SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sport "chwytany" dla gościa przed 40stką

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2258

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 56
Witam,
mam taką sytuację: zaczynam niebawem treningi, mogą to być: judo lub bjj.
Ja wiem, że tak sformułowany temat wałkowany był setki razy, ale tu kryterium wyboru jest inne niż zwykle

Mam 37 lat i będę zaczynał jako początkujący (na studiach ćwiczyłem shotokan, ale to można tu pominąć).
Nie interesują mnie argumenty typu :"X skuteczniejsze od Y",
wiem, że mogę pójść na kilka treningów na judo i na bjj i się przekonać co bardziej mi odpowiada. Chodzi mi jednak o kwestie, które mi mogą umknąć podczas kilku godzin ćwiczeń.
Np .(to przykładowy argument, być może nieprawdziwy, nie znam się) - czy judo jest bardziej urazowe (ze względu na rzuty), co szczególnie może być kłopotliwe dla kogoś kto zaczyna w moim wieku?
Może jakieś inne argumenty za/przeciw bjj/judo w mojej sytuacji.

Dodatkowe informacje:
przed 40stką, bez doświadczenia w "sportach chwytanych", 170 cm/76 kg.
Zamierzam chodzić rekreacyjnie, tzn. 2 razy na tydzień
Z góry dzięki za wszystkie merytoryczne uwagi/porady.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1208 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5847
nie ważne ile masz lat. rekreacyjnie można ćwiczyć. ja polecam bjj. mi się bardziej podoba ten styl

Pomogłem? to daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Trenuj co chcesz i co Ci się spodoba.
Urazowość obu sportów jest podobna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Oba sporty są kontaktowe, więc mogą się wiązać z kontuzjami.

Myśle, że mimo wszystko bjj jest mniej urazowe niż judo.
Z założeniem, że jesteś rozsądny i odklepujesz w odpowiednim momencie.

Z kolei rzutu nie da się odklepać. Jak się wzbiłeś w powietrze, to kiedyś musisz upaść

Poza tym nie na darmo jiu-jitsu oznacza miękką sztukę

Owocnych treningów!
Daj znać później jak wrażenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 383 Napisanych postów 551 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7839
Oba sporty super. Co do judo to proponuje dowiedzieć się co to za sekcja , czy będziesz miał tam z kim ćwiczyć. Bo w judo sekcje nastawione są bardzo często na dzieci.
Dlatego odnośnie tej kwestii zdecydowanie polecam bjj. Tam na pewno chodzą osoby starsze , początkujące.

"Lepiej być sądzonym przez ludzi 12-stu , niż niesionym przez 4-ech na wieki do piasku"
Karramba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Chyba wszyscy zgodni, ja tez się dołączam- obydwa rozwiązania fajne, skłaniałbym się nieco bardziej ku BJJ.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 235
Myślę, że łatwiej znajdziesz sekcję BJJ. W każdej przyjmą Cię bez problemu. Wiem, bo jestem nawet trochę starszy.

P.P.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
I ja się nie wyłamię
Oba sporty bardzo fajne.
Mimo wszystko uważam,że bjj jest nieco mniej urazowe, jeśli odpowiednio wcześnie klepiesz i masz rozsądnych partnerów.
Poza tym, jak ktoś wcześniej słusznie zauważył,będzie łatwiej znaleźć odpowiednią sekcję i odpowiednich partnerów do ćwiczeń na bjj, wiele klubów judo jest nastawionych tylko na wyczyn.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 3602 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 38012
i najlepiej kup sobie ochraniacze na uszy;d bo oba style tego potrzebuja no chyba ze chcesz miec warzywko;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11152
a ja sie wylamie i poradze ze ja bym zostal przy karate nawet bezkontaktowym troche szotokanie, nie ma to jak walnac obrotowka na baniak , albo prosto w splot :P
Poza tym jest bardziej widowiskowe i bardziej mozna przyszpanowac przed laskami ;]

Poza tym nie musisz sie tarzac i czuc po treningu jak wymieta szmata
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
co to za życie gdy nie możesz poczuć się po treningu jak wymięta szmata

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ciosy.

Następny temat

boks + siłka

WHEY premium