SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Strikeforce: Fedor vs. Henderson wyniki / dyskusja

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 27558

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...dobrym był zawodnikiem i tylko dobrym...

W ostatnich 10-ciu latach było wielu dobrych zawodników.
Ja nie postawił bym Fedora w jednym szeregu z nimi. Dla mnie był wybitny.

...nie ma co robić z niego ikony mma bo nią nie jest i nigdy nie był...

Kogo w takim razie można nazwać ikoną MMA

Zmieniony przez - MMA w dniu 2011-08-02 11:11:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3795 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16311
po za mistrzostwem k1 ?

"Sky is the limit"
WAR ROGER!CaRwin,Ubereem,JDS,Filipovic!,Barry,Fedor, ARLOVSKI!VITOR!
Pacquiao!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
j/MMA

kogo można nazwać ikoną MMA?

Anderson nic jeszcze nie znaczył jak Fedor odpalał rywali jednego po drugim, tymbardziej GSP. Teraz obaj mają swoje Prime tak jak Fedor miał z 5/6 lat temu. Wydaje mi się, że te opinie piszą ludzie, którzy zaczynali swoją przygodę od UFC, już po wykupieniu PRIDE FC.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8617 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80644
i nie ma co robić z niego ikony mma bo nią nie jest i nigdy nie był




Przykro mi, ale to stwierdzenie to już kompletna schiza.

Fiedzia był ikoną MMA w świecie MMA dla ludzi od Zdzicha nr.384 z kądśtam po Randy'ego Couture'a i Rampejdża.

Hejterzy z fanami mogą najwyżej uprawiać rewizję historii i dyskutować czy 'zasłużenie' czy nie i że rozbijał tylko podrutych propanem kelnerów, ale przez przeszło 8 lat był absolutną ikoną.

Zmieniony przez - TezAndrzej w dniu 2011-08-02 14:04:32

"Only he who battle wins.
The scald sang to their kings.
Let the battle be fought to be won"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2146 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 68380


'NieMamyFortec,krajNaszNaWszystkieStronyOtwarty
NieMożeByćInaczejZasłoniony,TylkoPiersiamiObywatelow!'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 3900 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 129683
dokladnie. byl i nadal jest ikona,chocby przegral kolejne 10 walk...

to (PRAWIE) tak jakby teraz wpuscic maradone w finale ligi mistrzow i miec pretensje,ze cos slabo mu idzie,wiec chyba jednak byl cienkim bolkiem. otoz nie,nie byl cienkim bolkiem,co nie zmienia faktu,ze na dzien dzisiejszy do najlepszych nie nalezy :) choc wiadomo,ze to mocno przerysowany przyklad,bo maradona ma 51 lat i sylwetke,ktora nie pozwala mu na wielkie granie chodzi mi tylko to,ze to niedorzeczne,ze rozlicza sie kariere zawodnika w odniesieniu do jego ostatnich walk,nie patrzac w ogole na to,co osiagnal wczesniej.

moze i jest sporo prawdy w tym,ze nawet Fedor w pridowej formie dzis by przegrywal,bo wyglada na to,ze,gdyby przeniesc go w czasie z tamtymi umiejetnosciami w dzisiejsze realia,to duzej roznicy by nie bylo. wciaz nie walczyl z tymi,ktorzy uwazani sa za najmocniejszych z najmocniejszych(glownie cain,jds),a i tak zbiera baty trzeci raz z rzedu. wczesniej ani werdum,ani big foot,nie mieli takiego fejmu jak maja po wygraniu z Fedorem,co tez nie swiadczy najlepiej o nim samym,bo na ani wtedy,ani nawet dzis zaden z nich nie jest w jakims top3,czy czyms temu podobnym. co nie umniejsza im umiejetnosci oczywiscie.

tyle,ze na WTEDY,to co prezentowal Emalianenko,CC,Wand starczalo. mysle,ze mozna postawic teze graniczaca z pewnoscia,ze gdyby urodzili sie 5(czy nawet wiecej) lat pozniej,pozniej zakochali sie w mma,inaczej rozwijali swoje umiejetnosci,kladac wiekszy nacisk na plaszczyzny walki,czy elementy,ktore u nich kuleja(bo tego dzis mma wymaga)to teraz byliby na miejscu wlasnie caina,jds,itd. niestety swiat mieszanych sztuk walki im uciekl,dzis mistrzowie tacy jak oni zbieraja solidne baty i to niekoniecznie od tych najlepszych,a paleczke przejmuja Jon Jonesy,zawodnicy jak GSP,mocni w kazdej plaszczyznie,swietnie przygotowani,glodni sukcesu i robiacy wszystko by zdobyc szczyt i sie na nim jak najdluzej utrzymac.

Michael Schumacher tez nie jest ikona F1? bo nie wygrywa obecnie?
Michael Jordan nie jest ikona koszykowki,bo w ostatnich sezonach nie blyszczal w washington wizards i nie zdobywal mistrzostwa?
Adam Malysz/Andrzej Golota nie sa polskimi ikonami w swoich dyscyplinach,bo ich forma w ostatnich sezonach nie byla taka jak wczesniej?
Luis nazario de lima Ronaldo nie jest jedna z ikon pilki noznej w ostatnim dwudziestoleciu,bo po serii kontuzji nigdy nie byl tak wielki jak w latach 90'tych? pewnie byl po prostu cieniasem. tak jak Fedor...

choc akurat u ww osob przeszkoda w nawiazywaniu walki byl juz pozniej wiek,slabszy bolid,zryta psycha,czy seria urazow,a nie inna metodologia przygotowan,slabsze w ogolnym kontekscie umiejetnosci jak w przypadku Emalianenki. no tyle,ze mma rozwija sie znacznie bardziej dynamicznie niz dyscypliny ww panow ,chodzi znow tylko o przyklad tego,ze czasem wielcy sportowcy koncza kariere wcale nie w wielki sposob.

sport wciaz sie rozwija i normalnym jest,ze ci uprawiajacy go iles lat wstecz beda wypadac slabo na tle tych uprawiajacych go dzis. kto tego nie rozumie powinien raczej odpuscic sobie komentowanie czegokolwiek...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
Zasłużony sog to właściwie eot w tym temacie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1479
Do mnie jakoś nie przemawia ta cała teoria o przemijaniu i uwidacznianiu się braków umiejętności u "starych" mistrzów w porównaniu do dzisiejszych. W przypadku Fedora zawsze zaskakiwał mnie styl w jakim walczył i wygrywał. Gdyby porównać jego technikę walki z techniką innych zawodników to można by powiedzieć, że Emelianenko poprostu się dobrze napier...a. Już za jego początków wszyscy się dziwili jak może wygrywać z tak dobrymi technicznie zawodnikami walcząc w takim stylu. Nie rozumiem więc dlaczego nagle mówi się o niewystarczających umiejętnościach na dzisiejsze czasy.
Dla mnie Fedor to ikona i nic tego nie zmieni. Jeżeli sam mówi, że dziś MMA już nie jest dla niego priorytetem w życiu to po co doszukiwać się innych powodów jego porażek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 359 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4752
Smutno się robi patrząc na zmierzch tytanów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1663 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14465
FOD stronę wcześniej zahaczył o temat który chciałbym tu teraz troszeczkę rozwinąć, a mianowicie różnice w walce w klatce a w ringu.
Najwięcej na tym przejściu z czołówki Pride stracił chyba Cro Cop. Ring jest mniejszy i zapaśnicy mają mniej miejsca, chyba łatwiej bronić się przed obaleniem i co ważne zaplątywanie się w liny miało zaletę- sędzia przenosił walkę na środek ringu, nie było aż tyle walki przy linach jak teraz przy siatce. Może się to wydawać niczym ważnym, ale po tylu latach w ringach przejście do klatki to naprawdę duży skok i ogromna różnica. Wielu znawców już mówiło że spora część zawodników ma problemy z przejściem się do klatki, zwłaszcza jeśli chodzi o wielkość pola walki.

Co do legend. USA to USA. Tam szanują Couture'a który ma rekord 19-11, a nie szanują Fedora który przegrał 3 walki. Nie to że mam coś do Randy'ego bo na pewno jest legendą, ale wg mnie Fedor zasłużył na większy, a przynajmniej taki sam szacunek. Fedor obijał kelnerów, ale Randy też z Toneyem walczył. Legenda UFC wg mnie nie radziłaby sobie aż tak dobrze w Pride. I żałuję tylko że w czasach świetności obu panów nie doszło do pojedynku między nimi, bo gdyby Fedor wygrał to może wtedy szerokie grono macdonaldów zaczęłoby szanować Fedora.

Następna sprawa to ktoś powiedział ze dla niego nie jest usprawiedliwieniem to że ktoś już nie jest w swoim prime. Tak mówisz? To zróbmy mecz obecnej reprezentacji Francji z tej z Euro 2000. Skoro prime nie jest usprawiedliwieniem. Zobaczymy kto wygra.
Świat i wszystkie sporty się rozwijają. Mistrzowie sprzed paru lat nie pokonają obecnych mistrzów. Taka już jest kolej rzeczy i to się nie zmieni.

"Odwaga to przeciwstawianie się bojaźni, przezwyciężanie strachu, a nie brak lęku"
M.Twain

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Strikeforce Fedor vs Hendo LIVE!

Następny temat

co trenować??? mma czy osobno różne dyscypliny a później mma??

WHEY premium