SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TESTY BIAŁEK WYNIKI!!

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 184050

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 4066 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 45993
jezeli kupuje pare butow
i rozpiepsza sie po krotkim czasie

ide do dklepu i zadam zwrotu pieniedzy
i nie interesuje mnie to
co sklep bedzie z tym robil dalej
to juz jego sprawa

klient nie ma kontaktu z dystrybutorem
a sprzedawca i konkretnym sklepem

tutaj zasada jest taka sama

Zmieniony przez - salix w dniu 2007-08-18 14:58:24

DORADCA DZIAŁU ODŻYWKI I SUPLEMENTY
NIE WIESZ JAKIE SUPLEMENTY KUPIĆ? PORADY NA PRIV!!
NA gg TYLKO POWAŻNE PYTANIA!!!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3454 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 33518
"ide do dklepu i zadam zwrotu pieniedzy "

od 2006 czy 2007 roku dostajesz nową pare butów a nie gotówke

"..im Bewußtsein der Verantwortung vor Gott oder vor dem eigenen Gewissen.."

robie formę na euro 2012
potrzebujesz pomocy - pisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 4066 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 45993
zasada taka sama
inny towar tylko.

DORADCA DZIAŁU ODŻYWKI I SUPLEMENTY
NIE WIESZ JAKIE SUPLEMENTY KUPIĆ? PORADY NA PRIV!!
NA gg TYLKO POWAŻNE PYTANIA!!!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
Nowe pojęcie: zgodność lub niezgodność towaru z umową.

Towar konsumpcyjny jest zgodny z umową jeżeli odpowiada podanemu przez sprzedawcę opisowi lub ma cechy okazanej próbki albo wzoru, a także wtedy, gdy nadaje się do celu określonego przez kupującego przy zawieraniu umowy, a sprzedawca nie zgłosił zastrzeżeń co do takiego przeznaczenia towaru.

Zakłada się, że towar jest zgodny z umową jeżeli nadaje się do celu, do jakiego tego rodzaju towar jest zwykle używany oraz gdy jego właściwości odpowiadają cechom towaru danego rodzaju. Towar zgodny z umową to również towar odpowiadający składanym publicznie zapewnieniom sprzedawcy czy producenta, dotyczącym właściwości towaru podawanym w reklamie bądź wyrażonym w oznakowaniu towaru. Należy zwrócić uwagę, że na równi z zapewnieniem producenta traktowane jest zapewnienie osoby, która towar wprowadziła do obrotu krajowego, a więc sprzedawcy.

Odpowiedzialność sprzedawcy jest zatem związana nie tylko z jego działalnością reklamową, ale także z kampanią reklamową producenta czy importera. Służy to kształtowaniu wiarygodności reklamy, jako elementu współtworzącego wizerunek towaru kierowanego na rynek, a nie luźno związanego z rzeczywistością rynkową jak to się dzieje obecnie.

Sprzedawca nie odpowiada za niezgodność towaru z umową w dwóch przypadkach:
1. gdy wykaże, że nie znał zapewnienia producenta albo nie mógł znać według rozsądnej oceny,
2. gdy kupujący wiedział o niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową albo powinien wiedzieć (także oceniając rozsądnie).

Zgodność towaru z umową to także jego prawidłowe zamontowanie i uruchomienie, jeżeli czynności te będą wykonane, według instrukcji otrzymanej przy sprzedaży, w ramach umowy sprzedaży. Takie zdefiniowanie pojęcia zgodności z umową służy m.in. obciążeniu sprzedawcy ryzykiem wystąpienia błędów w instrukcji, jaką wręcza on kupującemu.

Jak widać zastąpienie pojęcia wadliwości pojęciem niezgodności z umową nie jest tylko kwestią terminologii. Zgodność z umową jest pojęciem szerszym niż niewadliwość towaru, bowiem w swej treści wyszczególnia nie tylko właściwości jakie towar danego rodzaju powinien posiadać, a za brak których sprzedawca ponosi odpowiedzialność, ale także włącza zapewnienia zawarte w reklamie towaru, w jego oznakowaniu oraz dołączonych do niego materiałach informacyjnych.


o tym pisałem Szoszon.



zdr.

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
i jeszcze:


Jakie obowiązki w myśl nowych unormowań prawnych ciążą na sprzedawcy?

Po pierwsze: sprzedawca jest zobowiązany do udzielania jasnych, zrozumiałych i nie wprowadzających w błąd informacji w języku polskim dotyczących sprzedawanego towaru, które umożliwią kupującemu podjąć właściwą decyzję o jego nabyciu lub rezygnacji z takiego zamiaru.

Po drugie: sprzedawca jest zobowiązany do wydania kupującemu towaru w stanie kompletnym, tj. ze wszystkimi elementami jego wyposażenia wraz z instrukcją obsługi, konserwacji i innymi dokumentami wymaganymi odrębnymi przepisami.

Po trzecie: sprzedawca odpowiada wobec nabywcy jeśli towar konsumpcyjny w chwili wydania jest niezgodny z umową.

Po czwarte: sprzedawca, do którego konsument zwrócił się z żądaniami w związku z niezgodnością towaru z umową jest zobowiązany ustosunkować się do takiego żądania w terminie 14 dni, w przeciwnym razie zostanie przyjęte, że uznał roszczenia za uzasadnione.

zdr.

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 9390 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49424
a ja o tym

1. gdy wykaże, że nie znał zapewnienia producenta albo nie mógł znać według rozsądnej oceny,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 4066 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 45993
dlatego nigdy u ciebie nie kupie

DORADCA DZIAŁU ODŻYWKI I SUPLEMENTY
NIE WIESZ JAKIE SUPLEMENTY KUPIĆ? PORADY NA PRIV!!
NA gg TYLKO POWAŻNE PYTANIA!!!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
zgadza się.


jednak mechanizm jest właśnie taki - kupiłem szajs idę do sklepu i żądam wymiany na dobry lub odstąpnienia od umowy, mogę to zrobić nawet 2 lata po zakupie.

zdr.

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 4066 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 45993
miętki
z tym okresem troche przesadziles heh
nikt nie uwzgledni reklamacji po takim czasie
chyba ze bedzie zpisana

DORADCA DZIAŁU ODŻYWKI I SUPLEMENTY
NIE WIESZ JAKIE SUPLEMENTY KUPIĆ? PORADY NA PRIV!!
NA gg TYLKO POWAŻNE PYTANIA!!!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 9390 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49424
salix - dlatego masz bana na IP i sprawe sądową za to, że z Konkurencji jestes

najbardziej mnie wpienia jak ktoś dokonuje zakupu na necie
czyli zawiera umowę i odmawia puźniej przyjęcia towaru,
I ja płace x2 za wysyłkę,
Dobrze ze jest coś takiego jak BIC
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jakie białko?

Następny temat

XP+CP+adds

WHEY premium