SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tampa Pro 2015

temat działu:

Aktualności - Kulturystyka i Fitness

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 25938

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Possible Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2003 Napisanych postów 19861 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 732135



W dniach 6-8 sierpnia w Tampa na Florydzie odbedzie sie kolejna w tym sezonie impreza z konkurencjami sportow sylwetkowych amatorskich i zawodowych pod nazwa - 2015 Wings of Strength Tampa. Producentem tego sportowego show jest znany promotor Tim Gardner. Konkurencje Pro jakie zostana rozegrane: Open Men's Bodybuilding, 212 Men's Bodybuilding, Women's Bodybuilding, Men's Physique, Women's Physique, Fitness, Figure i Bikini. W kulturystyce zawodowej wystartuje Robert Piotrkowicz, dla ktorego beda to pierwsze zawody Pro w tym sezonie na drodze do docelowego konkursu Mr.Olympia 2015, ktory odbedzie sie w dniach 17-20 wrzesnia.w Las Vegas.
Robert z pewnoscia zaprezentuje bardzo dobre przgotowanie, do czego nas juz przyzwyczail, i patrzac na liste zawodnikow w Open BB, mozna sie spodziewac ze powinien zajac jedno z topowych miejsc. Kibicujmy mocno naszemu najlepszemu kulturyscie :)



Oficjalna strona:

http://tampabaysports.org/information/2015_Press/IFBB072815




Oficjalna lista zawodnikow Open BB:



Oficjalna lista zawodnikow 212 BB:




Zmieniony przez - ASNF w dniu 2015-08-06 15:32:40
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 299 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19955
Zeby juz nie spamowac mysle ze wpis Roberta z Fb wart przeczytania kto nie widzial, jego podsumowanie.

Podsumowanie : TAMPA PRO.
Były to dla mnie pierwsze zawody w tym sezonie i w zasadzie nie planowałem w nich startu, zdecydowałem się prawie w ostatniej chwili. Pierwszy start po przerwie traktuję zawsze jako próbę generalną i wyznacznik tego, co będę robił czy zmieniał w trakcie przerw pomiędzy kolejnymi zawodami. Dlatego zazwyczaj planuję udział w 3-5 imprezach, bo to pozwala mi na drobne eksperymenty, wypróbowanie różnych sposobów przygotowań w ostatnim tygodniu przed zawodami i na podstawie uzyskanej w danym dniu formy startowej, wyciągnięcie wniosków z tych doświadczeń, odnośnie tego, co jest dla mnie najlepsze, a co się raczej nie nadaje.
Wychodzę z założenia, że wiem o sobie dużo i spodziewam się, że w którejś z kolejnych imprez osiągnę pożądany szczyt formy i zbliżę się wyglądem do wyznaczonego ideału lub zaprezentuję tzw. życiówkę. Jednocześnie jako zawodnik ciągle się rozwijam i stale uczę się o sobie czegoś nowego, dlatego nie mogę poprzestać na jedynym sprawdzonym i pielęgnowanym przez lata sposobie przygotowań, choćby dlatego, że moja waga, wygląd, masa mięśniowa i organizm nie są takie same jak były 10 czy 5 lat temu, a nawet rok temu.
Na start w Tampie zaplanowałem wyjście z tzw. marszu czyli nie robiłem ładowania, żadnych kombinacji ani eksperymentów z węglowodanami i/ lub tłuszczami. Zrobiłem tylko typowe dla startów w kulturystyce odwodnienie. Do pierwszych zawodów staram się zazwyczaj wpaść w lekki katabolizm i wyjść z niższą wagą niż ta, którą planuję docelowo. Mięśnie mają być wypoczęte i sflaczałe, raczej niewypełnione, mam się wydawać za płaski, za chudy, dość suchy i dobrze odtłuszczony. Niestety nie znam innego sposobu sprawdzenia formy, jak tylko na scenie w dniu zawodów. Dlatego też wolę poświęcić jeden start na dopracowanie szczegółów i wyjście w następnych zawodach z formą bliską życiowej niż dążenie do uzyskania koniecznie formy idealnej na pierwsze zawody.
Nie ukrywam też, że jest to pewna taktyka walki z przeciwnikami. Sędziowie uwielbiają, jak zawodnik się poprawia i od razu to zauważają, co nierzadko daje zawodnikowi dużą szansę na znacznie wyższą klasyfikację. Na scenie jestem porównywany nie tylko do innych zawodników, ale też do samego siebie z poprzednich startów.
Sędziowie doskonale pamiętają wygląd zawodników na poszczególnych zawodach. Gdyby nie mieli tej pamięci, nie nadawaliby się do sędziowania kategorii kulturystycznych.
Jeśli więc wychodzę w pierwszych zawodach z cyklu trochę gorszy i jakby niedopracowany, to po pierwsze usypiam czujność przeciwników, bo wtedy uważają, że Piotrkowicz jest bez formy, a więc nie stanowi zagrożenia, po drugie wypracowuję sobie pozycję do zmagań z sędziami w kolejnych zawodach, w których będę się starał za wszelką cenę nie dostarczyć im argumentów przeciwko mnie i nie dać im możliwości zepchnięcia mnie niżej w klasyfikacji. Można przyjąć, że to taka moja "polityka startowa".
Pierwszy start po przerwie pozwala mi też na przypomnienie sobie, na co mam zwrócić uwagę przy pozowaniu, co robić i czego unikać na scenie, na czym się skupić. Mimo doświadczenia i wielu startów o niektórych istotnych czynnikach zwyczajnie się zapomina i konieczne jest takie "przetarcie" przed docelowym startem.
Pozdrawiam!


Zmieniony przez - kwasny1983 w dniu 2015-08-14 22:01:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Possible Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2003 Napisanych postów 19861 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 732135
Robert Piotrkowicz 11 dni przed i 2 tygodnie przed




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Possible Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2003 Napisanych postów 19861 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 732135
Akim Williams 1.5 tygodnia przed

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10078 Napisanych postów 30414 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728900
Przy obecnej liście zawodników w open Piotrkowicz powinien spokojnie zajać pierwsze miejsce.

Ale to sport i wiadomo jak to jest- wszelkie wcześniejsze kalkulacje mogą w sekundę obrócić się w perzynę (a szczególnie ,że tam panuja takie "zmienne klimaty")
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Possible Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2003 Napisanych postów 19861 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 732135
Michael Lockett 2 tygodnie przed



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Possible Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2003 Napisanych postów 19861 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 732135
Jose Luis Rodriguez Oyola 1.5 tygodnia przed

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12097 Napisanych postów 160557 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234920
Robertowi tluszcze sluza jednak

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 299 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19955
No mam nadzieje ze Robert wygra z ostatnio startujacych JOJ Jonnie Jeckson byl 2gi w Toronto oraz Paola Almeida 5ty a Stefan Havlik 4ty w Vancover.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 299 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19955
Havlik z Vancover Pro





Zmieniony przez - kwasny1983 w dniu 2015-08-01 19:41:19
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 717 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8521
Akim Williams i Michael Lockett na tych zdjęciach prezentują się dobrze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Possible Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2003 Napisanych postów 19861 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 732135
Stefan Havlik 8 dni przed

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pod Okiem Trenera:Marek Wojciechowski-Podstawy podnoszenia ciężarów z SFD

Następny temat

lordknaga - nagroda za aktywność

WHEY premium