SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suchość w gardle w trakcie treningu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 310

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1517
Cześć,

Chciałem zapytać czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim. Podczas gry w piłkę nożną odczuwam suchość w jamie ustnej i gardle tak jakby w ogóle nie było śliny,nawilżenia. Gdy np w domu jeżdżę na rowerku stacjonarnym lub ćwiczę coś hantlami itd to tego nie ma. Może ktoś z Was wie czym może to być spowodowane.

Pozdrawiam

adik1991

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12353 Napisanych postów 161180 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1237301
Witaj,
jak wyglada kwestia spozycia plynow i elektrolitow?
Ile pijesz wody, suplementujesz jakies mineraly?

Podczas biegania często oddychamy przez usta, co może prowadzić do wysuszania błon śluzowych w jamie ustnej i gardle. W przeciwieństwie do ćwiczeń stacjonarnych, piłka nożna wymaga ciągłego ruchu, co może zmuszać do oddychania w ten sposób. Byc moz etez warunki w jakich grasz sprawiaja, ze powietrze jest bardziej przesuszone jak np. nagrzana sztuczna nawerzchnia, inaczej niz w pomieszczeniu zamknietym
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1517
Dziękuję za odpowiedź.Jezeli chodzi o suplementację to na ten moment nic nie biorę.Jezeli chodzi o nawodnienie to w ciągu dnia wypijam dużo wody i w trakcie grania zawsze mam jakiś izotonik.Dzwiwne jest to ,że ta suchość pojawia się już po 10 minutach grania.

Może chodzi tu o zatoki z którymi mam problemy aczkolwiek ostatnio z tym dużo lepiej raz że plukam dwa razy dziennie używam sprayu do nosa i biorę takie tabletki ziołowe które mają za zadanie rozrzedzić widzieline. Chociaż te tabletki przyjmuje od tygodnia a grając miesiąc temu miałem ten sam problem z suchością w jamie ustnej.

adik1991

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12353 Napisanych postów 161180 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1237301
Pytanie Co oznacza dla ciebie dużo wody byś musiał to policzyć i zobaczyć czy naprawdę jest to ilość która pokrywa minimum zapotrzebowania na płyny. Znam wiele osób które mówią że dużo piją w ciągu dnia a jak się okazuje ledwo jest to 2 l płynów Jeżeli zliczymy wszystko co uda im się wypić dziennie. Przykładowo ja Przy temperaturach jakie Obecnie mamy na zewnątrz potrafię pić 6 l dzień. Jest to ilość która sprawia że czuje się dobrze Nie czuję bólu głowy czy problemów z koncentracją samopoczuciem.
Co do wspomnianych przez ciebie zatok oczywiście również może być to kwestia na przykład ekspozycji obecnie na alergeny które dość mocno są odczuwalne w powietrzu. Może też być to problem z przegrodą nosową

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6488 Napisanych postów 77213 Wiek 40 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 761946
Wydaje mi się, że problem może wynikać z tego co napisałeś, czyli od strony prawidłowego funkcjonowania zatok. Często w takiej sytuacji, gdy dochodzi częste oddychanie, nieświadomie można oddychać buzią, zamiast nosem. W ten sposób dochodzi o uczucia suchości w jamie ustnej i gardle. W takiej sytuacji powinno to być również obserwowalne w trakcie trwania snu, gdy się przewidzisz. Chociaż niekoniecznie. Być może tylko wtedy, gdy łapiesz częściej oddech.

Poza tym, jak zostało zasugerowane w wypowiedzi powyżej, warto jest zwrócić uwagę, nie tylko na ilość płynów, ale również ich jakość. Woda wysokozmineralizowana, a nie źródlana.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17830 Napisanych postów 132549 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1462545
j/w wspomniał już TomQ od biegania i wysuszania błony, mam tak samo że nawet trudno mi ślinę zebrać

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1517
Dziękuję za tyle odpowiedzi.Przy następnym graniu zobaczę jak będzie i najwyżej będę myślał co dalej:). Wydaje mi się że być może jest to opcja taka że przez zatoki oddycham buzia a nie nosem.Postatam się oddychać nosem w trakcie grania i zobaczę jak będzie.

adik1991

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Badania hormonalne, a przerwa od treningu

Następny temat

Trening w czasie przeziębienia

WHEY premium