SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Split na mase

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 789

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

18

Waga

76

Wzrost

183

Cel treningowy

masa, masa, masa

Staż treningowy na siłowni

pół roku

Uprawiane inne sporty

muay thai, brazylijskie ju-jitsu

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt siłownia

Dieta

dodatni bilans kcal, zdrowo się odżywiam, dużo białka i węglów

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

fbw
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 830
Mam 18 lat, skończyłem właśnie FBW i potrzebuję plan na mase 3 dniowy, ale teraz bym split chciał spróbować. Nie wiem w ogóle jak powinien wyglądać split na masę, pomoże ktoś ułożyć plan?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
"Uprawiane inne sporty: muay thai, brazylijskie ju-jitsu "

trenujesz ? jak to wygląda na przestrzeni tygodnia ?

"Staż treningowy na siłowni: pół roku "

1. Pokaż ten plan FBW .
2. Podaj obciążenie robocze w podstawowych ćwiczeniach

przysiad - ?
martwy - ?
wyciskanie - ?

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 830
Pon - trening 2h + 1h sparingów
Wt - worek + 1h sparingów
Sr - siłownia + worek
Czw - trening 2h + worek
Pt - siłownia
So - trening 2h + 1h sparingów
N - siłownia

Tak to wygląda w tygodniu trenuje przekrojowo na zmianę jest bjj i mt.

wyciskanie płasko - 70
martwy ciąg - 90
przysiad - 130

Dietę mam dodatnią jeszcze się zastanawiam nad kupieniem jednej odżywki albo zestaw białko + kreatyna ale wolałbym bez kreatyny. Jaki split doradzacie masa jest priorytetem bo właśnie pod treningi chce zwiększyć wagę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 830
To co podałem w tych ćwiczeniach to zawsze na koniec 2-3 razy podnosiłem, nie wiem czy to robocze obciążenie jest czy nie ale ostatnia seria takim obciążeniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Pon - trening 2h + 1h sparingów
Wt - worek + 1h sparingów
Sr - siłownia + worek
Czw - trening 2h + worek
Pt - siłownia
So - trening 2h + 1h sparingów
N - siłownia

Masa
powiadasz taki rozkład to " jak się pozbyć mięśni "

niemożliwe , szybko dojdziesz do przetrenowania najpierw OUN następnie CUN i może dojść do chronicznego przetrenowania .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 830
Z treningów nie zrezygnuje bo to jest mimo wszystko najważniejsze, worek mogę z tego rozkładu wywalić. Sparingi też zostawię, ewentualnie 2 razy w tygodniu moge zrobić. Ale plan mi trzeba jeszcze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Przy odpowiedniej suplementacji przy doborowym żywieniu , i dostarczaniu odpowiedniej ilość dobrej jakości snu , plus ewentualnie jakieś zabiegi odnowy na twoim poziomie możesz max przeprowadzić 5 dni treningowe .

3 x SW plus 2x trening siłowy - gdzie zdobywanie masy będzie bardzo trudne i mozolne .

Plus jeśli chcesz pracować na rozwiązaniach kulturystycznych skutecznie mogą pogorszyć twoje wyniki na macie .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 830
Właśnie jak wy to widzicie? Zależy mi żeby w możliwie najszybszym czasie przekroczyć 80kg ale nie będę jadł fast foodów tylko dobra i zdrowa dieta i trening na masę. Nie stać mnie na odpowiednio dobrą suplementacje mam 70-80zł na odżywki, to myślałem że moge kupić białko z kreatyną albo jakąś odżywkę ale jak mówię 80zł max. 8 godzin snu wystarczy czy więcej? FBW robiłem na tym planie tak jak pisałem wcześniej i masa może z 1kg w górę skoczyła i siła trochę. Jakbyście mogli mi doradzić plan 2 albo 3 dniowy split, najlepiej trzy.

Zmieniony przez - szymo499 w dniu 2012-09-09 20:22:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
nie wiem czy czytałeś , ale powinieneś zapoznać się z podstawowym elementarzem treningu siłowego pod SW .

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 830
Czytałem. Priorytetem jest masa u mnie i trening hmm... masowy a nie siłowy mnie interesuje (chyba że to to samo, nie wiem nie znam się). FBW ułożyć bym sobie umiał w miare ale nie ćwiczyłem jeszcze splitem chciałbym spróbować i zależy mi żeby mieć rozpiske bo nie wiem jak sie za to wziąć.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW a i b - ocena i korekta

Następny temat

Początkujący na siłowni

WHEY premium