SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening FBW pytania początkującego..

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 631

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 120 Napisanych postów 8067 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 42784
Siema , właśnie zacząłem trenować moim celem jest masa ale dotychczas trenuje już 3 tydzień w parku i w domu pompki przysiady itd żeby sie lekko przygotować do porządnego treningu zrobiłem sam plan treningowy FBW i prosze o jego zkorygowanie i jakieś porady czy może zamieni,ć warto jakieś ćwiczenia na inne.. oto plan:


PONIEDZIAŁEK:

1.Podciąganie sztangi w opadzie(Plecy)
2.Przysiady ze sztangą na barkach(uda)
3.Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej(Klata)
4.Wyciskanie żołnierskie (military press)(Barki)
5.Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem(Biceps)
6.Wyciskanie "Francuskie" jednorącz sztangielki(triceps)
7.Wspięcia na palce w staniu (dwugłowy)

WTOREK:przerwa
ŚRODA:

1.Martwy ciąg na prostych nogach
2.Przysiady wykroczne
3.Rozpiętki
4.Podciąganie sztangi do brody
5.Uginanie ramion ze sztangielkami
6.Pompki w podporze tyłem
7.Wspięcia na palce

CZWARTEK:przerwa
PIĄTEK:

1.Podciąganie na drążku podchwytem
2.Przysiady z sztangielkami
3.Wyciskanie ze sztangą w leżeniu na ławce skośnej
4.Unoszenie ramion ze sztangielkami stojąc
5.Uginanie ramoin ze sztangielkami stojąc chwytem młotkowym
6.Pompki na poręczach
7.Wspięcia na palce w Staniu
SOBOTA:przerwa
NIEDZIELA:przerwa



Sprzęt jakim dysponuje to 2 hantle i gryf maksymalne obciążenie to 50 kg myśle że na pierwsze 3 miesiące powinno wystarczyć później sie coś skombinuje po tych 3 miesiącach chciałbym dać cykl na kreatyne ale nie wiem czy może warto jeszcze troche więcej poczekać i jeszcze mam pytanie o to ile powtórzeń robić?? serie na duże partie 9 tygodniowo a na małe 6 . Dziękuje za wszelką pomocną odpowiedź!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12092 Napisanych postów 160556 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234910
na barki podciaganie sztangi zmien na cos innego. llub sztange na hantle

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 120 Napisanych postów 8067 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 42784
Więc reszta jest ok tak? A czemu sztange na hantle ? Bo większy zakres ruchu..?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12092 Napisanych postów 160556 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234910
tak.
dlatgeo, ze hantle beda prowadzone naturalnie (biomechanika) przez zakres ruchu barkow, sztanga to zamkniety lancuch biokinematyczny i ruch ten bedzie szkodliwy dla stawow

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w diecie

Następny temat

Plan treningowy dla początkującego

WHEY premium