SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spli czy Split 2x

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1413

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 170
Witam jak w temacie, co jest lepsze split jedna partia mięśni w tygodniu czy 2 razy partia mięśni w tygodniu? Znajomi polecają mi żeby robić partie mięśni raz na tydzień, ale chyba nie jestem w stanie mięśni tak zmęczyć żeby potrzebowały aż tydzień odpoczynku.Niżej zamieszcze dwa plany treningowe proszę o ocenę i poprawę jak coś byłoby nie tak.



Split partia 2 razy w tygodniu (A) Plecy,barki,biceps. (B)Klatka,triceps,nogi

Plecy:

Podciąganie końca sztangi w opadzie 4s 10pwt
Przyciąganie linki wyciągu dolnego w siadzie płaskim 4s 12pwt
Ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie podchwytem 4s 10 pwt (czy lepsze jest podciąganie się na drążku podchwytem?)

Biceps:

UGINANIE RAMION PODCHWYTEM STOJĄC Z RĄCZKĄ WYCIĄGU 3s 10 pwt
UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ STOJAC PODCHWYTEM lub UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ NA „MODLITEWNIKU" (co lepsze) 3s 10 pwt

Klatka:

WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ-3s 10 pwt
ROZPIĘTKI ZE SZTANGIELKAMI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ-3s 10 pwt
ROZPIĘTKI W SIADZIE NA MASZYNIE lub KRZYŻOWANIE LINEK WYCIĄGU W STANIU- 3s 10 pwt

Triceps:

PROSTOWANIE RAMION NA WYCIĄGU STOJĄC-3s 10 pwt
PROSTOWANIE RAMION NA WYCIĄGU W PŁASZCZYŹNE POZIOMEJ STOJĄC-3s 10 pwt
WYCISKANIE „FRANCUSKIE" SZTANGI W LEŻENIU-3s 10 pwt

Nogi:
PROSTOWNIE NÓG W SIADZIE-4s 10 pwt
WYPYCHANIE CIĘŻARU NA SUWNICY-4s 12 pwt
UGINANIE NÓG W LEŻENIU-4s 10 pwt





Barki:

Wyciskanie sztangi zza głowy 3s 10pwt
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 3s 10 pwt
Unoszenie ramion w przód ze sztangą

Split partia raz w tygodniu

To samo tylko na nogi dodam przysiady i ew. coś do pleców. Jeżeli trening jest za słaby i niekompletny proszę o pomoci jak jest "lub" to co mam wybrać.




Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16

Waga: 63

Wzrost: 185

Cel treningowy: masa

Staż treningowy na słowni: miesiąc

Uprawiane inne sporty: aktualnie brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): siłownia (jednak nie wszystko na niej jest, np. nie ma hantli)

Dieta: jest

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 170
Ale po co mam go zmienić skoro już po nim jestem i nie ćwicze aktualnie nic poza tym, że siędze na siłce? Proszę o ocenę treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Masz 16 lat, split raz w tygodniu starczy spokojnie, niby uważasz że organizm jest wypoczęty ale tak wcale nie musi być nie tylko mięśnie muszą się zregenerować, jak zaczynasz przygodę z siłownią zacznij od ACT lub FBW. Jak celem jest masa zrezygnuj z ćwiczeń izolowanych, wybieraj wielostawowe. napisałeś że na siłowni nie ma hantli, a w treningu umieszczasz cwiczenie z nimi.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 170
Mój błąd miały być rozpiętki przy pomocy wyciągu nie wiem jak to opisać :D Ale zasada ta sama
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 170
Proszę o opinie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
powiem ci z swojej perspektywy inni moga sie nie zgadzać SPLIT to wiekrzość system tylko KULTURYSTYCZNY i żeby sie za niego brać trzeba mieć wiedze i doświadczenie, czego ty pewnie nie masz wiem że każdy SPLIT to ja też bo oni rosna mi też było cieżko od tego sie odzwyczaić a naprawde lepiej wyjdziesz jak zaczniesz DZIAŁAĆ na jakimś FBW bo to według mnie system tak wszechstronny i dla kulturystów, ludzi którzy ćwiczą SW graja w piłke można nim budowac MASE wytrzymałość wszystko jest naprawde porzadny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 170
FBW już za mną. Proszę o opinię czy trening jest dobrze ułożony i czy ćwiczenia odpowiednio dobra a nie co mam robić .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
w profilu masz ŻE ćwiczysz MMA tak ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 170
Teraz mam przerwe bo ćwicze na siłowni i nie mam czasu ale po wakacjach znowu mma
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
to czemu sie upierasz (bo koledzy pewnie) na tym SPLICIE przeczytaj cokolwiek i pogadamy WARTOO!!!!

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 170
Zajmuje się teraz siłką i mam zamiar się nią zajmować przez dobre pare miesięcy. Więc proszę nadal o ocene treningu! Tomasz1405 nie wiem do czego zmierzasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Tomek zmierza do tego byś zmienił splita na trening ogólnorozwojowy FBW.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Klatki Priorytet

Następny temat

Plan do oceny.

WHEY premium