SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening dla początkującego na rzeźbę.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1366

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

17

Waga

73

Wzrost

174

Cel treningowy

rzeźba

Staż treningowy na siłowni

pół roku

Uprawiane inne sporty

wf piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

sztanga prosta, sztangielki, sztanga łamana, drążek

Dieta

brak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

na mase

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

wyciskanie na ławce leżąc 85kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 144
Witam, jako że nie mam dużego doświadczenia na siłowni chciałbym, żeby ktoś kto się zna ocenił mój plan na rzeźbę i jak byłby naprawdę do dupy pomógł mi ułożyć coś w miarę sensownego. Wcześniej trenowałem planem treningowym kumpla na masę ( 8 tygodni) i uważam że teraz po takim czasie należy zmienić trening na inny tj. na rzeźbę.

PON
Klata / triceps
1 Wyciskanie sztangi na prostej 3 serie po 16 powtórzeń
2 Wyciskanie sztangi na skośnej głową w dół 3 / 16
3 Wyciskanie sztangielek na skośnej głową do góry 3 / 16
4 Rozpiętki 3 / 16
5 Wyciskanie francuskie sztangi w leżeniu 3/ 16
6 Wyciskanie francuskie jednorącz sztangielki w siadzie 4 / 16
Wtorek
Nogi
1 Przysiady ze sztanga 5 / 16
2 przysiady wykroczne 3 / 16
3 wspięcia na palcach 3 / 20
środa
plecy/biceps
1 podciąganie sztangi w opadzie 3/16
2 podciąganie sztangielki w opadzie 3/16
3 wyciskanie sztangi łamanej za głową 3/16
4 UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC PODCHWYTEM(Z „SUPINACJĄ” NADGARSTKA) 3 /16
5 uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie- w podporze o kolano 3/16
piątek
barki
1 wyciskanie sztangi sprzed głowy 3/16
2 wyciskanie sztangielek 3/16
3 unoszenie sztangielek bokiem w górę 3/16
4 podciąganie sztangi wzdłuż tułowia

Chciałbym także ładnie wyrzeźbić brzuch gdzie dodatkowo co 2 dni bym robił ćwiczenia na brzuch, tyle że czytałem że brzuszki nie są wcale takie najlepsze, a więc może ktoś by doradził jakieś ćwiczenia na brzuch.

Zmieniony przez - harry51021 w dniu 2012-04-24 17:57:23
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 144
Chciałbym, żeby ktoś mi pomógł bo miałem tydzień przerwy i chciałbym od jutra znowu zacząć trenować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 649 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5424
Na rzeźbę jest dieta a trening jest zawsze na siłe i machanie po 16 powtórzeń nic Ci nie da bo możesz ćwiczyć tym samym treningiem co na masę bo to wszystko zależy od diety. Żeby robić rzeźbę to trzeba mieć w czym rzeźbić a jeśli Ci przeszkadza brzuch to możesz najwyżej zrobić redukcje. Nie układaj sam planów bo nie masz o tym pojęcia, korzystaj z gotowców. Na początek polecał bym Ci FBW a nie split bo na począktu musisz zbudować podstawy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136
na brzuch dobra jest 6 weidera
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 649 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5424
mirek123456 - nie pisz głupot, ten plan szkodzi zdrowiu MIT 10 http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 121 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1257
oOo widzę młodzi coraz to szybciej są w stanie robić rzeźbę, nawet jeżeli ważą niewiele :) Staż treningowy - pół roku - o to mięśnie są już na pewno wielkie i trzeba zrobić rzeźbę :D Przeczytaj 2razy to co napisał adas a następnie zastosuj się do tego i będzie ok... Ostatnio przerabiany plan - na masę? :p to zależy głównie od diety a nie od treningu (ew. przy redukcji dorzucasz jakiś interwały/aeroby) :) Po za tym rzeźbę robi się po kilku latach a nie, gdy nawet rok nie masz za sobą. Pozdro

Zmieniony przez - xyz94. w dniu 2012-04-24 20:42:54
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Split na masę - pomoc w doprecyzowaniu

Następny temat

trening dla 14 latka

WHEY premium