SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementacja na masę

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 641

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Banan z działu Suplementacja - NASZE TESTY i promocja.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 27 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 829
Witam. Za jakiś czas (około 1,5 miesiąca, blisko października) zaczynam cykl na masę. Póki co redukuje wagę cały czas, później regen 2-3 tygodnie, stopniowe dodawanie kcal oraz wprowadzenie suplementacji na masę. Oczywiście dieta będzie (ułożona z dietetykiem) oraz trening zaczerpnięty od instruktora + własne doświadczenia. Jakie poradzilibyście mi brać suplementy, tzn. ja mam na myśli kreatynę, bo to podstawa. Myślałem również o białeczku, jako uzupełnieniu braków. Nie mam zdania nt. gainera, potrzebny byłby mi on jako zamiennik wtedy, kiedy nie mogę zjeść normalnego posiłku. BCAA moim zdaniem jest zbędne na masę. Do tego wit+minerały, żeby organizm odpowiednio funkcjonował oraz żeby żadne choróbsko mnie nie złapało. Czy o czymś zapomniałem?

Czytałem wiele takich tematów, jednak mam jeszcze kilka pytań podobnych.
1. Jeżeli kreatyna (oczywiście mono) to tabs czy proch? Jest różnica jakaś? (np. przyswajalność)
2. Dawkowanie tych suplementów. (nie to, że nie wiem jak je dawkować, jednak uważam, że najlepiej to ustalić wspólnie, z doświadczonymi ludźmi w tych sprawach. Chodzi mi tutaj o to kiedy [szczegółowo] brać dane suplementy w DT i DnT typu: to i to rano na czczo, to przed treningiem itd.)
3. Czy to jest odpowiednie: Cykl kreatyna MONO 6-8 tyg -> Przerwa od krety 6-8 tyg (w zależności ile trwał pierwszy cykl) -> Kolejny cykl 6-8 tyg. ?

Proszę o normalne wypowiedzi i rozwiać moje wątpliwości, nie zadawajcie zbędnych pytań, zależy mi na odpowiedziach na te pytania, staż treningowy mam dosyć duży, oraz wyznaję zasadę Dieta -> Trening -> Suple, żeby nie było, że opieram się na samych suplementach.

Normalne odpowiedzi będą nagradzane (kciuk w górę), bo przecież trochę trzeba się napisać ;)

Pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17678 Napisanych postów 132068 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460233
1 Przyswajalność taka sama, proch wychodzi taniej.
2 Sposobów dawkoania kreatyny jest kila, każdy preferuje swój, jeden tylko po treningu będzie brał 10g inny codziennie rano 5g i po treningu 5g, koljeny w porachokołotreningowych przed i po.
3 Może być taki sposób.

A z kreatyn to co chcesz mono, jabłczan, stack ?
2

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11941 Napisanych postów 160154 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233423
Mozesz pomyslec o beta alaninie przykladowo
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 27 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 829
Myślę o mono, tak jest.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problem ze stawem barkowym

Następny temat

Zestaw odżywek na mase - opinie

Wiecej