SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementacja do boksu

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1386

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 77 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 418
Witam.Nie długo mam zawody bokserskie to znaczy 7 października i 20 października.Mam kilka pytań odnośnie BCAA.Czy da mi coś zażywanie tego suplementu bez diety?Chodzi mi o to że np.trenuje codziennie i czasem jestem zmęczony taki jakby przetrenowany czy BCCA będzie dobrym produktem aby temu zapobiec czy kupić jakiś inny?Warto go brać bo już zacząłem?Jakby to było potrzebne mam 14 lat.
Mam jeszcze kilka pytań.A jeżeli np nie mam czasu na zjedzenie normalnego posiłku lub nie mam funduszy na akurat dany posiłek bo utrzymują mnie rodzice ja jestem dzieckiem i chodzę jeszcze do szkoły ale pierś z kurczaka lub coś podobnego zawsze mam więc problemu nie widzę ale mam pytania do was.Jeżeli zdrowo się odżywiam no i staram się trzymać jako taką dietę bez żadnych słodyczy itp to jakie suplementy mogę kupić?Problem w tym że te BCAA już mam i zostało mi trochę jeszcze Isofastera który też biorę czy to dobry pomysł?Jeszcze jedno pytanie.Oglądałem sobie różne wywiady zawody i Dariusz Michalczewski mówił że suplementy to oszukiwanie samego siebie czy to prawda?No dobra ale o jakie suplementy mu chodziło bo przecież branie BCAA lub białka to nie jest oszukiwanie samego siebie.Drugi zawodnik nie pamiętam jaki to był chyba Marcin Różalski powiedział że przy dzisiejszych sportach walki innych formach treningu suplementacja jest podstawą.Dla mnie się już wszystko miesza i nie wiem co robić.
ie będę rozpisywał tej diety bo jak już mówiłem ona zmienia się i zależy od funduszy skupie się na tych głównych posiłkach:
Śniadanie 7:20o tej pory były to kanapki-(nie miałem czasu na zrobienie konkretnego posiłku i nadal nie mam ale spróbuje się postarać.),ale od poniedziałku ma to lepiej wyglądać tzn jakiś twaróg,płatki owsiane,jaja
Obiad 11:30 :Tutaj to co stołówka w szkole zrobi
Obiad 15:30 (posiłek przed treningowy) pierś z kurczaka,ryz,ewentualnie ryba (paluszki rybne) kotlety (mielone schabowe)
I tu się zdziwicie ale już mówię.Na treningi dojeżdżam 25km ale jestem jakby tak zdany na autobusy bo trening mam o 18 a autobus mam na 16:30 i dlatego obiad jem o tej porze.Gorzej jest z posiłkiem po treningowym bo odstęp od od ostatniego posiłku to prawie 4 godziny.
Posiłek 210 (po treningowy):tuńczyk,chleb,jaja,twaróg
Możecie mi doradzić z posiłkami jak to połączyć żeby jakoś to wyglądało?Druga sprawa to liczyłem sobie zapotrzebowanie i wszystkiego mi trochę brakuje.
Suplementy jakie mam to:
BCAA Anabolic System Trec
Isofaster Trec
Multi Pack Trec
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1928
Jednak najważniejszym czynnikiem, który powinieneś pilnować przy tak wysokiej aktywności fizycznej jest DIETA, ogólnie kilka zasad: w Twoim przypadku powinieneś spożywać duże ilość węgli (w ciągu dnia o niskim IG (na opakowaniach produktów masz napisane), natomiast w czasie okołotreningowym o wysokim - żeby szybciej się wchłaniały do organizmu). Węgle są podstawowym produktem energii (dlatego duże dawki pozwolą na magazynowanie ich w mięśniach i wątrobie) pozwolą Ci wykorzystywać ich zasoby podczas treningów. Dodatkowo przy ciężkich treningach wyposaż się w witaminy tylko w postaci chelatów, abyś się nie rozchorował i nie opuszczał treningów. Pamiętaj, że jakich byś odżywek nie miał, to najważniejsza jest dieta!! i trening - praca nad umiejętnościami!! Sukcesów życzę!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Po pierwsze uwolnij się od myślenia zgodnie z którym dobra dieta to taka która zawiera dużo piersi z kurczaka, ryżu, twarogu, tuńczyka i płatków owsianych. POtrzebujesz diety różnorodnej, w której znajdzie się miejsce dla ziemniaków (wcale nie są gorsze od ryżu), mięsa z ud drobiowych, wieprzowiny, rym morskich, podrobów takich jak wątróbka, ROZMAITYCH WARZYW - w tym zup warzywnych, OWOCÓW, chleba razowego, masła, makaronów, kasz i wielu innych produktów. Unikaj natomaist przetworzonej żywności takiej jak paluszki rybne...

I na nich się skoncentruj. Po treningu wypij jogurt owocowy, albo mleko czekoldowe, tudzież lepiej - zwykłe mleko + banan. Isofaster możesz popijać w trakcie treningu. Multipack - ok, bierz. BCAA anabolic system wyjątkowo nieopłacalne, jak masz jedz przed i po treningu po 5tb, więcej nie kupuj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 77 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 418
Jakieś inne propozycje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 649 Wiek 65 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 67122
Po inne propozycje to musisz się zwrócić do wprawnego cudotwórcy.

Pozdrawiam Darek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 649 Wiek 65 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 67122
Na serio, nic bardziej rozsądnego od tego co napisał Ci Faftaq, nie usłyszysz.

Pozdrawiam Darek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1928
Po pierwsze nie jesteś typową osobą, która chodzi na siłownię, aby przytyć czy schudnąć. Pamiętaj, że trenujesz boks, w którym ważna jest szybkość i siła, więc kupowanie suplementów mających na celu zbudowanie masy nie jest Ci potrzebna, bo wszystko powinieneś dostarczyć w posiłkach, żeby utrzymać swoją dotychczasową wagę (no chyba, że naprawdę nie masz na nic czasu i masz trochę kieszonkowego). W tak młodym wieku powinieneś zwracać baczną uwagę na regenerację, tu patrz: sen. W tym wypadku możesz zakupić ZMA. Natomiast w Twoim przypadku BCAA w zupełności wystarczy, przyspieszy regenerację i pomoże budować masę mięśniową. Carbo dobre w czasie treningu, podczas którego wypłukujesz dużo mikroelementów i tracisz energię (a w tym wypadku carbo szybko uzupełni Ci niedobory).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1928
Jednak najważniejszym czynnikiem, który powinieneś pilnować przy tak wysokiej aktywności fizycznej jest DIETA, ogólnie kilka zasad: w Twoim przypadku powinieneś spożywać duże ilość węgli (w ciągu dnia o niskim IG (na opakowaniach produktów masz napisane), natomiast w czasie okołotreningowym o wysokim - żeby szybciej się wchłaniały do organizmu). Węgle są podstawowym produktem energii (dlatego duże dawki pozwolą na magazynowanie ich w mięśniach i wątrobie) pozwolą Ci wykorzystywać ich zasoby podczas treningów. Dodatkowo przy ciężkich treningach wyposaż się w witaminy tylko w postaci chelatów, abyś się nie rozchorował i nie opuszczał treningów. Pamiętaj, że jakich byś odżywek nie miał, to najważniejsza jest dieta!! i trening - praca nad umiejętnościami!! Sukcesów życzę!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1928
Jednak najważniejszym czynnikiem, który powinieneś pilnować przy tak wysokiej aktywności fizycznej jest DIETA, ogólnie kilka zasad: w Twoim przypadku powinieneś spożywać duże ilość węgli (w ciągu dnia o niskim IG (na opakowaniach produktów masz napisane), natomiast w czasie okołotreningowym o wysokim - żeby szybciej się wchłaniały do organizmu). Węgle są podstawowym produktem energii (dlatego duże dawki pozwolą na magazynowanie ich w mięśniach i wątrobie) pozwolą Ci wykorzystywać ich zasoby podczas treningów. Dodatkowo przy ciężkich treningach wyposaż się w witaminy tylko w postaci chelatów, abyś się nie rozchorował i nie opuszczał treningów. Pamiętaj, że jakich byś odżywek nie miał, to najważniejsza jest dieta!! i trening - praca nad umiejętnościami!! Sukcesów życzę!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1928
Jednak najważniejszym czynnikiem, który powinieneś pilnować przy tak wysokiej aktywności fizycznej jest DIETA, ogólnie kilka zasad: w Twoim przypadku powinieneś spożywać duże ilość węgli (w ciągu dnia o niskim IG (na opakowaniach produktów masz napisane), natomiast w czasie okołotreningowym o wysokim - żeby szybciej się wchłaniały do organizmu). Węgle są podstawowym produktem energii (dlatego duże dawki pozwolą na magazynowanie ich w mięśniach i wątrobie) pozwolą Ci wykorzystywać ich zasoby podczas treningów. Dodatkowo przy ciężkich treningach wyposaż się w witaminy tylko w postaci chelatów, abyś się nie rozchorował i nie opuszczał treningów. Pamiętaj, że jakich byś odżywek nie miał, to najważniejsza jest dieta!! i trening - praca nad umiejętnościami!! Sukcesów życzę!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1928
Jednak najważniejszym czynnikiem, który powinieneś pilnować przy tak wysokiej aktywności fizycznej jest DIETA, ogólnie kilka zasad: w Twoim przypadku powinieneś spożywać duże ilość węgli (w ciągu dnia o niskim IG (na opakowaniach produktów masz napisane), natomiast w czasie okołotreningowym o wysokim - żeby szybciej się wchłaniały do organizmu). Węgle są podstawowym produktem energii (dlatego duże dawki pozwolą na magazynowanie ich w mięśniach i wątrobie) pozwolą Ci wykorzystywać ich zasoby podczas treningów. Dodatkowo przy ciężkich treningach wyposaż się w witaminy tylko w postaci chelatów, abyś się nie rozchorował i nie opuszczał treningów. Pamiętaj, że jakich byś odżywek nie miał, to najważniejsza jest dieta!! i trening - praca nad umiejętnościami!! Sukcesów życzę!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1928
Jednak najważniejszym czynnikiem, który powinieneś pilnować przy tak wysokiej aktywności fizycznej jest DIETA, ogólnie kilka zasad: w Twoim przypadku powinieneś spożywać duże ilość węgli (w ciągu dnia o niskim IG (na opakowaniach produktów masz napisane), natomiast w czasie okołotreningowym o wysokim - żeby szybciej się wchłaniały do organizmu). Węgle są podstawowym produktem energii (dlatego duże dawki pozwolą na magazynowanie ich w mięśniach i wątrobie) pozwolą Ci wykorzystywać ich zasoby podczas treningów. Dodatkowo przy ciężkich treningach wyposaż się w witaminy tylko w postaci chelatów, abyś się nie rozchorował i nie opuszczał treningów. Pamiętaj, że jakich byś odżywek nie miał, to najważniejsza jest dieta!! i trening - praca nad umiejętnościami!! Sukcesów życzę!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ostrovit - WPC ISO 80

Następny temat

jakie odżywki dla początkującego?

WHEY premium