SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Staż 5 miesięcy FBW jak zacząć Crossfit

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1820

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 431 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6604
Witam was zaczne od razu mój obecny trening wygląda następująco . Staż mam 5 miesięcy na początku jak zaczynałem to pierwszy zestaw ćwiczeń robiłem 7 dni w tygodniu ale po 1-2 miesiącach czułem że nie wyrabiam przetrenowanie chyba wychodziło więc zwolniłem troche.

Poniedziałek Środa i Piątek " regeneracja"
Przysiady 10x20 bez obciążenia
WSPIĘCIA NA PALCE W STANIU na dwóch nogach jednocześnie 10x45
Pompki 7x14
Tabata - krokodylki 4 minuty
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 10x17 *
Uginanie ramion ze sztanielkami stojąc podchwytem 10x17 *
UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W SIADZIE-W PODPORZE O KOLANO 8x15 *
Uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie 8x15
Wyciskanie Francuskie sztangielki w leżeniu 7x13*
Brzuszki 130
*-waga obciążenia 2x mniejsza niż podczas treningu siłowego

W wtorek i czwartek są dniami treningu siłowego
Przysiady z obciążeniem na barki 8 x 30
WSPIECIA NA PALCE W STANIU raz jedna noga raz druga 24x14
Pompki 8 x1 3
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 10x6
Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc podchwytem 11x6
UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W SIADZIE-W PODPORZE O KOLANO 10x4
Wyciskanie Francuskie sztangielki w leżeniu 5x12
Brzuszki 155
Martwy ciąg 5x20

I jak powinienem zmodyfikować go aby zacząć trenować crossfit zaznaczę że te w/w ćwiczenia wykonuję w domu. Drążka do podciągania niestety niema bo futryny w drzwiach są do kitu ...

Widzę po różnych WOD tak się to chyba nazywa że w ciągu 1 dnia np jest bieganie przez 30 minut albo na odcinki 5-10km przysiady papki wbieganie pod schodach na drążku i ćwiczenia typowo siłowe czyli z dużym obciążeniem i max 2-4 powtórzeniami w serii ....
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
A cóż to jest ?

Zanim w ogóle zaczniemy rozmawiać wypełnij ankietę:

https://www.sfd.pl/Zanim_założysz_temat,_zanim_zapytasz-t898597.html 

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 431 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6604
Nie prowadzę dziennika żywieniowego ani żadnego jedynie na kartce mam rozpisane ćwiczenia te co podałem wyżej.
Planuje ćwiczyć dalej w domu i nie mam kasy na sprzęt kolejny mam hantle 6 i 16kg oraz podłogę na której wykonuje ćwiczenia. Oczywiście bieganie to wzdłuż rzeki lub stadionie albo gdzieś, podciąganie na drążku to też przy pierwszym lepszym trzepaku lub na siłowni na świeżym powietrzu.

Co do diety to staram się prowadzić dietę białkową nisko tłuszczową nie mam aż tyle kasy na super full diety .

Obecna moja waga 90kg wzrost 176cm lat 24

I pojawiło mi się pytanie czy mogę np swoje ćwiczenia w pon. środ. piąt, zrobić i potem na koniec dnia albo rano tego dnia biegać te 4-7km na początku ? Czy raczej wypada ćwiczyć w jednym ciągu bez takich odpoczynków 4-6h. Bo przeważnie trenuje około 15 i biegać mógłbym około 19 albo rano około 6-7
I chciałbym trening siłowy zostawić jak mam tylko w pon sro piąt dać wytrzymałościowy co do przysiadów to spokojnie zrobię te 500 na dzień dzisiejszy raczej na serie np 30x20 tylko to nudne trochę ;p
Zmieniony przez - zaduzowaze w dniu 2014-07-20 22:32:11

Zmieniony przez - zaduzowaze w dniu 2014-07-20 22:32:38

Zmieniony przez - zaduzowaze w dniu 2014-07-20 23:36:58

Zmieniony przez - zaduzowaze w dniu 2014-07-20 23:49:51
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening knife'a TOMAHAWK kto robił?

Następny temat

DT Walka o przyszłość- crossfit by turbo_01

WHEY premium