SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening PPL 4xtyg do oceny

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 604

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 102
****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: BROG
PŁEĆ: MEZCZYZNA
WIEK: 31
WZROST: 178
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 14 LAT

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 79
OBWÓD PRZEDRAMIENIA: -
OBWÓD RAMIENIA: 43
OBWÓD ŁYDKI: -
OBWÓD UDA: 65
OBWÓD BIODER: -
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 85
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 105
OBWÓD BARKÓW: -
OBWÓD NADGARSTKA: -
OBWÓD KOSTKI U NOGI: -

****POMIARY SIŁOWE****************************************

PRZYSIAD TYLNI: [130 X 4] - trzy różne wyniki
MARTWY CIĄG: [190 X 2] - trzy różne wyniki
WYCISK SZTANGI NA ŁAWCE POZIOMEJ: [140 X 1] - trzy różne
WIOSŁOWANIE SZTANGĄ : [-] - trzy różne
WYCISK SZTANGI NAD GŁOWĄ : [-] - trzy różne

****CEL*************************************************

INTERESUJE MNIE MEZOCYKL [np. 2-3-4 cykle 4 tygodniowe] : 4 cykle treningowe

MASA JAKOŚCIOWA/GĘSTOŚĆ

INTERESUJE MNIE CZAS TRWANIA W TYGODNIACH : 12-20 tyg

POPRZEDNIO ROBIŁEM [CO I JAK DŁUGO] : SPLIT/FBW - 14 lat

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: brak
PRZEBYTE KONTUZJE: brak
ALERGIE: pylki traw
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: brak

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK

****DIETA*************************************************

JAKĄ DIETE STOSOWAŁES W POPRZEDNIM MEZOCYKLU:
PODAZ KALORII: 3200
ILOSC BIALKA NA KGMC: 2g
ILOSC TLUSZCZU NA KGMC: 0,8g
ILOSC WEGLOWODANOW NA KGMC 3,5g

JAKĄ DIETE PLANUJESZ W NOWYM MEZOCYKLU:
PODAZ KALORII: 3200
ILOSC BIALKA NA KGMC: 2g
ILOSC TLUSZCZU NA KGMC: 0,8g
ILOSC WEGLOWODANOW NA KGMC 3,5g


****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ DOPING/PROHORMONY: nie
CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: tak
CZY STOSUJESZ SPALACZE/POBUDZACZE: tak

****POMIARY POZIOMU TŁUSZCZU (NIE WYMAGANE)**************************

WAGA CIAŁA: 79
PROCENT BODY FAT WSKAZYWANY PRZEZ WAGĘ:
GRUBOŚĆ FAŁDY NA TRICEPSIE:
GRUBOŚĆ FAŁDY NA BICEPSIE:
GRUBOŚĆ FAŁDY NA ŁOPATCE:
GRUBOŚĆ FAŁDY NAD BIODREM:
GRUBOŚĆ FAŁDY BRZUSZNEJ:
GRUBOŚĆ FAŁDY NA UDZIE:
GRUBOŚĆ FAŁDY NA ŁYDCE:
SUMA GRUBOŚCI FAŁD:
WYNIK TOTALNY BODY FAT:


__________________________________________________________

Witam, przychodzę z zapytaniem w zakresie planu PPL. Nigdy nie trenowałem tym systemem i ciężko mi ocenić jego poprawność. Przetrenowałem już 2 cykle treningowe wykorzystując n/w plan i dosyć mocno brakuje mi ćwiczeń na bicepsy/tricepsy i MC, który muszę gdzieś wpleść. Plan sam w sobie jest wg mnie dosyć przeładowany, ale o ocenę i wszelkie uwagi proszę Was.













Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 632 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 73100
prz1993
No to i ja Wam tego życzę, bo faktycznie ożywić by się przydało I służę pomocą w razie czego

Łooo dzięki Przemo. Jako że jestem cichym fanem i obserwuje od dawna to oczywiście przyda się porada od gościa takiego jak ty. Jakieś założenia mam i wreszcie chce zrobić wszystko jak nalezy. W razie co będę Cię męczył o dalsze wskazówki !

Zyj,a nie istniej!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21550 Napisanych postów 30785 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870447
Nogi to widzę skopiowane ode mnie Jeśli maja być wykonywane raz w tygodniu (co moim zdaniem nie jest dobrym wyjściem, chyba że mocno odstają na plus), to ta objętość jeszcze ujdzie, jednak nie był to trening tworzony dla naturala Push i pull przeladowane jak sam zauważyłeś, ogranicz się do 9 serii na trening na plecy, 7-8 na klatkę i barki, i 4-6 na biceps I triceps.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 102
Skopiowane dokładnie, obserwuję dziennik już wiele lat i naprawdę dobrze się go czyta (skarbnica wiedzy + nowe doświadczenia).
Dzięki za odp.




Zmieniony przez - BROG w dniu 2023-08-22 14:33:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21550 Napisanych postów 30785 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870447
A to miło mi, żebym wiedział, że tyle osób coś z niego wyciąga, to może nieco bardziej bym się przykładał do prowadzenia, bo ostatnio to cisza w tych dziennikach
Ale wracając do planu - jak mówię, nogi mogą zostać ostatecznie, bo rozumiem że chcesz je robić raz w tygodniu, a push I pull po dwa razy. No ale objętość w push I pull musisz znacznie zmniejszyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 102
I tak jest bardzo dużo wiedzy, z której bez ukrycia korzystam. Jakość prowadzenia jest również na wysokim poziomie, bez zbędnej mielonki i rozpisywania. Twoje dzienniki śledziłem jeszcze na samym początku, sam prowadziłem dzienniki/testy supli, ale anonimowość wzięła górę .

Nogi zdecydowanie wystarczą 1x week. Założenie było w pierwszej wersji robić push i pull 2x w tyg., ale to generuje 5 treningów, których nie zmieszczę w skali tygodnia. Mam dodatkowo jeszcze jedną dyscyplinę, której nie odmawiam.

Myślałem o takim podziale:
I tydzień - 4 treningi
PUSH 1 + PULL 1 + LEGS + słabsza partia/priotytet

II tydzień - 4 treningi

PUSH 2 + PULL 2 + LEGS + słabsza partia/priotytet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 632 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 73100
Sory że się wetne w temat ale mam ten sam dylemat. Trenowałem głównie splitem. 4 treningi na tygodniu bo na tyle mam czas. Przeszedłem na chwilę na push pull legs gdzie nogi również robiłem raz w tyg. U mnie wyglądało to tak.
1 tydzień
Push, pull, legs, push
2 tydzień
Pull, push, legs, pull
W sumie było ok ale gdy mialem jeszcze kardio po treningu to trochę to trwało i wydaje mi się że właśnie przeładowany plan miałem. Wydawało mi się ze w tygodniu gdzie miałem tylko 1 trening push lub pull to było nie wystarczająco dalej szukam alternatywy dla siebie. 5 treningów było by pięknie ale niestety..

Zyj,a nie istniej!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21550 Napisanych postów 30785 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870447
Moim zdaniem w takim wypadku lepiej jest zrobić 3 zestawy - push, pull I legs, albo ewentualnie 6, po 2 każdego, i po prostu lecieć na zmianę- jeden tydzień push pull legs pull, drugi legs push pull legs, trzeci pull push legs pull itd. Taka opcja sprawi, że objętość na każdą partie wyjdzie podobna, i żadna nie będzie przetrenowana / niedotrenowana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 632 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 73100
prz1993
Moim zdaniem w takim wypadku lepiej jest zrobić 3 zestawy - push, pull I legs, albo ewentualnie 6, po 2 każdego, i po prostu lecieć na zmianę- jeden tydzień push pull legs pull, drugi legs push pull legs, trzeci pull push legs pull itd. Taka opcja sprawi, że objętość na każdą partie wyjdzie podobna, i żadna nie będzie przetrenowana / niedotrenowana.

Upierałem się aby nogi robić zawsze w piątek ze wzgledu na pracę ale chyba rzeczywiście taka opcja 3 zestawów będzie najlepsza dla mnie. Dzięki Przemek! Zawsze miałem z tym dylemat bo w grę wchodzi 4 treningi jednak zwykły spit to już daaawno temu się robiło i 6 dni przerwy to sporo. Koledze już nie będę blokował tematu ale jestem wdzięczny bo dowiedziałem się czego chcialem. Zdrowia panowie i dzięki wielkie.

Zyj,a nie istniej!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 102
Nie blokujesz przyjacielu, tym samym ja dowiedziałem się jeszcze czegoś więcej . Dziękuję za aktywność.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 632 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 73100
BROG
Nie blokujesz przyjacielu, tym samym ja dowiedziałem się jeszcze czegoś więcej . Dziękuję za aktywność.

Cieszę się. To lecimy z tematem ! Mam nadzieję że ruszymy z miejsca i ożywimy trochę to forum. Zdrówka i progresu życzę !
1

Zyj,a nie istniej!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21550 Napisanych postów 30785 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870447
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena planu - Push Pull Leg 3 dniowy

Następny temat

Zamiana push pull na 4 dni

WHEY premium