SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tłuszcze nasycone.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11435

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sądzę generalnie że wiedza o tym co i jak ja robię niewiele Ci da

dlaczego ? ano dlatego że nawet gdybym ci w szczegółach opisął swoją dzisiejszą dietę to i tak byłaby ona inna od jutrzejszej - po prostu, ja jem w sposób bardzo zróżnicowany, nie stosuję się obecnie do reguł żadnej specyficznej diety, jem po prostu po swojemu

ale mniej więcej to wyglada tak : każdy posiłek składa się z podobnej ilości białka i tłuszczu plus zawsze albo dodatek warzyw albo zmielonego siemienia lnianego

wyjątkiem jest whey plus carbo zaraz po treningu oraz następny posiłek po godzinie, złożony z mięsa i dużej ilości warzyw

do tego omega-3, 3 kapsułki do każdego z 4 pierwszych posiłków w ciągu dnia

2, 3 lub 4 razy w tygodniu w zależności od intensywności treningów jem posiłek złożony z około 150 gram węglowodanów złożonych z małą ilością białka i niemal bez tłuszczu

czasami gdy czuję że to mało, zjadam drugi podobny posiłek

czasami natomiast gdy mam akurat tydzień lżejszych treningów jem węglowodany wyłącznie w postaci warzyw i carbo po treningu bez ładowań, zwiększam ilość węgli jedynie w sobotnie lub niedzielne popołudnie

raz w tygodniu jem wszelkie świństwa jakie tylko przyjdą mi do głowy (np. lody, sernik, pizza, itp.)

żadnych więcej komplikacji, dodatków, suplementów (poza kreatyną, multiwitaminami i wymienionymi już omega-3)

generalnie sprawdzają mi się metody najprostsze, to one są odpowiedzialne za 99% wyników, i w treningu i w diecie - resztę olewam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dla Lyle'a każda dieta, w której jest poniżej 100g węgli dziennie to dieta ketogeniczna.

przez pół roku stosowałem różne odmiany NHE, mam więc doświadczenie praktyczne a nie ebookowe

sprawdzałem obecność ketonów KetoDiastixem - nigdy ich nie było. Więc niech się Lyle wali Nie jest coś ketogeniczne jak ketonów brak



Zakrześ, pytasz jeszcze jak z samopoczuciem na dluższa mete

widzisz, w tym jest klucz do wszystkiego - otóż samopoczucie, wydolność aerobowa i anaerobowa, szeroko pojęta kondycja i siła są super!

powinienem napisać "wreszcie super" bo tak długo jak długo próbowałem stosować utarte schematy (np. 5-6 g węgli na kg na masie) czułem się przechuyowo i nie miałem wyników takich jakich bym oczekiwał

ale jest to kwestia bardzo indywidualna - ilość węgli przy której i czujesz się dobrze i masz dobre rezultaty zależy z jednej strony od wrażliwości insulinowej a z drugiej od adaptacji do wykorzystywania tłuszczy jako źródła energii

zapewne są osoby (tysiace lub miliony osób nawet) które doskonale sie czują i funkcjonują na dietach wysokowęglowodanowych, ja niestety (albo na szczęście) przekonałem się że dużo lepiej mi się żyje z relatywnie małą ilością węgli w diecie

Zmieniony przez - Tyka w dniu 2005-12-21 11:17:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Tyka nie rozróżniasz dwóch pojęć ketozy od ustabilizowanej ketozy, przy Twoim rozwiązaniu ketoza nie będzie ustabilizowana(organizm będzie wchodził w ketozę i wychodził z niej przy pierwszej okazji), ale to nie powód by ta dieta nie była ketogenna. Ilość węglowodanów 30 g to opcja na szybkie ustabilizowanie ketozy, ale to nie znaczy, że większa ilość węglowodanów całkowicie zapobiegnie ketozie... Nawet w UD 2.0 lyle obawiając się mniej lub bardziej ustabilizowanej ketozy zaleca:

For the UD2, I think a slightly different approach is better. For mass gains, I'd suggest several changes. The first would be both an increase in calories (to maintenance or maybe 10% below) AND carbohydrates (to 100 grams/day) on the low-carbohydrate days. This will avoid ketosis more or less completely while still allowing glycogen depletion.

Lyle czytał ksiażkę o NHE, raczej nie stosował, ale odnośnie UD 2.0 to myśle, że ma nie tylko doświadczenie ebookowe, tą dietę stosował sam, wysłuchał też setek opinni osób stosujących i chyba jest w stanie na tej podstawie wysunąc właściwe wnioski Jeśli UD 2.0 można nazwać dietą ketogenną(<100 g węgli) to NHE również

Dodatkowo Twoje pomiary niewiele mówią brak ketonurii nie oznacza braku ketonemi, może pijesz za dużo wody... najlepiej zrób sobie pomiar w środku nocy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
okay, ustępuję przed mocą wiary w Lyle'a Wszechmogącego i teorii teoretyzuj sobie dalej, jesteś w tym boski, pa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Nie chodzi o wiarę w lyla, ale o wiarę w badania naukowe, które on czyta i na podstawie których wyciaga wnioski, to nie są jego prywatne teori jeśli Twoim zdaniem tych badań nie można odnieść do praktyki to może przekonają Cię opnię użytkowników jego forum.

Nie ma znaczenia czy jakąś teorię wypowiada Pan Lyle, czy Pan Atkins, Czy Pan Tyka jeśli są na to stosowne badania naukowę to uznaję tą teorię za prawidłową
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
człowieku, ale chrzanisz niestety od rzeczy i to czysto teoretycznie i to jest twój problem, a nie Lyla, Atkinsa, użytkowników forum Lyle'a czy kogos innego - jedynie twój

bezkrytycznie powtarzasz cudze poglądy niezależnie od kontekstu i nie masz własnych, jak również nie posiadasz zdolności analitycznego kojarzenia faktów, jesteś za to mistrzem cytatów

Lyle ma rację w wielu kwestiach, ale sorry, nie wie lepiej ode MNIE czy JA byłem w ketozie czy też nie, podobnie jak i ty robisz sobie złą reklamę wmawiając mi że wiesz lepiej ode mnie co się znajduje w MOIM WŁASNYM MOCZU

weź się zastanów co wypisujesz - zanim uderzysz w klawiaturę poddaj tą papkę wiadomości od Lyla jakimś własnym procesom myślowym, a jeszcze lepiej - zamiast powoływać sie na Lyle'a pobądź na jakiejś diecie jakiś czas i wtedy będziesz miał pełne prawo wyrażać o niej opinię - WŁASNĄ, a nie cudzą

ja bardzo lubie dyskutować, i się spierać, i na gruncie teorii któerej znam sporo, i na gruncie praktyki, którą dopiero poznaję i doskonalę, ale dyskusja z tobą przypomina mi niestety dyskusję z zakonnicą o ojcostwie i ruchaniu, czyli jest bez sensu - bo teoretycznie znacie temat tylko z teorii i to cudzych

miłego dalszego teoretyzowania, pa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 9203 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29034
Tyka - a w jaki sposob dostarczasz zalozone ilosci tluszczu w swojej diecie?
lejesz oliwe do salatek na hurra czy jakies inne techniki?

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
sorry, ale żeby NHE nazwać cykliczną dietą ketogenną nie potrzebuję zdolności analitycznego kojarzenia faktów...

Myślę, jednak, że lepiej wiem czy byłeś w ketozie czy nie bo Ty nawet dokładnie nie wiesz co to jest ketoza, a tym bardziej ketonuria, ketonemia i co o tym decyduje.

Nie odwołuję się do swoich doświadczeń dietetycznych bo istnieje coś takiego jak indywidualizm biochemiczny odnośnie diety o którym wie Lyle, a Faigin, Ty i wielu innych chyba niebardzo...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sachem - jem tłuste ryby morskie, jajka, mięsa i wędliny, sery, wszystkie możliwe rodzaje orzechów, dobrej jakości holenderskie masło orzechowe, stosuję olej lniany, oliwę z oliwek, inne ciekawe i smaczne oleje z różnych źródeł, zmielone siemie lniane, omega-3 w kapsach - nie ma najmniejszego problemu aby te 270 gram tłuszczu lub więcej dostarczyć. Aktualne badania pokazują bardzo dobre proporcje LDL/HDL (trzeba na to uważać bo na nieumiejętnie stosowanej diecie o dużej ilości tłuszczy można sobie popsuć zdrowie)

ellis - rozśmieszasz mnie napisz coś jeszcze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
Hahahahaha
a ja zapodaję trans z piekarnika 2 razy w tygodniu i smieję się z ludzi podniecajacych sie proporcjami tluszczy, teoriami, definicjami itp.
Tyka, amatorze
Ile zapodajesz oleju lnianego dziennie?
I jaki to olej?Podobnież eurolen ma ponad 50% omega w składzie..
zdr.

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

basen - właściwości

Następny temat

makaron z czym??

WHEY premium