SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening dla początkującego

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1736

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez georgu z działu Trening dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12
Mam prawie 16 lat i od ponad pół roku ćwiczę pompki w domu.
Nie posiadam żadnych przyrządów służących do ćwiczenia choć zamierzam w najbliższym czasie kupić sztangle.
Na klatę wyciskam 70 kg. Ostatnio czytałem na temat treningu i nie mogę zrozumieć jednej rzeczy:
Mianowicie jak to jest z tym ćwiczeniem
Ja przez pół roku ćwiczyłem co drugi dzień tak samo- czyli pompki hantelka

A jak ktoś podawał plan treningowy to widziałem że np. w poniedziałek ćwiczył klatkę i nogi
w środę brzuch i barki itp.

Możecie mi wytłumaczyć jak komuś kompletnie zielonemu jak się powinno ćwiczyć??
Czy tylko raz w tygodniu jedna partie mięśni??
Jaki trening jest dla mnie najlepszy??
Dodam że najbardziej zależy mi na barkach klatce i bicepsie oraz brzuchu

Z góry dziękuję jeśli ktoś będzie dla mnie wyrozumiały i da mi kilka rad
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2885 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32920
Na poczatku cwiczy sie cale cialo (!), po dluzszym okresie czasu mozna zaczac cwiczyc tak jak napisales : jednego dnia klata i bic,innego plecy tric, trzeciego nogi, barki, przedramie.
Jak kupisz sztange to mozesz ulozyc trening ACT - wprowadzajacy tak jakby potem fbw, nastepnie mozesz kombinowac z podzialami gora&dol push&pull ale do tego masz czas, tak samo ja tez
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12
no dobra ale jak ćwiczyć??

Nie można chyba ćwiczyć codziennie możesz napisać jakiś przykład żebym wiedizał o co chodzi??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2885 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32920
cwiczysz 3 lub 4 razy w tygodniu. Na kazdym treningu wszystkie miesnie cwiczysz-- ACT ( planow masz mnostwo ), np: https://www.sfd.pl/PROPOZYCJA_PLANÓW_TRENINGOWYCH-t398495.html. 
3 razy, np. pon- trening
wt- wolne
sroda trening
czw- wolne
piatek- trening
sobota - wolne
niedziela- wolne
4 razy:
pon- trening
wtorek- trening
sroda- wolne
czw- tre
piatek - tre
sobota, niedziela -wolne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12
aha wielkie dzięki a jeśli chodzi o intensywność treningu to powiedz mi czy ćwiczyć aż do kompletnego zmęczenia??

I czy jeśli ćwiczę np. w pon śr ptk to te same mięśnie czy w każdy inne??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2885 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32920
No napisaem Ci ze na poczatku na kazdym treningu WSZYSTKIE miesnie, przeczytaj link ktory Ci wyslalem. Nie cwicz az do kompletnego zmeczenia. Zaloz taki ciear abys mogl wykonac 15 powtorzen a w treningu rob 12, zebys mial kilka powt. zapasu. W kazdy,, no prawie kazdym, cwiczeniu zakres powtorzen mozesz dac 10-20.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12
przeczytałem
dzięki za wszystko:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 228 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2977
W listopadzie skończę 14 lat i na klatke wyciskam 70kg. Chciałbym się zapytać czy to dobry wynik. Z gory dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2803 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18927
Łał, super. Jesteś kox Łap soga.

"Gniew przebywa w piersi głupców" (Koh 7:9 )

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
xD jakiś super wynik to to nie jest, daj wagę ciała oraz wzrost.

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2803 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18927
To pytanie jest bez sensu z kilku powodu:

- Nie napisałeś czy ćwiczysz regularnie ani nic. Jeżeli nie ćwiczysz a poprostu ostatnio dorwałeś sztangę i tyle podniosłeś.. to z co z tego? To ma o czymś świadczyć?
- jeżeli natomiast ćwiczysz na siłce to robisz błąd. Masz 13 lat. Ja nie mówie że jestem dojrzaly i dorosły i nie staram sie być no ale Ty jesteś jeszzce dzieckiem. Poczytaj ; https://www.sfd.pl/Zwolnij!_Szkoda_życia_%-_Czyli_trochę_filozofii_dla_młodych.-t359221.html

Niemniej - czy to dużo czy malo to zalezy od Twojej budowy ciała oraz od tego czy ćwuczysz. CZyli napisz wymiary i staż. Pozdrawiam ;)

"Gniew przebywa w piersi głupców" (Koh 7:9 )

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Łączenie różnych treningów

Następny temat

Potrzebna pomoc przy treningu pleców

WHEY premium