SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening FBW 6 tygodni

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 943

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1198
Witam

z uwagi na to, że posiadam dużo wolnego czasu postanowiłem wrócić do ćwiczeń na siłowni, który przerwałem około 2 miesiące temu. Ćwiczyłem wtedy planem FBW 2 razy w tygodniu, całość miała mieć 8 tygodni, jednak z powodu natłoku pracy musiałem przerwać ćwiczenie w po 6 tygodniach. Teraz postanowiłem ćwiczyć tym samym planem, którym ćwiczyłem wcześniej, jednak w nieco zmienionej postaci. Chciałbym poświęcić na niego 6 tygodni ćwicząc 3 razy w tygodniu. Jest to plan dość ciężki, opiera się na ćwiczeniach podstawowych. Przede wszystkim zależy mi na podbudowaniu wytrzymałości, siły oraz oczywiście masy mięśniowej, zależy mi również na wzmocnieniu stawów, o ile to możliwe. Chcę także przygotować się sprawnościowo do obozu kickboxingu, który mam na początku sierpnia.
Oto plan:

A
1. Martwy ciąg 12/10/8
2. Podciąganie na drążku 12/10/8
3. Przysiady wykroczne 12/10/8
4. Wyciskanie sztangą płasko 12/10/8
5. Wyciskanie hantli znad głowy 12/10

B
1. Przysiady ze sztangą 12/10/8
2. Wiosłowanie sztangą 12/10/8
3. Pompki na poręczach 12/10/8
4. Unoszenie sztangi wzdłóż tułowia 12/10
5. Martwy ciąg na prostych nogach 12/10/8


Do tego chciałbym dołożyć jeszcze basen oraz bieganie interwałowe jednak nie wiem jak upakować te ćwiczenia w ciągu tygodnia aby mięśnie miały czas na odpoczynek. Myślałem nad czymś takim:
pon - siłownia
wt - kickboxing
śr - siłownia
czw - kickboxing
pt - siłownia
sob - bieganie
ndz - bieganie

Nie wiem gdzie wstawić basen więc prosił bym tutaj o opinię, dodam, że wszystkie pozycje oprócz kickboxingu można przemieścić na inne dni. Proszę również o ocenę, czy plan ten na 6 tygodni w takiej postaci ma sens wykonywania, może potrzeba wprowadzić jakieś zmiany? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pzdr

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16

Waga: 74

Wzrost: 195

Cel treningowy: masa, siła, wytrzymałość

Staż treningowy na słowni: kilka miesięcy z przerwami

Uprawiane inne sporty: kickboxing, chcę dorzucić bieganie i pływanie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): sztanga, sztangielki, ławka, przyrząd do ćwiczenia mięśni pleców i brzucha

Dieta: jest

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: multivitamina, omega 3+6, zma, glukozamina

Zmieniony przez - Szuetam92 w dniu 2009-06-15 18:15:09

http://www.sfd.pl/-t630763.html mój dziennik treningowy zapraszam

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
jak masz rozłożone składniki w diecie?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mieszany trening

Następny temat

Rzeźba w krótki czas

WHEY premium