SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tomasz Adamek vs Nagy Aguilera- 24 Marca 2012

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9312

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Damixxx
rywal na pewno leprzy niz Maddalone czy McBride
Damixxx
potrzebna jest tak walka, nie widze sensu od razu po porażce brac walki z mega mocnym rywalem
MMA
Nagy Aguilera wygrał tylko 2 z 6 ostatnich walk...
Ciekawe z kim będzie musiał walczyć Aguilera, po przegranej z Adamkiem, aby się odbudować psychicznie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994
Panowie przemyślałem sprawę i zmieniam typ . Zdecyduję się jednak postawić na wygraną Adamka przed czasem. Tomek musi wygrać w dobrym stylu aby wrócić do łask telewizji po bolesnej porażce jaką odniósł z rąk Klitschki. Jeżeli będzie się męczył cały pojedynek z Nagym może mieć z tym problemy no chyba ,że walka będzie na prawdę bardzo ekscytująca.
Sobotnia noc przyniesie nam odpowiedź na pytanie ile zostało z dawnego Adamka sprzed walki z Vitalijem.

Damixxx moim mam podobne zdanie, mało tego myślę ,że pod żadnym pozorem Adamek nie może lekceważyć Aguilery ,który może okazać się dużo większym zagrożeniem dla Tomka niż Maddalone czy McBride.

Później bardzo chętnie zobaczyłbym rewanż z Arreolą


Panowie a co sądzicie o dodatkowych kg Adamka ,które teoretycznie mają wpłynąć na siłę jego ciosu? Moim zdaniem jest to beznadziejny pomysł, który może tylko zaszkodzić góralowi. Nie wyobrażam sobie Adamka wnoszącego na wagę około 104kg. Wszystko to na czym opierał się jego dotychczasowy boks prawdopodobnie legnie w gruzach.

Zmieniony przez - jarzynek w dniu 2012-03-23 09:40:38

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 1829 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27695
jarzynek
Jego atutem była szybkość. Nie wiem jak jest z nim, ale z doświadczenia wiem, że wystarczy kilka kilo więcej i siła rośnie niestety dynamika już nie jest ta sama.. Trzeba będzie zobaczyć, być może dużo nie stracił i wyjdzie mu to na dobre.. Ale moim zdaniem dobrze, że zdobył te kilka kg więcej co by nie było to waga ciężka i będzie bardziej stateczny na nogach, szkoda, że ze wzrostem już nic nie da się zrobić.

yyy... coś tam.. :P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994
Dokładnie tak Gandziamen ,Adamka boks opierał się na szybkości o czym nadmieniłem w pierwszej stronie tematu. Jak prezentuje się z większa wagą? Próbkę mogliśmy zobaczyć podczas walki z Estradą gdzie Tomek był po prostu ociężały i wcale nie błyszczał. Wówczas widać było ,że te dodatkowe kg mu ciążą po prostu. Wiem ,że wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane już za kilkadziesiąt godzin ale warto tak czasem podywagować. Ja jestem sceptycznie nastawiony do robienia przez Adamka dodatkowych kg. 98-98,5 kg moim zdaniem jest dla górala wagą idealną.

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 1829 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27695
Do każdej wagi organizm potrafi się przyzwyczaić, ale potrzeba na to czasu moim zdaniem. Zobaczymy jak to będzie, ale myślę, że Tomek jest teraz tak zdeterminowany, że da z siebie wszystko Będzie chciał udowodnić, że nadal tytuł mistrzowski jest w jego zasięgu.

yyy... coś tam.. :P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
Pomarzyć można . Z Estradą widać było kto jest naturalnym małym ciężkim, Jak siię bokser szykuje na wieże to bije słabszą wieże, chyba że sie boi porażki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 1829 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27695
OBELX Jasne, że można, ale ja na Tomka złego słowa nie powiem. Jest b. dobrym pięściarzem, a walka z Kliczką była za szybko .
Ale wnerwiają mnie haterzy, którzy w komentach na łonecie czy wyimaginowanej polsce wypisują w komentach, że to nieudacznik itp. a sami dupska nawet na 1 trening nie ruszyli.

Co by nie było swoje zdobył i za to należy mu się szacunek

yyy... coś tam.. :P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Gandziamen
...Będzie chciał udowodnić, że nadal tytuł mistrzowski jest w jego zasięgu.
Walcząc z Nagy Aguilera

Wiem jestem upierdliwy. Przedstawię jednak logikę mojego myślenia.
Dremor
MMA, co w tym dziwnego że po porażce Adamek bierze se dobrego średniaka na przetarcie? Niech zyska trochę pewności siebie...
Załóżmy, że to prawda - bokser po porażce powinien walczyć z dużo słabszym zawodnikiem. Porażka spowodowała utratę wiary we własne możliwości i kolejna walka z zawodnikiem o podobnych umiejętnościach nie ma sensu. Po porażce mamy mniejszą wiarę w siebie i walczymy, powiedzmy na 90% swoich możliwości.
Nagy Aguilera, jak pisałem wcześniej, przegrał 4 walki na 6 ostatnich. Ten to dopiero stracił wiarę we własne możliwości. Do tego dochodzi stres związany z walką z pretendentem do pasa WBC pokonanego przez samego Vitalija Kliczko. Aguilera pewnie będzie walczył na 60% swoich możliwości.
90% Adamka i 60% Aguilera - jest bez sensu.
Może Tomek łatwo traci wiarę w swoje możliwości i dlatego wybór takiego przeciwnika jest dobrym wyborem.

Skoro jestem już przy głosie.
Samuel Peter po przegranej przez KO z Władimirem Kliczko walczył od razu z Robertem Heleniusem.
Eddie Chambers, każe KO z W. Kliczko, walczył z Derric Rossy (6 ostatnich walk wygranych).
Chris Arreola, RTD z Vitalijem Kliczko, walczył z Brian Minto (6 ostatnich walk wygranych).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 1829 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27695
MMA, a może nie miał do wyboru nikogo z wyższej półki? Wiesz nie zawsze dostanie się walkę z kim się chce

A co do udowodnienia, że pas jest w jego zasięgu. Chodziło mi o to, że będzie chciał pokazać, że zrobił progres, aby ludzie zobaczyli, że teraz jest w lepszej formie niż w walce z Kliczką

Zmieniony przez - Gandziamen w dniu 2012-03-23 10:54:06

yyy... coś tam.. :P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chyb że tak.
Lepsza taka walka niż żadna..

Odnośnie szacunku, szanuję każdego sportowca, który dzięki ciężkiej pracy dostał się na szczyt. Tomasz Adamek jest wybitnym sportowcem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Międzynarodowe seminarium Aikido & Ju-Jutsu

Następny temat

TAKO RZEKŁ RICARDO MAYORGA

WHEY premium