SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening do oceny ...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1048

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75
Witam, ćwicze już ok. 3 miesięcy i miałem zmieniany trening przez mojego trenara 2 razy i chciałbym prosić o ocenę tego treningu ponieważ nie jestem powien czy to dobry trening :

Wiek 15
Waga 58 kg
Wzrost ok. 163
Cel do osiągnięcia na początek masa
Staż 3 mies.
Aktywność fizyczna b. duża (pływam na zawodach, gram dosyć dużo w piłke, w niedalekiej przyszłości zamierzam biegać)
Odżywki - nie biore i nie zamierzam brać ewentualnie kiedys jakieś białko.
I do rzeczy mój trening, a w zasadzie dwa :
I tren.
barki 4 ćwiczenia
biceps 3 ćwicz.
triceps 3 ćwicz.
II tren.
klata 4 ćwicz
plecy 3 ćwicz.
Chodze na siłownie 3 razy w tygodniu i robie treningi na przemian.
Proszę o ocenę. Bardzo dziwny jest trening drugi bo nie powinno się łączyć klaty z plecami, ale trener powiedział mi, że można gdy trening nie jest zbyt wymagający.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1167 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18157
poczytaj to https://www.sfd.pl/[art]_Split_czyli_zabawa_na_calego_dla_bardziej_zaawansowanych_by_georgu-t350792.html 

Ciężki trening w drodze do chwały świat jest zbyt duży żeby myć małym !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2948 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30940
co to za trener jest w ogole... Najlepiej go zmien.
po 1. mopwiles mu ile masz lat?
po . trening nadaje sie do kosza...

Radzilbym Ci zaczac przygode z silownia za rok, narazie jest za wczesnie- w tym wieku polecalbym jakies SW, czy chociazby pilka nozna

Ale jezeli mnie nie posluchasz i i tak bedziesz chodzil na silownie to poczytaj o FBW georga. Na jednym treningu wszystkie najwazniejsze partie miesni po 1 cwiczeniu, 3 razy w tygodniu.

idolize89 co Ty mu polecasz?! Zabawe dla bardziej zaawansowanych?...

pozdrawiam.

Zmieniony przez - erniiii w dniu 2009-04-18 10:14:49

Zmieniony przez - erniiii w dniu 2009-04-18 10:15:13

Deca ryje kubeł, że aż miło
tak tak kochanie, to na otyłość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 703 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 14067
w twoim treningu nie ma nóg!
Ja polecam jakieś delikatne FBW https://www.sfd.pl/FBW_Geneza,_Zasady,_Podsumowanie.-t398536.html
Poczytaj sobie na czym to polega

Warszawa - Czerniaków

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75
Nóg nie ma ponieważ wystarczająco je obciążam podczas innych czynnosći. Tak szczerze to ten trener wytrenował kolesia który też zaczynał w moim wieku a teraz ma 46 w bicepsie i dobre osiągi... i wygląda na kolesia co się na tym zna...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2948 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30940
Nóg nie ma ponieważ wystarczająco je obciążam podczas innych czynnosći

wymien je. Ale jak powiesz pilka nozna basen rower czy cokolwiek w tym stylu nie mamy o czym mowic ;)

Deca ryje kubeł, że aż miło
tak tak kochanie, to na otyłość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75
Nogi ćwicze ale tak często jak klate ... ćwicze je co drugi tydzień wtedy kiedy jest trening 1 pozatym nogi nie są dla mnie takim priorytetem jak inne partie. A i dodam, że widze zmiany w mojej budowie w bicepsie w te 3 miesiace przybyło 1,5 cm i nie stosuje pełnych obciążeń.

Zmieniony przez - pm666 w dniu 2009-04-18 10:33:25

Zmieniony przez - pm666 w dniu 2009-04-18 10:33:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2948 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30940
Zrozum ze z Twoim stazem nie masz nawet znac slowa priorytet- chyba ze w formie" priorytetem jest nabranie techniki i zadbanie o podstawowe sprawy"

Biceps urosl bo nie ma innego wyjscia, ale samym bicepsem masy nie nabierzesz. A tak na marginesie, nie chce Cie smucic ale w 3 miesiace na poczatku. 1,5cm na biceps to jest nic, wiec nie wiem czemu tak CIe to zadowala

Co do nóg:
to jak to jest, piszesz ze nie robisz nog teraz piszesz ze robisz wtedy kiedy masz 1 trening. Cos mi sie tu nie podoba.

Zmien trening i pogadaj o nim z trenerem, na pewno Ci przyzna racje :)

pozdrawiam.


Zmieniony przez - erniiii w dniu 2009-04-18 10:38:19

Deca ryje kubeł, że aż miło
tak tak kochanie, to na otyłość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 703 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 14067
W pierwsze trzy miesiące to każdy ma przyrosty nawet na ziemniakach.
Jako cel określiłeś "masa", przy twoim aktywnym jak sądze trybie życia nie będzie to proste, musiałbyś mocno skupić sie na odżywianiu. Jeśli chodzi o nogi to ogromna grupa mięśniowa która stymuluje przemiany anaboliczne w całym organiźmie, może trudno ci będzie w to uwierzyć ale ćwiczenie nóg może mieć wpływ na przyrost twojego bicepsa :)
Czytaj, dużo czytaj!! tylko mądre posty!

Warszawa - Czerniaków

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75
No właśnie a co wtedy kiedy nie będzie wiedział co to FBW mhm ? Tak masz racje chodzi mi o nabranie techniki, odpowiednie oddychanie, małe ciężary. Z chęcią mogę zmienić trening tylko z ćwiczeniami bo co innego jest jak ktoś Ci to pokazuje, a jak sam robisz. Postaram się zapytać o zmiane, ale proszę powiedz mi co jest w tym moim obecny treningu nie tak, żebym mógł mu powiedzieć.

Zmieniony przez - pm666 w dniu 2009-04-18 10:45:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2948 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30940
Wszystko jest nie tak, dla Ciebie nie czas na trening dzielony, tym bardziej podzielony źle..

Nogi: przysiady ze sztanga
plecy: wioslowanie sztanga
klatka: wyciskanie na lawce
barki: wyciskanie zolnierskie, lub zza glowy.

aha i co do wykonywania cwiczen problemu byc nie powinno, tylko pamietaj o dobrej technice by nie nabawic sie kontuzji. Popros trenera by na poczatku przy Tobie stal i powiedzial czy dobrze ukladasz plecy itp ;)

i tak ma wygladac Twoj trening, Poczytaj jeszcze o metodach stosowania serii i ilosci powtorzen.

a i jak Twoj trener nie bedzie wiedzial coto FBW, to nie masz o czym z nim rozmawiac ;)

pozdrawiam.

Zmieniony przez - erniiii w dniu 2009-04-18 10:50:27

Deca ryje kubeł, że aż miło
tak tak kochanie, to na otyłość.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening bez sprzętu

Następny temat

Plan do oceny.......

WHEY premium