SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siatkówka - newsy

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 100446

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34596 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434075
W tym roku rozegrany zostanie VIII Memoriał Huberta Wagnera. Miejscem rywalizacji będzie hala "Łuczniczki" w Bydgoszczy (20-22 sierpnia), a jej okrasą występ reprezentacji Brazylii. Organizatorzy czekają wciąż na potwierdzenie przyjazdu Bułgarów. Kto będzie czwarty?

- Mistrzowie świata z 2006 roku i wicemistrzowie olimpijscy z Pekinu potwierdzili już swój udział - powiedział dyrektor Memoriału Jerzy Mróz. - Oczywiście zobaczymy naszą reprezentację, która w tym czasie będzie przygotowywać się do obrony srebrnego medalu mistrzostw świata. Prawdopodobnie zobaczymy Bułgarów. Czekamy na potwierdzenie startu brązowych medalistów mistrzostw świata z 2006 roku. Niewykluczone więc, że zagra najlepsza trójka poprzedniego czempionatu.

Kto będze czwartym uczestnikiem? - Rozesłaliśmy zaproszenia do kilku krajów. Podziękowali Rosjanie. W tym czasie mają u siebie zawody w mocnej obsadzie. Może to będzie Kuba, albo jakiś inny silny zespół - podkreśla dyrektor Memoriału. Zespoły zagrają systemem "każdy z każdym."

Sześć pierwszych turniejów rozegrano w Olsztynie. Siódmy, ubiegłoroczny odbył się w Łodzi. Czy zawody wrócą do Olsztyna? - W hali Uranii warunki są takie, jakie są. Przy grze czołowych drużyn świata trzeba trzymać się pewnych standardów. Powinien być remont hali i wtedy zobaczymy - powiedział Jerzy Mróz.
Hubert Jerzy Wagner, najwybitniejszy polski trener siatkówki, zmarł 13 marca 2002 roku w Warszawie. - Przed ośmiu laty leżałem chory w łóżku. Gdy w radiu usłyszałem tragiczną wiadomość pomyślałem, że Jurkowi coś się od nas wszystkich należy i niebawem zrodził się pomysł Memoriału - zakończył Jerzy Mróz.


Niesamowicie silnie będzie obsadzony ten turniej w tym roku Szkoda tylko, że w Łodzi nie będą rozgrywane mecze, tak jak w roku ubiegłym, przynajmniej więcej widzów by to widowisko live obejrzało

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400735
Szkoda, ze to nie Rzeszow bo wtedy byl bym napewno

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400735
Brazylia potwierdzona, czekamy na Bułgarię

W tym roku rozegrany zostanie VIII Memoriał Huberta Wagnera. Miejscem rywalizacji będzie hala "Łuczniczki" w Bydgoszczy (20-22 sierpnia), a jej okrasą występ reprezentacji Brazylii.


- Mistrzowie świata z 2006 roku i wicemistrzowie olimpijscy z Pekinu potwierdzili już swój udział - powiedział dyrektor Memoriału Jerzy Mróz. - Oczywiście zobaczymy naszą reprezentację, która w tym czasie będzie przygotowywać się do obrony srebrnego medalu mistrzostw świata. Prawdopodobnie zobaczymy Bułgarów. Czekamy na potwierdzenie startu brązowych medalistów mistrzostw świata z 2006 roku.

Kto będze czwartym uczestnikiem? - Rozesłaliśmy zaproszenia do kilku krajów. Podziękowali Rosjanie. W tym czasie mają u siebie zawody w mocnej obsadzie. Może to będzie Kuba, albo jakiś inny silny zespół - podkreśla dyrektor Memoriału. Zespoły zagrają systemem "każdy z każdym."


Szykuje sie naprawde mocna obsada turnieju w tym roku

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34596 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434075
Kuba mogła by być

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34596 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434075
Impel Gwardia Wrocław zagra z SC Dresdner w pierwszym meczu turnieju Final Four Challenge Cup, który odbędzie się 20-21 marca w Dreźnie. W drugim półfinale zmierzą się belgijski Asterix Kieldrecht z Galatasaray Stambuł.

Wrocławskie siatkarki awans do finałowej rozgrywki wywalczyły po nieoczekiwanym sukcesie na Białorusi, gdzie po porażce na swoim parkiecie wygrały z silnym zespołem Minczanki Mińsk w ćwierćfinale Challenge Cup.

Przed meczem rewanżowym w Mińsku faworytem były gospodynie, Minczanka Mińsk. W pierwszym meczu Białorusinki wygrały w Orbicie 3:2.

Program Final Four GM Capital Challenge Cup 20-21.marca w Dreźnie i nasze transmisje:

20.03. - sobota
15.00: Galatasaray Stambuł - Asterix Kieldrecht (Polsat Sport Extra)
17.30: Dresdner SC - Impel Gwardia Wrocław (Polsat Sport)

21.03 - niedziela
15.00 - mecz o miejsce trzecie (Polsat Sport)
17.30 - mecz o miejsce pierwsze (Polsat Sport)


Nie są na przegranej pozycji zawodniczki z Wrocławia bo półfinał z Dreznem to realna szansa do finału

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34596 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434075
Daniel Castellani powołał szeroką kadrę na rozgrywki Ligi Światowej 2010. Trener reprezentacji naszych siatkarzy swoją decyzję umowytował w przesłanym przez PZPN komentarzu.

Oto komentarz Daniela Castellaniego do listy powołań:

W ostatnim czasie sztab trenerski wnikliwie obserwował przebieg fazy zasadniczej rozgrywek Plus Ligi i przeprowadził z kandydatami do Kadry rozmowy konsultacyjne, w wyniku czego powstała szeroka lista zawodników.

Jestem bardzo zadowolony z faktu, że wszyscy wytypowani zawodnicy wyrazili ogromną chęć przystąpienia do przygotowań i wykazali wielka motywację do reprezentowania barw narodowych.

Po wnikliwej analizie zdecydowałem, że do przygotowań do World League 2010 powołani zostaną:

Rozgrywający:
Fabian Drzyzga
Grzegorz Łomacz
Paweł Zagumny
Łukasz Żygadło

Środkowi:
Patryk Czarnowski
Karol Kłos
Marcin Możdżonek
Piotr Nowakowski
Daniel Pliński

Przyjmujący:
Zbigniew Bartman
Michał Bąkiewicz
Bartosz Kurek
Mateusz Mika
Michał Ruciak
Michał Winiarski

Atakujący:
Marcel Gromadowski
Piotr Gruszka
Jakub Jarosz
Mariusz Wlazły

Libero:
Piotr Gacek
Krzysztof Ignaczak
Paweł Zatorski

Wyprzedzając pytania o brak na liście niektórych zawodników oraz obecność innych, pragnę poinformować, że bardzo jestem wdzięczny Pawłowi Woickiemu za wkład i zaangażowanie wykazane przez tego gracza w ubiegłym sezonie reprezentacyjnym, lecz w nadchodzącym postanowiłem skorzystać z możliwości wypróbowania innych zawodników.

Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku Łukasza Kadziewicza, który jest w trakcie rozgrywania bardzo dobrego sezonu, niemniej w trakcie rozmowy z zawodnikiem wyjaśniłem mu, że spróbuje w tym sezonie innych wariantów, szczególnie pod kątem systemu jaki staramy się wypracować w Kadrze. Inaczej sprawa przedstawia się z Sebastianem Świderskim, który po ciężkiej kontuzji powrócił do gry. Uznałem jednak, że jest jeszcze za wcześnie na jego start w Lidze Światowej, jestem zdania, że powinien on wziąć udział w zgrupowaniach w celu optymalnego przygotowania do ewentualnego startu na Mistrzostwach Świata.

Brak na liście Marcina Wiki spowodowany jest dużą konkurencją na tej pozycji, lecz wiem, że mogę na niego liczyć w przypadku pojawienia się takiej konieczności. Kontynuując koncepcję z ubiegłego sezonu postanowiłem, powołać dwóch debiutantów: Patryka Czarnowskiego, zawodnika z dużym potencjałem, który w przekroju obecnego sezonu zasłużył na powołanie, oraz Mateusza Miki, bardzo młodego zawodnika, dla którego obecność w Kadrze A powinna być dodatkowym bodźcem do dalszego jego rozwoju. Chciałbym dodać, że brak na powyższej liście poszczególnych zawodników w żadnym razie nie jest definitywny.

Do Kadry B wytypowałem następujących zawodników: Świderski, Włodarczyk, Janeczek, Kubiak, Kosok, Wiśniewski, Debiec.
Lista zostanie uzupełniona o kilku zawodników po kilkudniowej konsultacji , która odbędzie się w Spale po zakończeniu sezonu ligowego.


No to mówcie kogo wg was brakuje itd
Ja się cieszę, że Wika nie dostał powołania i że w kadrze widzimy takich zawodników jak Drzyzga i Czarnowski

Zmieniony przez - wikt w dniu 2010-03-17 17:22:18

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400735
Poya brakiem Kadziewicza nie mam zastrzerzen. Z reszta wyborow sie zgadzam, ale IMO porownujac ten sezon Kadzia i Pliny to korzysc jest po stronie Kadzia. JEsli o doswiadczenie chodzi to obaj siatkarze maja sie czym popisac, a Plinski IMO ostatnio jakos sie nie wyroznia zbytnio.

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7471 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 28473
Pliński gra po prostu na jednym wyrównanym poziomie Co do kadry to zamiast Gruszki w kadrze A powinien zagrać Janeczek. Wiem, że to delikatnie nieobiektywna wypowiedź, bo jestem kibicem AZSu, ale za sezon zasadniczy należy się Bartkowi powołanie do pierwszego zespołu

HALA MADRID !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400735
Cygan imo nie do konca. W tamtym sezonie Plinski sie lepiej sprawowal.
Janeczek fakt, ze mlody i pasowalo by go ogrywac

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 19512 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 126277
Dobrze ze nie ma Wiki.
nie wiem po co tam Mika
gdyz. jak to mawia Pippo : ,,Wika i Mika to jeden choy''

Mi brakuje Swidra
mysle ze na MS bedzie gral razem z Winiarem w podstawowej 6

.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozciąganie po bieganiu

Następny temat

Rozciąganie dynamiczne a statyczne

WHEY premium