treningu i jakieś rady.
Na wstępie podam moje kabaryty:
Waga:73kg
Wzrost:181cm
Pas:69cm
Od prawie 5iu tygodni ćwiczę dosyć intensywnie.Jest to trening głównie na kaloryfer i ogólną poprawę sylwetki.Dodam jeszcze,że w tym rodzaju treningu jestem totalnym żółtodziobem.Jedyne co wcześniej trenowałem to biegi,tzn brałem udział z zawodach szkolnych na 100m/1500m,gdzie czasy na 100m 11.52 i 1500m 4.27min.Brałem też udział w półmaratonach. Trening wygląda następująco:
Bieg 10/15km w zależności od formy narzucam odpowiednio trudne tempo.
15-20min przerwy.
Trening na brzuch:
300brzuszków seriami po 30 z przerwami co 30sek.
Trening triceps/klatka:
7x serii pompek 25 powtórzeń,przerwy minutowe.
Trening biceps:
Uginanie ramienia sztangielką w siadzie-w podporze o kolano.7x serii po 25 powtórzeń,sztangielka 7.5kg
Trening barków:
Wyciskanie sztangielek w górę.Sztangielka 7.5kg 7xserii po 10/15 powtórzeń.
20min odpoczynku.
Brzuch:
5 serii 1 ćwiczenia A6W po 30 powtórzeń 5 serii 2 ćwiczenia A6W po 30 powtórzeń.
Co do diety nie przywiązuję do niej strasznie dużej wagi,ale ograniczyłem tłuszcze głównie chipsy f-foody itp. Staram się jeść jak najwięcej białka typu mięcho,ryż,orzechy itp.Jest to mój trening na rzeźbę (niby) ,bo sam nie wiem czy jest dobry.
Prosiłbym o jakieś uwagi,rady,czy tym treningiem coś osiągnę.Oczywiście co tydzień podnoszę leciutko poprzeczkę.Ćwiczę 8 na 10 dni.Przerwy w zależności od formy i intensywności treningu ;] Będę na bieżąco z tematem.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1005 Wiek 109 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22421
Ćwicz 3 razy w tyodniu ...

Nie potrzebnie tyle katujesz brzuch ;)
10 serii ćwiczeń z a6w i jeszcze 10 serii brzuszków po 30 powtórzeń w serii ... ZA DUŻO !

Nie trenujesz pleców, nóg ?
7 serii to za dużo ...

Rób ten trening ;)
https://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_początkujących__foty_str._12-t359947.html

A jeśli chodzi o dietę to trzymaj się tych 10 wskazówek.
https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html


Pozdrawiam !

Zmieniony przez - YANKESStm w dniu 2012-10-12 11:58:16

Carpe diem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do tych moich ćwiczeń na brzuch to nie jestem po nich jakoś szczególnie zmęczony.
Co do nóg,nie będe ich w ogóle trenował,bo są one mega umięśnione,przynajmniej na tle tułowia.Jeśli chodzi o plecy to
tylko drążek,czy jeszcze coś dołożyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1005 Wiek 109 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22421
Ile masz obwód uda ?

Jakie robisz przerwy pomiedzy seriami, ćwiczeniami na brzuch ?
Utrzymuj cały czas napięcie mięśni,
w cwiczeniach a6w nie upuszczaj nóg na podłogę.

Zmieniony przez - YANKESStm w dniu 2012-10-12 13:08:59

Carpe diem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5220
Możesz dołożyć a raczej powinieneś plecy i nogi (takie moje zdanie). Wszystko zależy od twoich możliwości (jaką masz siłownie)
Jeśli nie masz możliwości to dołóż wiosłowanie sztangielką, wyprosty tułowia na ławeczce. Jak masz gryf to wiosłowanie sztangą podchwytem. Przychylam się do postu YANKESStm 7 serii to o wiele za dużo. Rób 15 powtórzeń po 3-4 serie. I pamiętaj nogi i plecy to podstawa :)

http://www.sfd.pl/K45P3R__Redukcja_w_20_tygodni-t1002464.html REDUKCJA W 20 TYGODNI - MÓJ DZIENNIK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1005 Wiek 109 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22421
A samym bieganiem nóg nie wyćwiczysz :)

Carpe diem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Za dużo serii i powt. na trica/klate i na brzuch, zmniejsz do 3 - 4 serii i bierz obciążenie.

2. Gdzie trening na pozostałe części ciała?

3. Do rzeźby bilans na - i jakieś aeroby

4. Więcej nie znaczy lepiej MIT 4

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862

I ćwicz wszystkie części ciała, bo później będzie to śmiesznie wyglądało. Tzn. nie będzie proporcjonalnie.

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Obwód Uda:
57,że tak powiem w najszerszym jego miejscu.
37 łydka.Przed chwila mierzyłem.
Co do serii to tak jak mówiłem,w brzuszkach po 30sek.
A w A6W jedna minuta,ale nogi opuszczałem.Czasami,gdy mięeśnie bolały to w czasie serii robiłem 5 sek przerwy tzn zdarzało się,gdyż nie dawałem rady ale to głównie na początku jak zaczynałem.Z tymi seriami to chyb macie racje.Często mam uczucie mocno zmęczonych i zakwaszonych łap,szczególnie triceps.
Wnioski zostawie na ostatni mój post.Poczekam na odp jankesa.W ogole dzieki za te posty ;]
Co do drążka to podciągam się 2 razy ze zwisu do góry (głowa nad drążek)co jest tragedia,ale np.gdy zaczynałem ćwiczyć nie mogłem się ani razu podciągnąć.Tak więc mały sukces jest :) Pompki natomiast problemów takich nie robią.Robie w granicach od 40 do 45,az padne na brzuch.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1005 Wiek 109 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22421
57 udo i mówisz, że jest takie duże ?
Chłopie ...
Ćwicz nogi a nie wymyślaj

Co do brzucha to ćwicz tak jak całe ciało 3x w tygodniu lub np. w poniedziałek i piątek po treningu.
Daj dwa ćwiczenia zrób po 10-15 powtórzeń 2-3 serie.
Żeby była kostka na brzuchu nie musisz go tak katować


Co do podciągania to ja też z pełnego zwisu na początku nie mogłem się podciągnąć siłowo nachwytem
Jak byś chciał trening typowo pod drążek to napisz wtedy coś pomyślimy.
Teraz trenuj całe ciało nogi i plecy też .

Carpe diem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Yankess czy mógłbyś do mnie napisać?GG 12054362.Miałbym pare pytań. ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1005 Wiek 109 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22421
Wal tutaj na pw lub w temacie


Zmieniony przez - YANKESStm w dniu 2012-10-13 11:05:28

Carpe diem

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

4 Dniowy Split SIŁA 6 / MASA 4

Następny temat

Łączenie partii

WHEY premium