SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tkanka tłuszczowa w badaniu DXA scan

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1008

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 33 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 470
Cześć!
Zrobiłem sobie z ciekawości badanie densytometryczne (DXA) na koniec redukcji. Czy wg Was dobrze i interpretuję wynik bodyfat = 8,1%?



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33170 Napisanych postów 23255 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278259
Daj zdjęcia sylwetki i będzie wszystko jasne bo 8.1% to jest mega sucho
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76094 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755151
Na jakiej podstawie mamy stwierdzić, czy badanie wyszło wiarygodnie? Nie mamy niestety odniesienia to rzeczywistego wyglądu sylwetki, więc wiemy nawet mniej niż Ty sam. Sugeruję wrzucić zdjęcia sylwetki w dobrej jakości i świetle. Przód, tył, bok. Oczywiście robione przez kogoś, a nie samemu. Wtedy będziemy mogli stwierdzić coś więcej. Jak na tę chwilę, to możemy jedynie napisać, że 8 procent tkanki tłuszczowej to już wynik, który jest bardzo niski i widoczne są wyraźnie wszystkie mięśnie. Wystarczy odwodnienie i można wychodzić na scenę

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 33 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 470
Dodaję coś zrobionego na szybko po bieganiu







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2722 Napisanych postów 8344 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 100321
W życiu tu nie ma 8% , bardziej 12-15% 8% to już jest mega sucho oraz mega widać separację mięśni, Chyba że takie zdjęcie zrobiłeś w niekorzystnym świetle, ale po tych fotkach widać że nie ma tam tych 8, zawsze się zastanawiałem po co ludzie badają ten body fat, praktycznie codziennie będzie innych wynik wychodził

Kompleksowe prowadzenie online.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33170 Napisanych postów 23255 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278259
Tu to prędzej okolice +- 13% , masz jeszcze trochę tkanki tłuszczowej na brzuchu , piersiach i tak jak napisał kolega wyzej to przy 8% byłbyś powycinany idealnie a tu niestety tego brakuje , analiza składu metodą z jakiej ty skorzystałeś jest niby jedną z dokładniejszych ale też czesto daje błędne pomiary , ogólnie analizatory i wyniki z nich nalezy brać przez palce , Mi przy tanicie wyszło w zeszłym tygodniu 21% a mam okolice 11 na ten moment . Najlepiej analizować zmiany sylwetki na podstawie lustra i zdjęć a analizatory traktowac jako ciekawostkę i gadzet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2496 Napisanych postów 5804 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106198
U mnie na siłowni jest taka waga ogólno dostępna to jak robiłem na niej pomiary z 20 razy to może też pomiar był rzeczywisty patrząc na sylwetkę i wynik. A tak to rozbieżności potrafiły nawet pokazywać od 5 do 25 procent gdzie plus minus było koło 10. Najgozej jak ludzie na te wyniki patrzą jak na jakąś wyrocznie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33170 Napisanych postów 23255 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278259
arturl1986
U mnie na siłowni jest taka waga ogólno dostępna to jak robiłem na niej pomiary z 20 razy to może też pomiar był rzeczywisty patrząc na sylwetkę i wynik. A tak to rozbieżności potrafiły nawet pokazywać od 5 do 25 procent gdzie plus minus było koło 10. Najgozej jak ludzie na te wyniki patrzą jak na jakąś wyrocznie
tutaj też ważną rolę odgrywa przygotowanie do takiego badania bo niestety ale większość osób nie ma o tym pojęcia i na większości siłowni nikt o tym nie mówi ba nawet u dietetyków tego się nie spotyka ale do takiego pomiaru trzeba się normalnie przygotować jak do badania. Tak w skrócie nie należy wykonywać cięższej aktywności 24 do 48 godzin przed, trzeba zadbać o odpowiednie nawodnienie Ani za dużo Ani za mało, nie można mieć nakremowanych stóp i rąk, nie można mieć na sobie biżuterii, nie powinno się wykonywać zaraz po przyjściu na siłownię tylko pasuje trochę odpocząć aby wyregulować parametry, nie powinno wykonywać się takiego pomiaru bezpośrednio po posiłku itp .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2496 Napisanych postów 5804 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106198
monkey22
arturl1986
U mnie na siłowni jest taka waga ogólno dostępna to jak robiłem na niej pomiary z 20 razy to może też pomiar był rzeczywisty patrząc na sylwetkę i wynik. A tak to rozbieżności potrafiły nawet pokazywać od 5 do 25 procent gdzie plus minus było koło 10. Najgozej jak ludzie na te wyniki patrzą jak na jakąś wyrocznie
tutaj też ważną rolę odgrywa przygotowanie do takiego badania bo niestety ale większość osób nie ma o tym pojęcia i na większości siłowni nikt o tym nie mówi ba nawet u dietetyków tego się nie spotyka ale do takiego pomiaru trzeba się normalnie przygotować jak do badania. Tak w skrócie nie należy wykonywać cięższej aktywności 24 do 48 godzin przed, trzeba zadbać o odpowiednie nawodnienie Ani za dużo Ani za mało, nie można mieć nakremowanych stóp i rąk, nie można mieć na sobie biżuterii, nie powinno się wykonywać zaraz po przyjściu na siłownię tylko pasuje trochę odpocząć aby wyregulować parametry, nie powinno wykonywać się takiego pomiaru bezpośrednio po posiłku itp .


Pewnie gdyby się do tego wszystkiego stosować to wynik byłby bardziej wiarygodny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33170 Napisanych postów 23255 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278259
arturl1986
monkey22
arturl1986
U mnie na siłowni jest taka waga ogólno dostępna to jak robiłem na niej pomiary z 20 razy to może też pomiar był rzeczywisty patrząc na sylwetkę i wynik. A tak to rozbieżności potrafiły nawet pokazywać od 5 do 25 procent gdzie plus minus było koło 10. Najgozej jak ludzie na te wyniki patrzą jak na jakąś wyrocznie
tutaj też ważną rolę odgrywa przygotowanie do takiego badania bo niestety ale większość osób nie ma o tym pojęcia i na większości siłowni nikt o tym nie mówi ba nawet u dietetyków tego się nie spotyka ale do takiego pomiaru trzeba się normalnie przygotować jak do badania. Tak w skrócie nie należy wykonywać cięższej aktywności 24 do 48 godzin przed, trzeba zadbać o odpowiednie nawodnienie Ani za dużo Ani za mało, nie można mieć nakremowanych stóp i rąk, nie można mieć na sobie biżuterii, nie powinno się wykonywać zaraz po przyjściu na siłownię tylko pasuje trochę odpocząć aby wyregulować parametry, nie powinno wykonywać się takiego pomiaru bezpośrednio po posiłku itp .


Pewnie gdyby się do tego wszystkiego stosować to wynik byłby bardziej wiarygodny
Tu bardziej miałem na myśli przygotowanie do badan za pomocą typowych analizatorów jak TANITA czy INBODY , dexa działa na trochę innych zasadach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76094 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755151
Zdecydowanie zgadzam się z wypowiedziami kolegów powyżej. Poziom tkanki tłuszczowej wygląda na około 13-14 procent. Niestety tego typu badania poziomu tkanki tłuszczowej nie należą do zbyt dokładnych, co zdążyłeś już zauważyć. Sprawdzaj się one wśród osób, które mają średni poziom tkanki tłuszczowej. Im niżej, tym różnica między wynikiem, a realiami zaczyna odbiegać od siebie. Mi również przy poziome około 12 procent wykazuje 7, więc do tego typu badań raczej bym sugerował podchodzić z dystansem.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zapotrzebowanie kaloryczne organizmu

Następny temat

Budowa masy mięśniowej - porady

WHEY premium