SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TEST: "From Zero to Hero Reactivation" - mono CP by Elcok - pods. str. 14!

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14171

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1231 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13528
WSTĘP

Hej, jestem użytkownikiem forum od półtora roku, a czytam je od około 3 lat). Nigdy nie zamieszczałem za bardzop wypisek treningowych (z małym wyjątkiem prowadzenia dziennika treningowego).

Dzisiaj jednak postanowiłem to zmienić i "wyjść z cienia" zakładając swój prywatny test, w którym mam nadzieję z systematycznością notować będę swoje postępy sportowe.
Motywacją do jego założenia jest fakt, iż jest to mój drugi cykl i tym razem sięgnąłem po coś mocniejszego...ale o tym za chwilkę :)

KILKA SŁÓW O SOBIE

Od kąd pamiętam, zawsze prowadziłem aktywne życie sportowe, już jako przedszkolak zaczynałem grą w piłkę nożna w miejskim klubie. W między czasie chodziłem jeszcze na treningi siatkówki, (które kontynuowałem aż do liceum). Przygoda z footbolem trwała mniej więcej do gimnazjum, kiedy to zacząłem uczęszczać na zawody lekkoatletyczne z uwagi na niezłą kondycję. Tak zmieniłem swoją pierwotną dyscyplinę na Królową Sportu - Lekkoatletykę. Z uwagi na predyspozycje (szczupła sylwetka, niska waga, dobra kondycja, ogólna szybkość) moim "życiem" stały się biegi średnie oraz przełaje. Na zawodach biegałem 800m, 1000m i 1500m. Muszę w tym momencie pochwalić się całkiem niezłymi wynikami:

PB 100m - 11.50s (na rękę)
PB 400m - 51.70 (na rękę)
PB 800m - 1.59.04s (foto)
PB 1000m - 2.38.33s (foto)
PB 1500m - 4.02.57s (foto)

Zamiłowanie lekkoatletyką skończyło się przed maturami, kiedy to "zawaliłem treningi i po prostu zaliczyłem konkretne spadki. Widziałem, że idąc na studia nie pogodzę nauki na Politechnice Gdańskiej z cięzkimi treningami na AWFie, gdzie miałem załatwione przeniesienie z mojego klubu. Wtedy to zacząłem interesować się "siłownią" na poważnie.

Z siłownią miałem do czynienia od I klasy liceum, kiedy to wstąpiłem do klubu lekkoatletycznego. Treningi na siłowni odbywały się raz w tygodniu i były ukierunkowane na dynamikę i szybkość (niewielkie ciężary, dynamiczne serie z dużą ilością powtorzeń i serii). Muszę powiedzieć, że wtedy nie zwracałem uwagi na swój mizerny wygląd, po prostu uprawiana dyscyplina wymuszała na mnie utrzymywanie niskiej wagi ciała. W formie ważyłem 61kg przy wzroście 179cm. Teraz jest już o wiele lepiej, ale o tym za chwilę. Na poważnie siłownią zająłem się po maturze, kiedy to zacząłem trenować 3x w tygodniu splitem.

DROGA DO AKTUALNEJ FORMY - WYMIARY

Kiedy zaczynałem treningi na poważnie ważyłem 61kg z bicepsem 27cm. Z nabieraniem masy jest u mnie bardzo ciężko, gdyż mam bardzo szybki metabolizm. Jestem hardgainerem jak sie patrzy, toteż każdy cm na plus jest dla mnie wielkim sukcesem. Do 67-68kg szło w miarę sprawnie, później jednak zaczął się przestój. Wtedy zdecydowałem się na wzbogacenie mojej diety o suplementacje kreatyną. Dobiłem do około 74kg, jednak zaliczyłem lekkie powakacyjne spadki i teraz aktualne wymiary/waga to:

Waga - 72,3kg
Biceps prawy - 33cm
Biceps lewy - 32,5cm
Przedramię - 28cm
Udo - 49cm (mniej więcej na środku)
Łydka - 37,5cm
Kark - 28cm
Obręcz barkowa - 112,5cm
Klatka (spinka) - 100cm
Pas (na pempku) - 82cm


Celem oczywiście jest zdobycie jak największej ilość porządnego mięska i zwiększenie wymiarów.

DIETA

Dieta oczywiście jest ustawiona pode mnie i pod moje możliwości finansowe. Będęsiętrzymał ogólnego wyliczenia z programu Vitalmax:

białko 2,2g/1kg
węgle 6g/1kg
tłuszcze 1,2g/1kg


tego wyliczenia będę się trzymał.

Ogólnie dieta wygląda następująco:

1 posiłek (śniadanie):
- 2 jaja całe
- 25g sera żółtego
- 10g cebuli
- 10g oliwy
- 2 skibki chleba pełno/półziarnistego

2 posiłek (2 śniadanie):

- 2 skibki chleba pełnoziarnistego lub 100g ryżu jak uda się zjeść w domu
- 150g karkówki

3 posiłek (przed treningowy):
- 100g ryżu
- 100-150g piersi/dorsza
- ważywa (buraczki/brokuły/kalafior)

4 posiłek (potreningowy):
- 100g ryżu
- 100-150g piersi/dorsza

5 posiłek (kolacja):
- 100g twarogu
- 85g tuńczyka w sosie własnym


SUPLEMENTACJA

Planuje raczej standardowy cykl oparty na mono i Cell Pumpie wspomagany białkiem i gainerem.

Posiadane suplementy:

BIOGENIX CELL PUMP
OLIMP Creatine Monohydrate Mega Capas
PEAK WHEY Fusion
OLIMP GAIN BOLIC 6000
TREC MASS XXL
OLIMP DEXTRO JUICE
OLIMP GOLD OMEGA 3
OLIMP VITA-MIN PLUS



Dawkowanie:

rano na czczo 4capsy mono
do sniadania 1 caps Omega i 1 caps Vita-Min
przed treningiem 9g Cell Pump
po treningu 80g Mass XXL + 15g białka PEAK
30 min przed snem 30g białka

Wszelkie braki w diecie będą uzupełniane odpowiednimi porcjami Gain Bolica

TRENING

Będzie to 4 dniowy split w systemie T/T/NT/T/T/NT/NT,ostanio przez wakacje robiłem FBW i teraz wracam do splitu.

Wtorek - klatka + biceps

wyciskanie sztangi leżąc 8/8/8/6/6
wyciskanie sztangi skos w górę/dół 8/8/8/6/6
rozpiętki 8/8/8/8/8

uginanie ramion hantlami z oparciem o udo 8/8/8/8/8
młotki hantlami 8/8/8/8/8

Środa - barki + triceps

wznosy hantli bokiem 8/8/8/8/8
wyciskanie żołnierskie 8/8/8/6/6
wznosy hantli w opadzie 8/8/8/8/8

francuz hantlami 8/8/8/8/8
pompki tyłem 8/8/8/8/8

Piątek - plecy + biceps

podciąganie na drążku 8/8/8/6/6
martwy ciąg 8/8/8/8/8
wiosłowanie sztangą 8/8/8/8/8

uginanie ramion hantlami z oparciem o udo 8/8/8/8/8
młotki hantlami 8/8/8/8/8

Sobota - nogi + triceps

przysiady - 10/10/10/10/10 (nie posiadam stojaków takzę ciężary mniejsze ale więcej powtórzeń)
wspięcia na palce 10/10/10/10/10/

francuz hantlami 8/8/8/8/8
prostowanie ramion na "wyciągu własnej roboty" 8/8/8/8/8

Niedziela, poniedziałek i czwartek wolne

Dodatkowo w poniedziałek i czwartek mam treningi tańca, także łydki i nogi dodatkowo są ćwiczone.

PODSUMOWANIE I ZDJĘCIA

Cóż, to by było chyba narazie wszystko, zdjęcia zaraz będę systematycznie dodawał.
Zapraszam serdecznie do śledzenia mojego testu i proszę o ewentualną pomoc i porady.


Zmieniony przez - Elcok w dniu 2009-10-20 23:14:25

Zmieniony przez - Elcok w dniu 2009-10-20 23:15:13

Zmieniony przez - Elcok w dniu 2009-10-20 23:17:41
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 789 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8038
Takie samo zdanie jak SLS czyli plecy bary i łapki zwłaszcza w pozie tyłem łądnie ruszyło, jesteś jeszcze młody, kariera przed Tobą, pamiętaj żarcie to 65% sukcesu rośnij ! A masz tu SOGA na zachęte !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1231 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13528


1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1231 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13528


2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1231 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13528


3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1231 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13528


4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1231 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13528


5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1231 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13528


6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1082 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8121
Dodaj jak najszybciej zdjecia, tak zeby byly one na 1 stronie. Dieta troche kulawa ale to nie moja działka, inni napewno sie wypowiedza i jakos Ci pomoga. Bede sledzil, powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1231 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13528


7
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1231 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13528
zapomniałem dodać , że oczywiście do diety będą dodawane owoce tj: banany i jabłka, i zastanawiam się nad dodaniem ważytw przed treningiem i płatków do porannej jajecznicy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1231 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13528
jutro dam wypiske z dzisiejszego treningu bo juz musze sie zwijac z kompa :) dodam tez zdjecia z zakupow heheheh juz wszystko ladnie poprocjowane w lodowce czeka na zdjedzenie :p
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

XPAND Poblem

Następny temat

Problem z gain fastem...Prosze o pomoc

WHEY premium