SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stagnacja na redukcji vol.2

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1280

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

21

Płeć

Mężczyzna

Cel

Redukcja do 69-70 kg

Waga

74.4

Wzrost

176

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

15%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

4-5 treningów w tygodniu,uczelnia

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Muay Thai 2 razy w tygodniu,2-3 razy w tygodniu trening siłowy,2-3 razy(w dni treningu siłowego) w tygodniu robię HIIT

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Brak

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Bardzo dobry stan zdrowia

Stosowana lub planowana suplementacja

Jeżeli starczy funduszy,może zakupię BCAA
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 392
Siemanko wszystkim.Piszę już o tym drugi raz na forum,ale nawet po zastosowaniu się do rad z poprzedniego tematu(zakładałem go jakieś 4 tygodnie temu) problem nadal jest aktualny.

Otóż,od jakiegoś czasu mam zastój na redukcji.Ważę się co tydzień,ostatni raz robiłem to dzisiaj i zobaczyłem 74.4 kg,więc się trochę podłamałem gdyż tydzień temu było 73.9 kg.To samo tyczy się obwodów,nie zmniejszyły się ani o mm.
Odniosę się do samej diety,nie robiłem jakichś wielkich od niej odstępstw,jeżeli już tak było to starałem się utrzymać tygodniowy bilans kaloryczny w normie tj. jeżeli np. w poniedziałek zjadłem 2300 kcal(były to raczej sporadyczne sytuacje) to we wtorek spożywałem 1900 kcal.
Serio nie wiem już co robić,bardzo chciałbym wreszcie się "wyciąć",ale jak na razie kiepsko mi to idzie(od marca zgubiłem z 3.5 kg i dalej nic).

Proszę o pomoc :)

@edit
W ankiecie nie dodało pól z rodzajem i intensywnością treningu więc dopiszę tutaj:
4-5 razy w tygodniu (2 razy Muay Thai,2-3 razy trening siłowy(kalistenika),2-3 razy HIIT(w dni treningu siłowego))





Zmieniony przez - DarasPL w dniu 2016-05-09 18:21:54
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6282 Napisanych postów 76102 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755216
Zobacz jak będziesz się czuł. Nie każdy dobrze reaguje np na cebulę. Warzyw nie wliczaj (z wyjątkiem strączkowych i ziemniaków).
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191524
Witaj,
Kalinistenike ciężko nazwać treningiem siłowym , jako uzupełnienie do Muay Thai ok ale nie podstawę. Możesz ewentualnie w dni treningowe ucinać węglowodany i zobaczyć jak organizm będzie reagował , węglowodany z pierwszego posiłku przerzucić na ostatni .
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 392
W te dni treningowe o ile uciąć węgle?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
10-15% vod dobowej puli wystarczy.
Śniadania zrób białkowo tłuszczowe. Zrezygnowałabym, albo ogrniczyła mocno nabiał, do porcji dziennie, bo masz mleko i twaróg, a to na redu niektóry przeszkadza zrzucić balast. Wypróbuj na sobie.
Wrzuć węgle na kolację. Białko bym obniżyła, bo masz go sporo, a właściwie siłowo nie ćwiczysz. Max 150 - 160 gtutaj bym dała, to masz i tak około 2,5g na beztłuszczową masę ciała. Dobiła do węgli.

Miód też wywal, daj świeże owoce w zamian za niego.
2

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 171 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5488
A czemu wegle z 1 posilku lepiej przeniesc na ostatni, czyli kolacje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 392
Zamiast twarogu i mleka moge dac serek wiejski?
Ten twaróg lekko mówiąc mi zbrzydl.
Zamiast miodu czego uzyc do slodzenia owsianki?

@edit
Czym jest vod,i dlaczego węgle ze śniadania powinienem przełożyć na ostatni posiłek? :)



Zmieniony przez - DarasPL w dniu 2016-05-10 08:58:07

Zmieniony przez - DarasPL w dniu 2016-05-10 08:58:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 392
@Refresh
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191524
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
DarasPL
Zamiast twarogu i mleka moge dac serek wiejski?
Ten twaróg lekko mówiąc mi zbrzydl.
Zamiast miodu czego uzyc do slodzenia owsianki?

@edit
Czym jest vod,i dlaczego węgle ze śniadania powinienem przełożyć na ostatni posiłek? :)




Zmieniony przez - DarasPL w dniu 2016-05-10 08:58:07

Zmieniony przez - DarasPL w dniu 2016-05-10 08:58:44


Serek wiejski to taki sam nabiał jak twaróg i mleko, skoro masz ograniczyć nabiał, to nie bardzo .... Nie ma konieczności jedzenia nabiału, twarogu na kolację. Lepiej zjeść mozarellę np

Do owsianki daj banana, albo słodzik, albo trochę odżywki białkowej. Owsianka tez nie jest obowiązkowa, możesz sobie zrobić omlet z jajek i płatków, tez niekoniecznie owsianych

Vod to chyba zwykła literówka i miało byc "od"

Węgle można jeść cały dzień, są różne mody, teraz jest moda na śniadania białkowo tłuszczowe, ale to wybór własny, Po weglach dobrze się śpi
2

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 392
Dzięki za odpowiedzi :)
Mam jeszcze jedną wątpliwość:

Czy,najlepiej nie byłoby gdybym węgle dał tylko do posiłków 3 i 4? Mój 3 posiłek jest najczęściej posiłkiem około-treningowym,więc może lepiej przełożyć węgle z 2 posiłku właśnie do niego?




Zmieniony przez - DarasPL w dniu 2016-05-11 12:34:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Jeśli tak CI pasuje, możesz je rozłożyć około treningowo.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę (75kg, 185cm) - do oceny!

Następny temat

Instrukcja obsługi pulsometru

WHEY premium