SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening Na Masę

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3174

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 58 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3002
W dobrym treningu na masę powinieneś: trenować 4 dni w tygodniu, robić 4 serie z dłuższą przerwą na odpoczynek między seriami, używać wolnego ciężaru, w ostatniej serii 6 albo nawet 4 ruchy np. 10/8/8/6,10/8/6/4. Nie skupiaj się na ćwiczeniach izolujących. Tak jak przedmówcy olał bym a6w.Rób każdą partie raz w tygodniu. Pociągnij tak 8 tygodni efekt na mur beton.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Po co ma trenować 4x w tygodniu ? Jak działa na niego FBW to niech go zostawi...

A trenowanie partii tylko raz w tygodniu to kiepski pomysł przy jego poziomie wytrenowania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 58 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3002
Racja mój błąd. Myślałem że ma rok stażu a tam 2 miesiące... Więc i tak na początku będzie na niego działać ''cokolwiek''
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 158 Wiek 28 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 853
^^ dzięki za wypowiedzi. Wolałbym co drugi dzień ćwiczyć te same partie miesni. Technika juz sie ukształtowała i podnosze coraz więcej. Chyba sobie zrobie dwa zestawy, chociaż ten co robie jest jeden ale za to bardzo dobrze zrobiony... Co do regeneracji to mam dobrą śpie ok 9h dziennie i weekendy mam wolne - chociaż wolałbym porobić jakieś pąpki lub zrobie trening :P. Ostatnio nawet robie rozgrzewkę przed treningiem i między seriami rozciągam dany mięsień słyszałem że tak trzeba...

pozdr.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1622 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11751
adrian0026

'Ostatnio nawet robie rozgrzewkę przed treningiem'
ostatnio!? powinienes zawsze robic rozgrzewke przed treningiem i przed kazdym cwiczeniem 1-2 serie rozgrzewkowe z malym ciezarem, zabezpieczy cie to przed kontuzjami i ulatwi zrobienie tzn pompy
rozciąganie miedzy seriami ok, na koncu treningu tez polecam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 158 Wiek 28 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 853
Te ciężary które ja podnosze np na bicka 12kg 12x to chyba żadnj kontuzji nie będzie... Tak samo na klate 45kg 13x... A co do tej pompy to co to takiego ?

pozdr.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Tak ci się tylko wydaje...

Rozgrzewka ma być ZAWSZE i tutaj nawet nie ma co dyskutowac.

Rozciągaj się po treningu.

Zrób FBW dwa zestawy, jak chcesz jeden to ok tylko pozmieniaj ćwiczenia żeby był inny bodziec.

Zmieniony przez - Viren w dniu 2011-02-25 22:00:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 158 Wiek 28 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 853
Na chwilę obecną trening wygląda tak :

Nogi: Przysiad z sztangą 3s
Klatka: Wyciskanie Sztangi ławka poziom 3s
Barki: Wyciskanie sztangi z przed klatki 3s
Triceps: Pąpki tyłem 3s
Biceps: Uginanie ramion z sztangą stojąc 3s
Kaptury: Szrugsy z sztangą 3s
Łydki: wspięcia na palce ze sztangą 3s

Trening robi mi się wspaniale. Zważywszy na to, że nie mam ful siłowni taki układ jest idealny... Od poniedziałku zwiększe ilość seri do 4s będzie to wyglądało tak : 12-10-10-8 w niektórych ćwiczeniach 12-10-8-6. 4serie to dobrze na mase bo słyszałem że na żeźbę :P

pozdr.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
To czy masujesz czy redukujesz zależy od diety [bilansu kalorycznego].

Pleców w tym planie nie ma.

Załatw drążek lub coś na czym będziesz mógł wykonać podciąganie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Syoos

nie pisz takich rewelacji(pierwszy post na gorze),bo zaraz mi sie leki skoncza.

dobry trening na mase to taki,ktory DZIALA.
na tym etapie oznacza to,ze mozesz ciagle zwiekszac obciazenia treningowe.
dla jednego bedzie to split z max podzialem i treningiem 5-6 x tyg. .....a dla drugiego calosciowka 2 x tyg.

to samo dotyczy parametrow,ktore podales i spoosobu wykonywania serii.
to tylko jedna z opcji i nawet nie jedna z lepszych.
przeczytaj moj post tutaj:

https://www.sfd.pl/progresja-t460928-s2.html

oraz tu:

https://www.sfd.pl/spilt_po_8_miesiącach-t473695-s2.html

teraz lepiej?


nastepny:

"Racja mój błąd. Myślałem że ma rok stażu a tam 2 miesiące... Więc i tak na początku będzie na niego działać ''cokolwiek''"

staz nie ma tutaj nic do rzeczy.
poziom wytrenowania,czyli jak zawodnik reaguje na bodzce,jaki poziom sily wypracowal.
ktos moze trenowac kupe lat i nadal byc poczatkujacym.

pozdrawiam.

"live and die in the squat rack"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki trening najlepszy na mieśnie brzucha??

Następny temat

plan FBW

WHEY premium